https://www.is.fi/kuninkaalliset/art-2000011786100.html
"Norjan kruununprinsessa Mette-Marit on ollut viime aikoina julkisuudessa lähinnä raskaista rikoksista syytetyn poikansa Marius Borg Høibyn kautta.
Nyt prinsessan nimi on noussut esiin tuoreiden Jeffrey Epstein -julkistusten myötä.
Norjalaislehti VG kertoo Norjan kuningashuoneen myöntäneen, että Mette-Marit on asunut Epsteinin talossa.
Uusista asiakirjoista käy ilmi, että Mette-Marit asui Epsteinin kartanossa Floridan Palm Beachilla ystävänsä kanssa neljän päivän ajan tammikuussa 2013. Epsteinin ja kruununprinsessan välillä oli myös tekstiviesti- ja sähköpostiyhteys ainakin neljän vuoden ajan vuosina 2011–2014
Prinsessa ja Epstein tutustuivat kolme vuotta sen jälkeen, kun Epstein oli saanut vuonna 2008 tuomion seksin ostamisesta alaikäiseltä.
Nyt julkistetut tiedot ovat mullistavia aiemmin kerrottuun nähden.
Norjan hovi on vuosien ajan väittänyt, että Mette-Maritin yhteys pahamaineiseen seksirikolliseen ja ihmiskauppiaaseen oli ”pinnallinen ja lyhytkestoinen”. Yhteydenpidon on myös väitetty päättyneen vuonna 2013.
Tämä ei tuoreiden todisteiden nojalla pidä paikkaansa. Uusissa asiakirjoissa kruununprinsessan nimi esiintyy yli tuhat kertaa.
Viesteissä Epstein muun muassa suositteli kruununprinsessalle tiettyä hammaslääkäriä ja suunnitteli vievänsä tämän New Yorkiin ostoksille Pradan luksuskauppaan. Syksyllä 2013 Epstein taasen aikoi saapua Osloon prinsessan luo. Kumpikaan reissu ei toteutunut.
Kaksikko keskusteli myös muun muassa kirjallisuudesta, kuten kiistellyn ranskalaiskirjailijan Michel Houellebecqin romaanista Mahdollinen saari. Houellebecq on tunnettu länsimaisen yhteiskunnan rappiota, seksiä ja rasismia käsittelevistä kirjoistaan.
– Ymmärrän nyt paremmin, miksi pidät tästä kirjasta, Epstein kirjoittaa yhdessä viestissään. Hän kutsui kruununprinsessaa useassa kohtaa nimellä ”Mette”.
Mette-Marit kysyy viestinvaihdossa, millaista elämä on ”saarella”, tarkoittaen todennäköisesti liikemiehen yksityistä Little Saint James -saarta.
– Saat minut aina hymyilemään. Koska kutitat aivojani, Mette-Maritiksi asiakirjoissa oletettu henkilö on kirjoittanut Epsteinille marraskuussa 2012.
He myös lähettelivät toisilleen muun muassa hyvän joulun toivotuksia.
Kruununprinsessa kertoo VG:n haastattelussa ”häpeävänsä” yhteyksiään
– Minun täytyy ottaa vastuu siitä, että en selvittänyt Epsteinin taustaa paremmin ja siitä, etten ymmärtänyt riittävän nopeasti millainen ihminen hän oli, Mette-Marit sanoo lehdessä.
– Osoitin huonoa harkintakykyä, ja kadun että ylipäätään pidin yhteyttä Epsteiniin. Se on suorastaan noloa.
Kruununprinsessa on myös aiemmin pahoitellut yhteyttään Epsteiniin ja sanonut, että "hän ei olisi koskaan ollut tekemisissä Epsteinin kanssa", jos hän olisi tiennyt kuinka vakavia hänen rikolliset tekonsa olivat.
Mette-Maritin lisäksi myös muun muassa Ruotsin prinsessa Sofia on osallistunut Epsteinin vieraana musikaalin yksityisnäytökseen Broadwayllä vuonna 2012.
Yhdysvaltain oikeusministeriö julkaisi perjantaina yli kolme miljoonaa sivua Epstein-asiakirjoja.
Papereissa vilisee tuttuja nimiä, kuten Donald Trump, Bill Clinton ja Elon Musk.
Dokumenteista löytyy muun muassa liittovaltion poliisin eli FBI:n asiakirja valituksesta naiselta, joka väittää Trumpin raiskanneen hänet naisen ollessa 13-vuotias. Kyseessä on sama henkilö, joka aiemmin haastoi Trumpin oikeuteen, mutta luopui viimeisestäkin syytteestä juuri ennen vuoden 2016 presidentinvaaleja.
FBI:n asiakirjasta selviää tapahtumia syytöksien taustalla. Dokumentin mukaan naista oli pyydetty tai käsketty tekemään erilaisia seksuaalisia tekoja Epsteinille ja Trumpille. Lisäksi nainen kertoo asiakirjan mukaan, että Trump olisi raiskannut tämän.
– Epstein oli vihainen, että Trump vei [naisen] neitsyyden, jonka jälkeen hän raiskasi [naisen], dokumenttiin on kirjattu.
Paperit osoittavat, että Epsteinin lonkerot ulottuivat myös Suomeen.
Asiakirjojen mukaan Epstein oli kiinnostunut suomalaisista naisista. Hänen yhteistyökumppaninsa Daniel Siad kävi etsimässä naisia Suomesta ja kertoi löytäneensä ”noin kuusi hyvää”.
– Minulla on sinulle ystävä tavattavaksi. Hän on Suomesta, vanhemmat asuvat Floridassa, 180 senttiä, blondi ja erittäin söpö, Epsteinille viestitti puolestaan hänen toinen sisäpiiriläisensä Lesley Groff.
Myös presidentti-nobelisti Martti Ahtisaaren poika Marko Ahtisaari mainitaan papereissa.
Hän viestitti IS:lle tavanneensa Epsteinin kerran.
– Jeffrey Epsteinin rikollinen toiminta ja häneen liittyneet tuomiot ovat vakavia ja yksiselitteisesti tuomittavia. Minulla ei ole ollut henkilökohtaista tai ammatillista suhdetta häneen, Ahtisaari viestitti."
Saatanallinen "Epstein-eliitti"
23
208
Vastaukset
- Anonyymi00001
Eikö nää kuningashuoneet oo rikollisjärjestöjen pääkonttoreita.
- Anonyymi00005
missä satansimi, siis siellähän se on, mutta missä tuossa aloiteuksen tekstissä?
https://web.archive.org/web/20240220221436/https://www.youtube.com/watch?v=V3i8owwGnP4 - Anonyymi00009
mikä se Norjan kuningasperhe vävy kokainisti huumebisnestä?
- Anonyymi00017UUSI
Anonyymi00005 kirjoitti:
missä satansimi, siis siellähän se on, mutta missä tuossa aloiteuksen tekstissä?
https://web.archive.org/web/20240220221436/https://www.youtube.com/watch?v=V3i8owwGnP4Ne raiskatut ja tapetut lapset on rituaaliuhreja.
- Anonyymi00019UUSI
SEKSI EI OO SYNTIÄ.
- Anonyymi00020UUSI
Anonyymi00017 kirjoitti:
Ne raiskatut ja tapetut lapset on rituaaliuhreja.
KKK tekee mitä haluaa.
- Anonyymi00002
Sellaista se on tuo touhu Trumpin sisäpiirissä.
- Anonyymi00004
Epstein on rokottamattomien folio hattujen keksimä sala liittoteoria
- Anonyymi00015UUSI
No kun ei kuule ole.
- Anonyymi00021UUSI
Niiden kenellä on pimppi lukossa ja ovat vaan kateellisia. Linda L taisi olla vakkari Epsteinin juhlissa?
- Anonyymi00006
Trumputtajat rakastavat Trumppia juuri sen takia mitä Donald touhuili hyvän ystävänsä Epsteinin lukaaleissa.
- Anonyymi00022UUSI
Tumputtajat rakstaa omaa siitintiniään.
- Anonyymi00007
Epstein oli pohjimmiltaan kiristäjä. Maailman vaikutusvaltaisimmat miehet saatiin pihteihin.
- Anonyymi00011UUSI
Mossadin operaatio
- Anonyymi00008
havittelevatko Fatim Diarraa Amerikkaan...?
- Anonyymi00010
Korkean tason globaali verkosto.
- Anonyymi00016UUSI
Se on käytännössä todellista saatanan palvontaa, juuri sitä syvää päätyä ihan oikesti.
- Anonyymi00012UUSI
Hieman lisää asiaa näissä viimeisissä papereissa, mutta kestää kuukausia, ennen kuin kaikki on katsottu.
https://www.bitchute.com/video/WmDoe35kEqSF
Media yrittää tietysti keskittää huomion pelkästään Trumppiin ja lakaista satanismin maton alle, Sitähän ei ole koskaan ollut edes olemassa media mielestä.
Miksi Trump on näissä piireissä ,niin kannattaa katsoa, kenen kanssa hän oli tuolloin naimisissa ja kuuluiko vaimo ja vaimon suku piireihin? - Anonyymi00013UUSI
https://www.youtube.com/watch?v=f7Nn_nrCdL4
Tämän kun katsot, on lyhyt video. - Anonyymi00023UUSI
No joo, mutta yhdysvaltojen presidentti on pedofiili...paras kaveri Putin...ihannoi diktatuuria....ja tällaisen miekkosen amerikkalaiset valitsivat presidentiksi. Muualla sivistysvaltiossa tyyppi olisi heitetty tyrmään. Voi viturainen sentään !!
- Anonyymi00024UUSI
Norjan kruununprinsessasta tulevasta kuningattaresta( jos siihen asti elää keuhkotautinsa kanssa) on luvattu kertoa sillä istumalla,kun naisesta tulee Norjan kuningatar ennen kuulumattomia asioita niinkun näissä nykyisissäjulkitulleissa jo ei olisi tarpeeksi epäsikiö esikoisestaan alkaen, mutta niinhän vanha viisaus sanoo, ettei mätä omena kauaksi puusta putoa.
- Anonyymi00025UUSI
Paskin homma tässä on se, mitä kaikkia
Epstein pystyi kiristämään
poliitikoilta, julkkiksilta
KOSKA SILLÄ OLI KUVIA JA TODISTEITA
…. TEHDYISTÄ TEOISTA.
OLKAA HUOLISSANNE TÄSTÄ!
ja miettikää, miten tyhmä, rikkinäinen, sosiopaatti…joku
poliitikko, kuninkaallinen, julkkis on
ETTÄ SE TUNTEE VETOA TUOLLAISEEN SEURAAN JA
TEKEE SIELLÄ TYPERYYKSIÄ. - Anonyymi00026UUSI
KOKOOMUSJOHTAKIN KUULEMMA NIISSÄ PAPEREISSA!
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1695788
- 114298
Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka513695Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?1033035Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv792688Hei Antti. Minähän varoitin jo 2 v sitten, ettei sinusta tule pääministeriä, vaikka kuinka
voittaisit vaalit. Vasurit ovat aina puukottaneet toisiaan selkään, eivät koskaan edestäpäin. Marinistit varsinkin IL t62188- 441465
Uusnatsien ilkivalta Joensuussa jatkuu.
Saavat mellastaa persujen suojissa miten haluavat. Särkevät ja tuhoavat toisten omaisuutta, tähän on johtanut persujen m121438Minkä kouluarvosanan (4-10) annat Thank God, sä tulit! sarjalle?
Katsoitko Thank God, sä tulit!? Uusi viihdeohjelma ei ollut kaikkien makuun, mutta jotkut tykkäsivät. Minkä kouluarvos621254Päivi Räsänen sai kutsun kongressiin todistajaksi.
Pystyykö Päivi pysymään totuudessa ja kertomaan kongressille, että raamattu ei ole lakikirja jota pitäisi noudattaa poli4111229