Ajojahti kääntyy kannatukseksi

Mitään ei tarvitse tunnustaa, kun mitään syytä ei ole. Ajojahti kääntyy itseään vastaan ja persut saavat nokilleen. Kannatus vain nousee ja kohta huomion keskipiste on taas persuissa ja rasismissa 😊.
14163
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Ajojahdatuimmat täällä palstalla ovat persut.

Äänestä

Aloittaja todennäköisesti tarkoittaa Tuppuraiseen kohdistunutta arvostelua. Millä perusteella hän olettaa, että persut ovat käynnistaneet ajojahdin ja saavat nokilleen. Koko ajojahtihan alkoi SDP:n kansanedustajan julkaisemasta kirjoituksesta, että Tytti Tuppurainen käyttäytyy moukkamaisesti avustajiaan kohtaan ja yksi avustaja vielä kertoi totuuden saamastaan kohtelusta. Ei persut ole ajojahtia toteuttanut.

Äänestä
  • Kuka se avustaja oli/ on ??? En ole seurannut , mutta Tuppuraisen nokkavan käytöksen olen huomannut.

    Äänestä

Ajojahti? Älä naurata tätä kansaa! Demareitten ikiomat narsistit ovat keskinäisessä selvittelyssä siitä kuka on tyhmin ja itsekeskeisin yhteishengen pilaaja. On täysin turhaa syyttää persuja.

Äänestä

Näiden vanhoillisten demarien kasvatus näkyy monessa yli 70-vuotiaissa. Ovat omaksuneet silloiset tavat, eivät näe mitää epänormaalia siinä. Aika tekee sen mitä kasvatus ei.

Äänestä

Nämä eläkeläiset kuormittaa Suomea, eivät tuota mitään muuta kuin ulostetta

Äänestä

Miettikää vähän, kaikki tulee oman puolueen sisältä, kääntyykö kannatus nyt nousuun, no ei, vaan puolue jakaantuu kahtia.

Äänestä

Onpas törkeää tekstiä meistä eläkeläisistä, nyt hävettää millaisia tökeröitä lapsia on tullut kun eivät ole saaneet kunnon kotikasvatusta. Noita herjaajia me olemme saaneet aikaiseksi tai lasten kapsia. Kovalla työllä olemne maata rakentaneet ja mikä on tulos sossujonossa eläviä elättejä. Onneksi toimeentulotuesta ja asumistuesta leikataan roimasti, että saadaan nämä laiskat liikkeelle ja vaikka kadulle jos työ ei maistu.
Omassa nuoruudessa ei ollut yhtään loista luukuilla vaan käytiin koulussa ja töissä ja kunnioitettiin vanhempia ihmisiä.

Äänestä
  • metsä vastaa niin kuin huudetaan! Muistat varmaan tämän sanonnan.

    Äänestä

Mistähän IHMEEN AJOJAHDISTA äärivihervassudemuTrolli NYT jaksaa vääntää SATUJA??!!

Äänestä

Ajat muuttuu, demarit elää sitä 2000 alkua ja aika mennyt siitä. SDP ymmärtänyt sen siellä johdossa. Nyt koettaa luoda nahkaa uudelleen. Tyhjillä lupauksilla

Äänestä

Onneksi Purra ei enää koskaan pääse yhteenkään hallitukseen mukaan .

Äänestä

ihan sama. Tätä suuntaa ei käännä kukaan vasta kun 5-10 vuoden päästä niin kuin ekp sanoo.

Äänestä

Täytyy selvittää, mitkä puolueet ja edustajat saavat eniten vaalitukea sähkö yhtiöiltä ja sähkönsiirto yhtiöiltä.
- Koska sähkö kiskonta on niin ahnetta, -- niin en äänestä sähköyhtiöiden ehdokkaita ja sähköyhtiöiden puolueita .
-- onko vihreät ja kokoomus sähköyhtiöiden maksamia ?
- miten rkp, sdp, kepu ?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mitään ei tarvitse tunnustaa, kun mitään syytä ei ole. Ajojahti kääntyy itseään vastaan ja persut saavat nokilleen. Kannatus vain nousee ja kohta huomion keskipiste on taas persuissa ja rasismissa 😊.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu