Tuli rätingit valtion viskaaleilta.

Tulihan se sieltä.
https://yle.fi/a/74-20207704
7634
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Ähtärin tuhoaja, loihe lausumaan:
– Omalta osaltamme lähestymme kaikkia naapurikuntia ja informoimme heitä tilanteesta. Olemme oma-aloitteisia tässä asiassa, sanoo kaupunginvaltuuston puheenjohtaja, kansanedustaja Mikko Savola (kesk.).

Äänestä

Aika hyvä kommentti Ähtärin johdolta: selvitystä ei tarvita, koska yhtiöt ovat menneet konkurssiin. Velat jäivät ja sehän on se ongelma. Ellei sitten vielä suurempi ongelma ole se, että Ähtäri halutaan edelleen pitää matkailukaupunkina, maksskoon

Äänestä
  • maksakoon mitä maksaa.

    Äänestä

Juu. Huomaa etteivät Ähtärin kepulaiset päättäjät elä reaalimaailmassa.

Äänestä

Voi kun vaan tietäisitte mitä.....................

Äänestä

Kepu tuhoaa kaikki kunnat jos vain valtaan pääsee.

1Äänestä

JESS!! sitä saa mitä tilaa!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tulihan se sieltä.
https://yle.fi/a/74-20207704

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu