Videollaan kertoi 1.2.26 tekevänsä kaikkensa Suomen tuhkaksi muuttamisesta Venäjän ohjusiskussa. Samaa on taannoin uhkaillut hengellinen aatetoverinsa Janus Putkonen. Nämä ajatusten tonavat ovat ratkaisseet erään ongelman henkilökohtaisessa elämässään. Synnyinmaahan ei ole palaamista tulevaisuudessa olipa heidän elämäntilanteensa minkälainen tahansa.
Ano Turtiainen uhoaa Suomelle
Anonyymi-ap
97720
4Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 15 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 97
Vanhimmat
Sinä olet pöljä
Onko matu ano sun idoli?
Ano Turtiainen ja Teemu Keskisarja ovat tehneet kunniakasta yhteistyötä jo useita vuosia.
Teemu Keskisarja ja Ano Turtiainen ovat tehneet loistavaa yhteistyötä. Todistaneet mm. ilmastonmuutoksen valheeksi. Koronarokotukset lääkeyhtiöiden bisnekseksi. Korinamaskit huijaukseksi.
Teemua älä rinnasta anoon. Teemu on oikeasti isänmaallinen
Valehtelet, jälleen, kun et muuhun pysty.
Tuo on puhdas trolli hän copy pastaa tuota samaa viestiä päivästä toiseen nähin ketjuihin.
Anohan sai 70 000 euroa tukea kuntosaliyritykselleen joka alkoi tehdä maskeja suureen pulaan korona aikana!
😂😂😂
Ja yhtään maskia ei saanut ano valiiksi ei edes yrittänyt kuhan huijasi rahat. Noh anon uusin huijaus on menossa kokoajan venäjältä käsin että hänen tulevan kirjan ( mitään ei ole tulossa) voi nyt ennakotilata maksua vastaan hahaha h buahaahah komenteissa osa anon faneista kertoo tilanneensa tuon olemattoman kirjan ahhaahah.
Eikä pidä unohtaa että Ano on myös todistanut maan olevan litteä😁
ÄLÄ valehtele, vajakiki.
Keskisarjan kirja yllättäen myyntiin Venäjällä, Syy selvisi
Ano Turtiainen auttoi ystäväänsä suhteillaan Venäjällä.
Perussuomalaisten kansanedustaja Teemu Keskisarja ja Perussuomalaisten exkansanedustaja Ano Turtiainen ovat todistaneet mm. Ilmastonmuutoksen valheellisuuden.
Ja ihan varmasti jatkoksi myös maapallon litteäksi,sillä tasolla nuo näyttävätkin olevan ajatukset.
Pakkohan se on...eihän pallon päällä pysy vesi...
"Ano ja Teemu ovat tehneet kunniakasta yhteistyötä jo useita vuosia"??
Täyttä potaskaa taas kerran eli suoraan suolesta vetäistyä.
Nyt Ano vois vaikka pudota ikkunasta, kun kerran ryssimässä on ja siellä näyttää olevan sellainen tapa.
Rahat vaan pois tolloilta, mitäs ne tyhmät rahalla tekee ? Hyvä Ano 🤣🤣🤣🤣🤣
Persut ja Ano toimii kunniakkaasti Suomea vastaan
Anon bisniksille kävi heikosti.. https://www.asiakastieto.fi/yritykset/fi/gometal-oy/25493542/paattajat
Tyhmästä päästä kärsii koko kroppa. Aika näyttää.
Ano on kävelevä kemikaalio.
Tulee surkea vanhuus hänelle.
Jos virtahepo putoais ikkunasta, niin olis se aika plösäys.
Ja jos vielä korkeelta, räpylät pitäs melkoista läpätystä...
Ano Turtiainen tekee erinomaista yhteistyötä Teemu Keskisarjan kansaa Suomen ja Venäjän yhteisen tulevaisuuden eteen.
Keskisarjan kirja yllättäen myyntiin Venäjällä, Syy selvisi Ano Turtiainen auttoi ystäväänsä suhteillaan Venäjällä.
Teemu Keskisarja on ainoita järkeviä Suomen kansanedustajia. Suomen on avattava yhteydet Venäjälle uudestaan. Äärioikeiston kannattajat perussuomalaisten exkansanedustaja Ano Turtiainen ja Johan Bäckman tekevät tärkeää työtä Suomen parhaaksi Venäjällä.
Parempi liittyä Venäjään, kuin alistua islamille.
Ano Turtiainen on usein toistanut Teemu Keskisarjan sanoin juuri tuon YouTube videoissaan.
Kannattaa muttaa äkkkiä venäjälle jos pelottaa suomessa ano avustaa sinut turvaan.
Venää ihailevilla ei ole tulevaisuutta Suomessa. Kannattaa muuttaa pian sinne Venäjälle, ennen kuin laitetaan muuttamaan...
"erinomaista yhteistyötä Suomen ja venäjän yhteisen tulevaisuuden eteen"🤣🤣🤣
hupiveikko tekee kaikkensa muuttaakseen Suomen tuhkaksi. Siinä meillä järjen jätti yhteistyötä tekemässä.
Anus ja Pätmän tekevät työtä rupliensa saamiseksi, muutoin turhia. Suomelle eduksi mitä pidemmällä venäjää nuo ovat.
Teemu ei ikinä halua sitä että Suomi liitettäisiin puttelaan. Vassut valehtelee ja heillä on sama aate kuin putella
Anosta en tiedä mitä hän haluaa
Venäjällä on suuri joukko muslimeita ja aina vaan kasvaa.
Sekä valehtelet että toistat itseäsi.
Ettei vain olisi lainannut aateveljeään, Heinrich Himmleriä.
Ovat kunnian miehiä niinkuin Otto Wille Kuusinenkin!
Varmaan istuvat kohta Putinin oikealla puolella voiton päivän paraatissa!
Teemu kyllä haluaa meille samanlaisen komennon kuin Venäjällä. Eliitti eli hän, Jussi ja naisoletettu Riikka kyllä johtavat hyvin! Matias taas osaa kääntää Trumpin kannnattajien aatteita suoraan suomeksi.
20 miljoonaa kotoperäistä muslimia. Heidän väkilukunsa on lisääntymään päin. Ainoat, jotka siellä lisääntyvät!
RÖHÖHÖHÖÖÖÖ!😂🤣😂🤣
Huh... johan oli vitsi😀
Noista kumpikaan ole vaijöhtoehto.
Älä keksi omiasi
Odotahan, kunhan usa toteuttaa uhkauksen hyökätä iraniin, niin senvälkeen jytisee naton tukikohdissa ympäri maailmaa.
Ano videollaan totesi, että suomi on turvassa noilta iskuilta.
Muuta sitten Venäjälle ja ryssi siellä lisää vai oletko jo siellä??
USA:n koalitio vapauttaa Iranin kansan islamistien pakkovallasta. Khameinin hallinnolla on suuret puheet, joille ei ole katetta. Khameinin suku on haalinut vuosien aikana itselleen 95 miljardin dollarin edestä omaisuutta. Saas nähdä, onnistuvatko saamaan
siitä ainakin osan takaisin, kunhan ajatolla
lähtee joko Moskovaan tai sitten alakertaan sarvipään kumppaniksi.
Haista sinä ryzzän trolli iso paska, Suomella ja venäjällä ei ole yhteistä tulevaisuutta!!!
Ja siinä tuli Sdp/ CCCP
tekoälyn elämänohje.
Kyllä ne on Perussuomalaisten kansanedustajia molemmat. Perussuomalaisten kansanedustaja Teemu Keskisarja ja Perussuomalaisten exkansanedustaja Ano Turtiainen.
Kumpikaan ei ole edustanut SDP:tä koskaan.
Mutta vassuilla on sama aate kuin putella
Siksi vassut kannattaa Ottawan sopimusta ettei vaan tulisi hyökkääjälle pipi
Putte on oikeistolainen.
Ja kaikki, jotka ovat olleet persujen jäseniä tai ovat nyt tai tulevat olemaan ovat homoja kuten Sebu, eikö vain?
Olisko? Missä on demareitten palatsit ja sadat autot ja huvijahdit?
Suomessa presidentin pojan harjoittelupaikastakin nousi iso haloo.
Venäjällä Putinin tyttärillä on 20 miljardin omaisuus. Siivoojalla ja judokaverilla useiden miljardiaen sijoitukset ulkomailla. Rakastajattaren palatsia myytiin tässä joku vuosi sitten Nizzassa 17 miljoonalla. Oli kullitetut vessanpöntöt, marmoria, samettia ja semmoista.
Ei ole koska Putte on fasistinen diktaattori. Puten arvot ovat täsmälleen samat kuin persuilla. Sen takiahan expersu Anokin sinne muutti, kun siellä toteutuu persujen arvomaailma.
Venäjällä ei ole woketusta eikä homotusta, ei Setaa eikä Prideä, ei feminismiä eikä tasa-arvoa, ei suvakkeja eikä mamutusta, ei vihervouhotusta eikä intersektionaalisuutta, ei EU:ta eikä globalismia. Täsmälleen sama lista kuin persujen lista asioista jotka pitäisi kieltää täällä Suomessakin.
Kaikenlainen homotus on Venäjällä lailla kiellettyä. Siellä on kristinusko, tiukka konservatiivisuus, perinteiset perhearvot, kiihkeä nationalismi ja lasten ideologinen kasvatus äärikonservatiivisiin, äärinationalistisiin ja militaristisiin arvoihin. Taas täsmälleen sama lista persujen arvoista.
Nykyinen Venäjä on vassujen inhokki ja persujen ihanne.
Tuo on totta joka sana. Lista täsmää sataprosenttisesti.
Ei se punaväri ihmisestä noinvain lähde. Toisaalta natsismi on käytännössä sama aate kuin vasemmistoaate.
Eihän demarit ole vielä päässeet unelmaansa eli kommunismiin. Mutta Kiina on, Venäjä on, pohjoiskorea on
Tutkimuksen mukaan demarius on välivaihe kommunismiin
Pinga Tupamäki tietää näistä asioista enemmän. Tubesta löytyy
Minä en usko että yksikään demari tulisi väliin jos Suomi olisi menossa kommunismiin. Sitä se melkein jo on. Kulttuurimarxismi vähintään.
Suomessa demarit nousi kapinaan 108 vuotta sitten.
Ei ole joten lopeta se paskansuoltaminen vasemmistosta!!
Demareiden unelma EI OLE KOMMUNISMI joten lakkaa rinnastamasta noita kahta ihan eri aatetta toisiinsa, vaikka oletkin vain tyhmä persu!!
Minkä hemmetin tutkimuksen? EI SELLASTA OLEKAAN vaan olet ite keksinyt tuonkin!!
Binga on kanssa yksi sekoomuslainen joka ei tiedä mitään mistään eikä osaa mitään!
Pääseehän sitä veloistaan eroon noinkin: tuhoamalla koko Suomen ja sen kaikki inhat velkojat! 🤣
Johan mä oon monta kertaa sanonut että Putinia ei tarvii pelätä, mutta Turtiaista kyllä!
Ano Turtiainen ja Teemu Keskisarja ovat tehneet jo vuosia loistavaa yhteistyötä Suomen ja Venäjän yhteisen tulevaisuuden eteen.
Onhan aikoihin eletty, kun mennään vihollismaahan panettelemaan kotimaataan! Ei näytä noilla PUTININ ihailijoilla olla mitään väliä, mitä suustansa ulos työntävät! Ovat täysiä raakkeja ja siksi turvautuvat Putiniin! Pysykööt siellä, ovat aivan omiaan tuohon valtakuntaan!
Tärkeintä on, kun jättävät Suomen rauhaan noista kotkotuksistaan! Tuollaisilla roistoilla ei ole mitään tekemistä tässä rakaassa Suomen maassa!!
He oivat valinneet osansa, sitä ei heiltä oteta pois!!
Tuskinpa ovat, mutta tuollaiset turhat tosiasiat eivät venäläistä propagandaa ole koskaan hetkauttaneet.
Tavallaan Ano ei ole vastuussa sanomisistaan. Onhan noita mölisijöitä Helsingin kaduillakin pilvin pimein. Eivät mahdu hoitopaikkoihin, kun palvelut on ajettu alas. Ano hakee helpotusta Venäjän terveydenhuollosta. Heillä on vahvemmat lääkkeet.
Tämä, ja nämä, on syytä muistaa kun Turtiainen kohtapuoliin palailee. Jos ei satu kompastumaan portaikossa.
Toivottvaasti putin pitää hänet sillä anon oikudenkäynnit suomessa tulee kalliiksi kun sillä ei ole ythään rahaa vain velkaa suomelle.
Ano ei mahdu putoamaan kuin isosta maisemaikkunasta.
Ne käsittää että oma maa ensin tarkoitta minä ja mun ökyrikas roistokaveri ensin! Ei Suomesta löydy tarpeeksi hilloa Päiville tai Anolle, omilta tukijoilta!
Ano on Suomen pienruhtinaskunnan seuraava suurruhtinas.
Itä suomen uusi tsaari anoska ensimäinen.
Venäjän uuden kuvernementin Suomen kenraalikuvernööri.
Bobrikov 2.
Loppukin varmaan on samanlainen.
Kun hyödyllinen hölmö vinkuu uhkauksia synnyinmaalleen niin ikkunasta putoaminen aina vähän siirtyy.
On se kova ukko. Miksei se ole jo Venäjän armeijan riveissä kun on noin kova hinku päästä tappelemaan?
Tuon äijän käy vielä huonosti ennemmin tai myöhemmin.
Niinpä. Joutuu vielä oikeasti sotimaan Venäjän armeijassa Ukrainaa vastaan. Kielitaidoton, ei ymmärrä venäjänkieltäkään. Millä tuo meinaa elää, pitäähän sen ruokkia oma perheensä.
Täyttää kevyesti maanpetosrikoksen tuntomerkit. Jos Ano joskus palaa Suomeen niin hänet on pidätettävä ja tuomittava raskaasta maanpetosrikoksesta. Sekä niistä muistakin rikoksistaan, kuten velallisen epärehellisyys.
Eikö se ole maanpetos suomalaisilta sotauhoisilta päätäjiltä, jotka yrittävät saada Venäjän hyökkäämään suomeen ja venäjävihaa aikaiseksi.
Turtiainen haluaa vapauttaa suomalaiset lännen mielivallasta ja eu:n kahleita, joihin suomalaisten hyvinvointi menee, kaikki rahat lähettään eu:lle, natoon ja sotimiseen.
Turtiainen pelastaa suomalaiset, vaikka vastustajia riittää, jotka ovat siniislmäisiä lännen vallanhimolle.
Ei ole vaan teidän toimet on. Mutta se on hyvä että ano pelastaa sinut hahaah buahaahah.
On pelottavaa vaan se, ...kaltaisijasi sekaisin olevia on todella Suomessa, mene hyvä ihminen hakemaan apua harhoihisi,ota yhteys vaikka paikalliseen terveysasemaan.
Huuteletko Venäjältä?
PERSUIHIN KELPASI AIKANAAN KUITENKIN😅🤣😂
Turtiainen rouvansa kanssa jätti jälkeensä yli 300000 euron piikin ja meni turvaan Venäjälle. Ja nyt tuolla Youtubessa höpöttelee ihan mottipäisiä asioita, polttanut päänsä pehmeäksi voimannosto-urallaan 90-luvulla, todennäköisesti nykyisen kotimaansa lääketuotteilla. Ja ei kestä siellä kanavallaan yhtään kritiikkiä,heti blokkaa kun kyseenalaistetaan. Mutta siellä onkin hyvä kaikkien Anon fanien ylistää tätä pelleä.
Mitähän Ano olisi ollut ilman tyhmiä äänestäjiä?
Konkurssin tehnyt hormonihiiriyrittäjä.
Hulluja voitaisiin lähettää enemmän Venäjälle.
Siperiassa piisaa niille lääniä missä höpötellä typeriä 🤣
Jokaisessa persussa asuu pohjimmiltaan Ano sisällä
Ano pitää ampua.
Niin pitäisi. Kukahan sen tekisi??
Teemu Keskisarja ja AnonTurtiainen ovat tehneet ansiokasta yhteistyötä Suomen ja Venäjän yhteisen tulevaisuuden eteen.
Haist ryzzäntrolli vittu! Suomella ja venäjällä ei ole yhteistä tulevaisuutta!!