Jo useampi autokauppa nostanut käyntini jälkeen hinnan jopa useammalla tonnilla, sitten jonkun viikon kuluttua palauttanut hinnan siihen samaan mikä oli autokaupassa käydessä.
Mikä ihme järki tuossa on, pilkkaavatko jotku Espoolaiset autokaupat asiakkaiden muistia? Jatkossa pyrkii välttään noiden kauppoihin käyntiä.
Ainaki yhdellä kaupalla oli lisäksi käytetyssä Volvossa kaksi ajankohtaista, miten joku voi sutia nastarenkaat lähes sakorenkaiksi alle viidessä vuodessa + tuleva 2000euron jakohnanvaihto? Olisi sama kun ostaisi jostain muualta paremman Volvon jossa vähemmän tekemättä jätettyjä tekijöitä.
Ilmeisesti nykyisin autoja joissa kilometrejä hyvinki 100000euroa, myydään niitä kuin olisivat uusia. Mitä tutkinut asiaa ei sittenkään ole itsestään selvää että kaikki Volvot olisi edes alle 100000ajettuna nykyisin hyviä. Ostaja ei voi tietää miten hyvin hoidettu?
Miten sitten on muiden arvokkaiden autojen tulevat ongelmat? Eräässä hetki sitten olevassa auto-ohjelmassa korostuvat Mersun kalliita varaosia, he tietysti osasivat löytää kolariautofirmasta paljon halvemmat, heidän maassa autot muutenki halpoja.
Auton vaihto on mielessä, pakettiauton ostaisi mieluiten mutta niitä kun ei enää ole juuri mitään bensiinikoneella, sähköautot liian kalliita jossa toimintasäde lyhty. Kuten Rovaniemellä haastattelivat paikallisia kovien pakkasten aikana kertoivat etteivät naapurit saanet diesel-autoja käyntiin. Totesivat vielä vain bensiini-auton olevan varmasti käynnistyvä kovillakin pakkasilla. Sähkö-autosta totesivat että pakkasella lyheneet ajo huomattavasti.
Bensiini henkilö-autoissa viime aikoina ajatellut mieluummin pieni tai pienemmäpää uusi, kuin arvaamaton vanha. Uudessa on sekin hyvä kun ei tarvitse katsastaa neljään vuoteen ja monet viat jos niitä tulee autokaupan takuu ne maksaa?
Autokauppojen systeemi
Anonyymi-ap
0
82
Luetuimmat keskustelut
- 1761530
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.96736En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58725Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset203588- 48536
- 126536
- 37526
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus50518Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä15500- 25483