Mitä mitä?

Anonyymi-ap

Eikö Vantaa rakennakerrostaloja, jotta rahaa tulee kaupunginkassaan.🤔

Helsinkikin tekee kerrostaloja, vaikka niissä ei sitten koko pihapiirissä( kolme- neljäkerrostaloa) olevissa asuisi kuin yksi asukas.🤣

Mutta, kun rahaa on hussata niin menköön kyllä Hesan asukkailla on varaa maksaa veroja.🤗
Sanoa, kun vanhatpoijat- piiat: Kyllä mulla rahaa on paljonko maksaa🤭🤭🤗

10

197

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Eihän Vantaa, sen paremmin kuin Helsinkikään, itse rakenna kerrostaloja. Kyllä ne on rakennusyhtiöt, jotka niitä rakentaa.
      Vantaa huolehtii kaavoituksesta ja kupamenettelystä. Ja vastaa rakennustarkastuksista. Myös joiltain osin tonteista ja maa-aloista, joita kaupungeilla on omistuksessaan.

      • Anonyymi00002

        Juu, tuottamattomille maahanmuuttajille loputkin sikahintaiset osakkeet joudutaan lopulta vuokraamaan.


      • Anonyymi00003
        Anonyymi00002 kirjoitti:

        Juu, tuottamattomille maahanmuuttajille loputkin sikahintaiset osakkeet joudutaan lopulta vuokraamaan.

        No sitten katoaa osakkeenomistajat.


      • Anonyymi00004
        Anonyymi00002 kirjoitti:

        Juu, tuottamattomille maahanmuuttajille loputkin sikahintaiset osakkeet joudutaan lopulta vuokraamaan.

        Kovasti vaikea on Vantaata syyttää liian kalliista asunnoista tai vääränlaisistakin asunnoista, jotka sitten ei mene kaupaksi. Tietysti aina voi keskustella, pitäisikö kaupungin kieltää noiden vääränlaisten asuntojen rakentamista, mutta sitten taas syytettäisiin kaupunkia puuttumisesta markkinatalouteen ja ties mistä.

        On kai se ymmärrettävääkin, että rakentaja jossain vaiheessa pistää myymättä jääneet asuntonsa vuokralle, kun eivät mene kaupaksi. Tyhjillään pitokin on kallista.


      • Anonyymi00008

        Mutta, asukkaat maksavat 85e- 100e/ kk; ssa yhtiövastikkeita, kun asukkaita ei kiinnosta kerrostalo asuminen.🦧

        Tuollainen kyllä pitkänpäälle näyttää Hölmöläisten touhulta.
        Mutta, voihan tietysti olla, että veronmaksajat ovat halukkaita maksajia, tiedä häntä.


      • Anonyymi00011
        Anonyymi00008 kirjoitti:

        Mutta, asukkaat maksavat 85e- 100e/ kk; ssa yhtiövastikkeita, kun asukkaita ei kiinnosta kerrostalo asuminen.🦧

        Tuollainen kyllä pitkänpäälle näyttää Hölmöläisten touhulta.
        Mutta, voihan tietysti olla, että veronmaksajat ovat halukkaita maksajia, tiedä häntä.

        ” Mutta, asukkaat maksavat 85e- 100e/ kk; ssa yhtiövastikkeita, kun asukkaita ei kiinnosta kerrostalo asuminen”

        Jos asut kerrostalossa, niin tietysti maksat yhtiövastikkeen. Kiinnostipa se tai ei


    • Anonyymi00005

      Ei kannata shittiä edes rakentaa. Vantaa rakentaa. Vantaa ei osaa surffata vaikeiden aikojen keskellä. Se luulee, että kupla kestää ikuisesti.

    • Anonyymi00009

      Jokaiseen aloitukseen on saatu skannattua näitä seksi-ilmoituksia. Mutta muuten kyllä sensuuri on iskenyt koko palstaan.

      • Anonyymi00010

        Kannattaa ilmoittaa moderaattorille aina, kun huomaa tuollaisen seksi-ilmoituksen. Ne poistetaan, kun moderaattori saa tiedon


      • Anonyymi00012
        Anonyymi00010 kirjoitti:

        Kannattaa ilmoittaa moderaattorille aina, kun huomaa tuollaisen seksi-ilmoituksen. Ne poistetaan, kun moderaattori saa tiedon

        Mutta kun se viittaa jopa siihen, että moderaattori itse on skannaillut niitä seksi-ilmoituksia.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      80
      2127
    2. Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä

      Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai
      Ikävä
      367
      1290
    3. Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?

      Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu
      Suomussalmi
      32
      1210
    4. Kirjoita jotain

      Kivaa, hellää ja piristävää
      Ikävä
      141
      1058
    5. Päälle hautaus?

      Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa
      Lieksa
      153
      929
    6. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      876
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      45
      747
    8. On tuota ikäeroa meillä kyllä aivan liian paljon

      Etsi samanikäistä kuin olet, niin minäkin.
      Ikävä
      62
      746
    9. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      61
      716
    10. Voisit nainen joskus vastata minulle

      Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.
      Ikävä
      63
      692
    Aihe