Mikä juttu? Ilomantsiin pamahtanut muutama ei suomalaiselta vaikuttavan kaksikon firmoja mm. Kuljettajasi fleet oy ja muita eri yrityksiä.
Kauppalehdessä protestilistalla pitkä rivi ulosottoprotesteja näihin yhtiöihin?
Tietääko joku taustoja?
Kuljettajasi fleet oy ja vastaavat
24
1606
Vastaukset
- Anonyymi00001
Toiminta käynnistynyt
1997 (aloituksesta: 29 vuotta)
Aputoiminimi
Iisalmen Taksipalvelu
Antamillasi tiedoilla löytyi tämä firma.
Löysin tämän keskustelun oletettavasti samasta firmasta: https://keskustelu.suomi24.fi/t/19064345/kuljettajasi-oy-konkurssi!
Joku jo hyvin kommentoikin tuohon keskusteluun että "Toivottavasti viranomaiset ottavat näiden yritysten talousasiat tarkemman tutkinnan alle." - Anonyymi00002
Astan ja Juuson Kuljetuspalvelu Oy Ltd
Mitähän kavereita nämä sankarit on..? - Anonyymi00003
Taas jotain maahanmuuttajien epäilyttäviä firmoja, kuten taj mahal ravintola aiemmin, siinä omistaja vaihtui tiuhaan?
- Anonyymi00004
Mikä firma?
- Anonyymi00005
Hyvä jotta saadaan kuljetuspalvelua Ilomantsiin.
- Anonyymi00006
Luepa yllä olevasta linkistä, millaisista tyypeistä kyse, sanoisin että olkaa varovaisia
- Anonyymi00007
Pitkä protestilista ei koskaan implikoi mitään hyvää.
Ei koskaan. - Anonyymi00008
Taitaa olla kateellinen paikallinen kuljetusyrittäjä täällä kirjoittelemassa.
- Anonyymi00009
Ei ole kyse siitä. Epämääräistä toimintaa muualla suorittanut firma siirtää kuolevan toimintansa Ilomantsin kuntaan. Kysymys kuuluu miksi se tekee näin?
- Anonyymi00011
Anonyymi00009 kirjoitti:
Ei ole kyse siitä. Epämääräistä toimintaa muualla suorittanut firma siirtää kuolevan toimintansa Ilomantsin kuntaan. Kysymys kuuluu miksi se tekee näin?
Niinpä, Iisalmen Suomi24 keskustelussa ei löydy yhtäkään positiivista viestiä kys. Firmoista.
Mikä voisi mennä pieleen?
- Anonyymi00014
Ompa kumma, että yksikään tuttuni ei ole ikinä kuullut koko firmasta, joka on rekisteröity Kalevalantie 13.
- Anonyymi00015
Kyseinen osoite on siis entinen taksiasema.
Siinä ei ole mitään kuljetusfirmoja.
Kysymyksiä piisaa.....
- Anonyymi00016
Yritys on asetettu konkurssiin
Kuljettajaksi Yhtiöt Oy
Y-tunnus 3299737-8
Osoite Kalevalantie 13, 82900 Ilomantsi - Anonyymi00018
Y-tunnus
3356118-9
Toiminimi
Astan ja Juuson Kuljetuspalvelu Oy Ltd
Verovelkatieto
Maksamatonta verovelkaa on vähintään 10 000 euroa.
Y-tunnus
1077059-4
Toiminimi
Kuljettajasi Fleet Oy
Verovelkatieto
Maksamatonta verovelkaa on vähintään 10 000 euroa.
Verovelkaa joka firmalla, mitäpä sitä suotta veroja maksamaan kato.
Ihan rehtejä yrittäjiä, joo. - Anonyymi00019
Hyvät uudet yrittäjät kelan, kunnan ja valtion ajoihin Ilomantsissa. Uskoisin että heiltä hoituu koulukyydit ja tavarakuljetukset Joensuuhun myöskin.
- Anonyymi00022
On ihan syytä tosiaan olla varuillaan ja pitää mieli avoimena myös sille, että täällä pyöritetään rikollista toimintaa firman kulississa. Tällainen on suomessa yleistymässä, ikävä kyllä.
Huumeiden välityskentällä menee myös lujaa tänä päivänä. Jos näyttää että on firma, joka ei voi mitenkään pyöriä sen asiakaskannalla, kyseessä on luultavasti peitefirma, jonka tarkoitus on ihan muu kuin tehdä avointa laillista liiketoimintaa.
Nämä ovat konkreettisia tämän päivän uhkia, ja niihin tulee suhtautua vakavasti. Asiat vain pahenevat, jos niille ummistaa silmänsä.- Anonyymi00025
Olet asian ytimessä... Varsinkin, kun kyse ulkomaalaistaustaisista
- Anonyymi00027
Anonyymi00025 kirjoitti:
Olet asian ytimessä... Varsinkin, kun kyse ulkomaalaistaustaisista
Ulkomaalainen = rikollinen. Taitaa olla sinun ajatusmaailmasi hieman vinoutunut. Yhtälailla ne suomalaiset osaa rötöstellä ja ulkomaalaiset olla kunnon ihmisiä. Ei pidä ketään tuomita taustansa perusteella.
- Anonyymi00030
Anonyymi00027 kirjoitti:
Ulkomaalainen = rikollinen. Taitaa olla sinun ajatusmaailmasi hieman vinoutunut. Yhtälailla ne suomalaiset osaa rötöstellä ja ulkomaalaiset olla kunnon ihmisiä. Ei pidä ketään tuomita taustansa perusteella.
Ikävä kyllä asia usein on näin. Katsos kun eri kulttuureilla on erilaiset moraalikäsitykset. On täysin typerää olettaa, että toisesta kulttuurista tuleva vastaa sinun moraalikäsitykseesi, ja elää sillä tavalla kuin sinusta on hyvä.
- Anonyymi00023
Kumma virma kun ei ole kalustoa eikä fyysistä toimipistettä tietääkseeni, tarkistin verovelkojen paikkansapitävyyden, jotka ei asiaa paranna. Todella paljon huonoa palautetta Iisalmen keskusteluvoorumilla. Mietityttää, kuka jää tällä kertaa ilman rahojaan? Luotettavuus on puhdas 0. Tästä ei ole kiisteleminen
- Anonyymi00024
Tietääkö joku enemmän näistä yrityksistä?
- Anonyymi00028
"Sovittu meno-paluu kuljetus 30 hengelle oppilaiden luokkaretkeä varten. Varmistettu varausasia erikseen s.postilla ja puhelimitse. Päivää ennen sovittua kyytiä päätetään vielä varmistaa kyyti mutta yritykseen ei saa enää yhteyttä.
Lopulta saadaan yhteys uuteen omistajaan, joka kertoo yrityskaupoista ja sen yhteydessä hävinneistä sovituista ajoista.
Uusi omista ei pahoittele tilannetta miltään osin, toteaa kevyesti että näitähän sattuu eikä tarjoudu auttamaan uuden kuljetuksen järjestämisessä.
Onneksi korvaavia asiakaspalvelutaitoisia kuljetusyrityksiä löytyi nopealla aikataululla useampiakin Kuopion alueelta ja luokka pääsi luokkaretkelle.
Emme tule käyttämään kyseisen Kuljettajasi Oy palveluja jatkossa heikon asiakaspalvelun sekä epäluotettavuuden vuoksi."
Tämmöstä google arvosteluissa. Ei paljon luottamusta herätä. Jos jotakin teette niin tehkää se kunnolla.- Anonyymi00031
Tästä oikeasti kannattaisi tehdä jonkinlainen tutkintapyyntö. En halua Ilomantsiin huumevälittäjä-firmoja.
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.3043011Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka612343Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3482027- 1181794
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois1261719Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2121385- 651347
- 661337
- 681263
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl781223