Ukraina tekee jo itse aseensa ja ammuksensa

Kun ei apua saa niin ei saa Kovin Eu ohtajat jaksoi jauhaa ja kokoustaa kuinka apua annetaan niinkauan kuin vaaditaan mutta se apu ollut lähinnä vanhoja ylijäämäkypäriä
594
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

No ei pidä paikkaansa.
Ukraina on saanut kymmeniä ja kymmeniä miljardeja, ehkä jo satoja.
Yksin Suomikin on sinne lapioinut nelisen miljardia.
Ja ukarainalaiseen ohjusprojektiin, Flamingo ja Sapsan ohjusten tuotantoon, on annettu satoja miljoonia.
Mutta mitä paljastui äskettäin ohjusprojektista?
Se oli kokonaan feikkiä. Yhtään ohjusta ei valmistunut, jonkinlaista kulissia oli rakennettu muka tuotantolaitokseksi.
Mutta reahat olivat tietenkin kadonneet.
Joten kyllä apua on mennyt, mutta se kaikki on kadonnut samalla lailla Ukrainan mustaan aukkoon.

Äänestä

Yli 400 miljardia syydetyt rahaa Ukrainan sodalle, mihin ne rahat ovat menneet?
Kyllä tuo on suurin kusetus ja huijaus koko homma.

1Äänestä
  • Ne on mennyt siihen että jo yli 1 300 000 venäläistä on poissa pelistä tästä on putin hyvä jatkaa erikoista operaatiotaan kohti 2 miljonaa venäläistä joka mnee rikki tänän vuonna.

    Äänestä

Ai että kukaan ei ole valvonut Mutta eipä Euroopalla ollut antaa kalustoa Saksallakaan ei juuri ollut mitään jotain käytöstä poistettuja tankkeja muutama jotka jouduttiin korjaamaan

Äänestä

Ja jästipäisen diplomatiansa. Siksi rauhanneuvottelut ovat takalukoilissa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kun ei apua saa niin ei saa Kovin Eu ohtajat jaksoi jauhaa ja kokoustaa kuinka apua annetaan niinkauan kuin vaaditaan mutta se apu ollut lähinnä vanhoja ylijäämäkypäriä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu