Venäjällä valtava Euro varasto.

Venäjällä arvioidaan olevan ainakin 800 miljardia €uroa.
22161
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Aha.

Äänestä

Hyvin kuluu varastot joka päivä venäjällä...

Äänestä

Ei lopu Sotakassa!

Äänestä

On siinnä rahaa!

Äänestä

No joo huhut on huja vaikka olisi niin ei venäjällä vaan ulkolaispankeisa ja tilit on kiinni. Ja venäläiset on menossa kivikaudelle. Kaikki kansainväliset economien mittarit näin näyttää. Ja katsokaa; russian economy youtube. Niin näette. Öly kaasu ym tulot miltei nollassa. Ei oo tuloja. Eikä varaa maxaa palkkoja kunnolla. Venäläiset kärsii itse energia pulasta. Öljyjalostamo ei toimi kuljetukset eivät toimi konkursiaallut repiii maata 35% kuljetusyhtiö Kotkassa. Lentoliikenne vain 15% ennen sotaa lentää lämmintä vettä ja lämpöä ja sähköä ei ole yli 2,4 miljoonaa kotitalouksien saatavilla. Ym ja Rostneftin kassa tyhjä. Ei palkkoja ja öljystä saadut tulot ovat minimissä ja niistä saadut voitot menee palkkoihin korjauxiin huoltoon ym Gaspromilla velkaa jo ylimiljardin.. eli hyvin menee sairaanhoitoon ei rahaa koneisiin ym ei rahaa. Kevät viljat jää tekemättä. Ei oo koneita ei polttoaine. Ym rautatieliikenne vain 50 toimii.. valtion palkat myöhässä.. menossa koskaan ensimmäisiä ruoka ja lämmintä vettä ja lämpöä ja sähköistä johtuvia mellakoita ollut viikolla ei ruokaa kaikkialle riitä

1Äänestä
  • SATUSETÄ! MOI!

    1Äänestä

On varaa räiskiä vielä pitkään.

1Äänestä

Fyffee piisaa!

Äänestä

Ei taida pakotepaketit purra Venäjää.

Äänestä
  • Ei pure, se on meille vaan uutisoitu ja mikä sen perimmäinen tarkoitus on, jää nähtäväksi.

    Äänestä

Siitä kultaa noin 200 miljardia. Eli vuodesta 2021 Venäjän valuutvarannosta on sulanut 100 miljardia.

Äänestä
  • Korjaus! Kultaa on 50000 Miljardia!

    Äänestä

Dollarivarannosta? Paljonko sitä on?

Äänestä

Ei se euroja ole, vaan kulta ja kaikki valuutat yhteensä.

Äänestä

On viiden centin kolikkoina.

Äänestä
  • Niin sulla!

    Äänestä

Ai sieltäkö ne väärennetyt 200 Euronsetelit haetaan?

Äänestä

Venäjältä ei sotakassa lopu, Propagantaa on taas lännessä nostettu ihan hullulle valehtelun tasolle.

Äänestä

Raha ei lopu! Se on joidenkin päiväuni!

Äänestä

Ei lopu raha!

Äänestä

Mul on lompuukissa 22,65 € ja pankkitilillä 89,76 €.

Äänestä

Ei lopu raha! Se on vain Stubbin päiväuni!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Venäjällä arvioidaan olevan ainakin 800 miljardia €uroa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu