koska tämä hoksataan, parkkikiekko kertoo kaksi kellonaikaa joka on väärin?
Menee monella äö 60 kansalaisella ja pysäköinninvalvonnalla edelleen liian vaikeaksi asiaksi. voisiko siinä olla vaikka 4 eri kellonaikaa tai vaikka kuusi?
On tästä ennenkin kirjoittanut, kukaan ei tajunnut vieläkään. Taidan olla 160äö kansalainen ja aionkin teettää parkkikiekon joka näyttää samaan aikaan kaikki kellonajat, saa siitä katsella minkä ajan tykkää..
Parkkkikiekolla ei ole minkäänlaista lain mukaista määritelmää millainen sen pitää olla! AINOA KRITEERI ON SE että sillä kerrotaan koska pysäköinti on alkanut, tasan se eikä yhtään mitään muuta piste. Silloin siinä EI VOI LUKEA KAHTA KELLONAIKAA.
Nero, aino suomessa joka on tämän tajunnut, jo aikoja sitten.
Parkkikiekossa on kaksi kellonaikaa samaan aikaan.
Anonyymi-ap
2
100
Vastaukset 2
- Anonyymi00001
Ehkä sinun kannattaa hakeutua terapiaan ja palata sitten kun olet eheytynyt jo normalisoitunut.
- Anonyymi00002
Olet väärässä! Parkkikiekkoon merkitään saapumisaikaa seuraava tasatunti tai puolitunti (esim. klo 12.05 saapuessa kiekko asetetaan klo 12.30, ja klo 12.35 saapuessa klo 13.00). Aikaa ei koskaan aseteta taaksepäin, ja se on sijoitettava näkyvälle paikalle kojelaudalle. Aikaa ei saa muuttaa pysäköinnin aikana.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1092280Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???23903- 103896
- 71892
- 48845
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha563816- 82718
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76660Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik24612- 57571