Ihmisen puolella
Isänmaalliseen ja oikeudenmukaiseen politiikkaan kuuluu vähäosaisten, huono-onnisten ja syrjäytyneiden suomalaisten auttaminen.
Haluamme tukea apua tarvitsevia ensisijaisesti oman maamme sisällä. Tätä kutsumme sisäiseksi solidaarisuudeksi. Puolueemme haluaa edistää työntekoa ja yrittämistä ja sillä tavoin maamme talouden vahvistumista ja kilpailukykyä.
ARVATKAAS MINKÄ PUOLUEEN OHJELMAA ????
TÄMÄ PUOLUE NIMESI ITSENSÄ MYÖS TYÖVÄENPUOLUEEKSI !!!!
MUTTA HALLITUKSEN HILLOTOLPPA VEI VOITON, SINNE UNOHTUI VÄHÄOSAINEN, HUONO-ONNINEN, TYÖLÄINEN JNE. TILALLE TULI KAIKKIEN AIKOJEN LAMA JA LEIKKAUKSET !!!!
ARVATKAAS MINKÄ PUOLUEEN OHJELMAA ????
6
116
Vastaukset
- Anonyymi00001
Valehtelijoiden ja takinkääntäjien puolue. Kuka vielä äänestää..
- Anonyymi00003
Hallituksen ohjelmaa...
- Anonyymi00004
Eläköön uusi työväenpuolue, eläköön, vai mitenkäs se meni, irtisanomissuojan heikennys, sairaspäivien poisto, ay-jäsenmaksujen poisto, irtisanomissuojan poisto, helvetillinen työttömyys, aikuiskoulutuksen poisto....vit.. tämä oo mikään työväenpuolue, porvaripuolue pahimmasta päästä.
- Anonyymi00005
Purra sakseineen on kuin taitamaton puutarhuri. Leikkaa hyvän kasvun , rikkaruohot rehottaa.
KUN VUORILLA EI KASVA SUURIA PUITA, RIKKARUOHOT OTTAVAT VALLAN.
- Anonyymi00006UUSI
Erikoita on se että nykyisin näyttää siltä että mandaattia haettaessa kansalta asioita hoitamaan valtion politiikkaan voi puhua mitä potaskaa tahansa.
Miten ihmeessä voi toimia toisin kuin on luvannut hakiessaan toimivaltaa asioiden hoitamiseen äänestäjiltä. Omaavatko henkilöt jotka hakevat sen petoksella ylipäätänsä enää toimivallan jonka ovat hakeneet ,toimiessaan juuri päinvastoin kuin sitä hakiessa ovat ilmoittaneet? Tuosta tulisi käydä laajempaa keskustelua ja estää moinen toiminta ,sillä tuollainen toiminta vie pohjan koko demokratialta ja sen toimivuudelta. - Anonyymi00007UUSI
Kun näillä paskanpuhujilla ei ole omaatuntoa ollenkaan, siitä tämä johtuu, rahankiilto silmissä luvataan vaikka kuu taivaalta
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-216150Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite915786Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin993779- 1263762
- 1281545
- 571447
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1301372- 381179
- 451153
- 271137