Pyrkiikö Tohtori Ilkka Vakkuri presidentiksi?

Anonyymi-ap

Tämä "herran voideltu" on haukkunut Alexander Stubbia siitää saakka kun Stubb äänestettiin presidentin virkaan? Ompa siinä tohtori ja hänen "ompeluseuransa" haikaillut Trumpin suuntaan, "oispa meilläkin tuollainen presidentti Stubbin sijaan"? Ehkäpä nuorekas ja sporttinen Stubb herättää kateutta, toisaalta tohtori ja väki muistaa aina paheksua Stubbin suhtautumista homppeleihin ja muuhun "sateenkaariväkeen". Veikkaampa, että Trumpin MAGA-seurakunta yhteiskunta mallina Suomelle ei menestyisi, vaikka sen siunaisi tohtorit, Vakkuri ja Ruotsila.

4

78

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      "Äänestettiin"? Kuka äänesti ja kuka ei... Missäs ne äänestyskoneet ovat säilytyksessä, venetsuelassako? Kuten medioissa ollut, koko maailmassa aina niin "Rehelliset Vaalit".

      • MInä ainakin äänestin Stubbia ja olen ollut eritäin tyytyväinen tähän hänen tähän astiseen presidenttikauteen.
        Ja mitkä äänestyskoneet? Et ole varmaankaan Suomessa tainnut käydä äänestämässä kun äänestyskonaista puhut...


      • Anonyymi00002
        santtu_1975X kirjoitti:

        MInä ainakin äänestin Stubbia ja olen ollut eritäin tyytyväinen tähän hänen tähän astiseen presidenttikauteen.
        Ja mitkä äänestyskoneet? Et ole varmaankaan Suomessa tainnut käydä äänestämässä kun äänestyskonaista puhut...

        Mitä shittiä? Minäkin olen äänestänyt Stubidoa, mutta olen sen jälkeen huomannut että ennemminkin äänestin jotakin joksi Stubidoa LUULIN! Ei ollutkaan sitä, vaan ihan jotakin muuta.
        Ei ollut hääppöinen ehdokas. Mutta kun ei ollut valinnanvaraa. Mikä hemmetti sen nosti yleensä ehdokkaaksi, jokin ompeluseura toiselta mantereelta ehkä? Mutta ei tämä nykyinen seura!


      • Anonyymi00003

        Ääntenlaskukoneet tietty. sorry.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      108
      4876
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      114
      3972
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      213
      3886
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      120
      2275
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      80
      1987
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      80
      1386
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      137
      1364
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      171
      1361
    9. En ymmärrä ateisteja!

      Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???
      Ateismi
      585
      1269
    10. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1145
    Aihe