Olis aika tietää määritelmä vastuun otosta.Kun ministerit luikkii karkuun,kun kausi loppuu.Missä esim,Berner....Suvi Lind,Tanja karpela ja paljon muita..Sopeutunis eläkkeet huikeat näille huijareille.Mihin ne sopeutuu.hä.
KERTOKAA KANSANEDUSTAJAT MITÄ TARKOITTAA VASTUUN OTTO.
7
147
Vastaukset
- Anonyymi00001
Rikollisii koko porukka täynnä Linden melkein ammuttiin rikoksista ulkomailla
- Anonyymi00002
Tulee mieleeni, että välikysymys on vastuunottoa. (Tytti).
- Anonyymi00004
Tyttihän kantoi ihan hienosti vastuun kiusaamiskohusta.
Syyllisti uhreja.
- Anonyymi00003
Oliver Cromwell, hänen rautakylkensä, sanoi jo 400 vuotta sitten, että on vain ulkokullattuja parlamentaarikkoja. Kaukaa viisas.
- Anonyymi00005
Ei muuta ulkomaille hyviin virkoihin. Sitä paremman saa mitä enemmän Suomessa töpeksinyt.
- Anonyymi00006
Kiireellisempää on määritellä kansalaisille vastuunotto itsestään ja elatuksestaan!! Sehän on jokaisen velvollisuus! Nykyisin vain heittäydytään yhteiskunnan, eli veronmaksajien, rahoilla elämään ja vielä rettelöidään jos jotakin etuutta yritetään vähentää!! Eivät ne etuudet ole ansaittua rahaa!!
- Anonyymi00007
Esitystäsi on kohtuulliista laajentaa myös julkiselle sektorilla ja ennenkaikkea niihin yrityksiin jotka vinkuvat työvoimapulasta.
Nyt kun marjanpoimintayritykset joutuvat tekemään etukäteen työsopimuksen saadakseen ulkomailta työvoimaa palvelukseensa ja sopimuksessa on takuupalkka, ei tarvitse olla suurikaan ennustaja jos väittää konkurssiaallon hävitävän tämän marjabisnes teollisuuudenalan suomalaisten käsistä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko2613195Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.741264- 661183
Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra180988Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta
"MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:47886- 61873
- 47819
- 47752
- 40731
- 39698