Pahoinvointi kasvanut nykyisen hallituksen aikana?
Kyllä edellisen hallituksen aikana asiat ja ilmapiiri oli paljon parempi.
Ei ikinä enään persuja hallitukseen!
Kyllä edellisen hallituksen aikana asiat ja ilmapiiri oli paljon parempi.
Ei ikinä enään persuja hallitukseen!
Vastaukset 14
Vanhimmat
Ainakin tällaiset tilastot kerovat pahoinvoinnista:
Henkirikokset kääntyivät kasvuun viime vuonna. Uusimmat tilastot kertovat, että huono suunta jatkuu.
Tammi–toukokuussa henkirikoksia, niiden yrityksiä tai niiden valmisteluun liittyviä rikoksia tuli poliisin tietoon 247. Määrä on neljänneksen suurempi kuin vuosi sitten vastaavaan aikaan.
Älä syö lääkkeitä tyhjään mahaan !
Kyllä hyvinvointi on kasvanut ei vituta niin paljoa suomen hyysärit 🙂
Asunnottomuus lisääntyi Tampereella viime vuonna: kodittomia lähes 500
Asunnottomuuden kasvun taustalla on erittäin edullisten vuokra-asuntojen puute ja sosiaaliturvaan tehdyt tiukennukset.
Nuorten ja opiskelijoiden asunnottomuus on yleistynyt.
Myös perheillä on vaikeuksia löytää asuntoja. Pirhan ja kaupungin mukaan lapsiperheiden taloudelliset vaikeudet ovat lisääntyneet sosiaaliturvan heikennysten myötä.
Isojen hotellihankkeiden tilalle voisi rakentaa hyviä ja edullisia asuntoja.
Jos opiskelijoilla on varaa istua baareissa joka ilta niin mihkä ne asuntoa tarvitsee.
Densojen määrä ainakin kymmenkertaistunut.
Edellisellä hallituksella oli hauskaa. Jakoi rahaa kuin omiansa. Nyt korjausten aika ja Perussuomalaiset saa kaiken syyn. Miettikää!
Kokoomus on jakanut hövelisti rahaa ja ottanut velkaa vaikka mitään akuutteja kriisejäkään ei ole päällä.
Eikä se kokoomuksen velkarahanjako ole edes kohdistunut tarvittaviin kohteisiin vaan se on mennyt arpapeliin ja uskomuksiin.
Edelliset hallitukset ottivat Suomeen satoja tuhansia elätettäviä,
yrittivät estää ysärin kaltaisen asuntojen hintojen romahduksen , putoo ne silti
ja nämä tulijat sitten kilpailevat sossu rahoista eli piti leikata
jos olisivat tuoneet euron kahtena , kuten sossut lupas niin köyhät olisi saaaneet enempi ja niin olisi saanut koko yhteiskunta
Vyön alle vetämistä ei enää näytellä. Se on totta.
Kotona ei ole hyvä odottaa töitä. Työnantajat arvostavat oma-aloitteista ja tarmokasta työntekijää. Aluksi työtön voi aloittaa cv. nsä parantatamisen vapaa ehtois töillä. Rahaa saa myös pulloja keräämällä ja mikäs sen palkitsevampaa vihreille olisi kuin ympäristön roskista huolehtiminen. Kellon voi pistää soimaan aamulla viideltä ja jätepussi mukaan ja reippaasti baanalle. Itse olen ansainnut miljoonani ahkeruudella, en syyttelemällä muita.