Kadonnut ammattiryhmä

Miten olis kengän lankkaajille hommia suomessa.....siis tehtäisiin laki että kengät pitää kiiltää jokaisella joka käyttää ns lankkikenkiä....siinä syntyisi monta työpaikkaa..
689
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat
  • Parempi vaan nuolla kenkiä niin ei ole työtä..hih

    Äänestä

  • Olin kiinan matkalla, siellä on kengan kiillottajia.
    Ystävaälläni oli mokkanahka kengät, kuluneet tosin mutta silti.
    Aateliin että kyllä se plankkari ne osaa puhdistaa.
    Vanhempi kiillottaja tarttu haasteeseen ja eipä aikaakaan kun mokkakengät kiilsivät kuin lakeri.

    Äänestä

Ja saksien teroittajille ...hih...joko hallituksella sakset tylsyy...

Äänestä
  • Entäs ulkohuussipyttyjen tyhjentäjät, persu työttömät on kotioloissaan siihen tottuneet, olisko uusi ura ens vaaleissa pudonneille persedustajille??

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Entäs ulkohuussipyttyjen tyhjentäjät, persu työttömät on kotioloissaan siihen tottuneet, olisko uusi ura ens vaaleissa pudonneille persedustajille??

    Voihan niitä pestä saunanlauteitakin, siitähän on jo työkokemusta persuilla ...ja saunan lyhyt vuokraamisesta...

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Miten olis kengän lankkaajille hommia suomessa.....siis tehtäisiin laki että kengät pitää kiiltää jokaisella joka käyttää ns lankkikenkiä....siinä syntyisi monta työpaikkaa..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu