Pysäköidä valkoisen skodilakinsa työmaa alueen keskelle Tikkuraitilla. Ei ole ensimmäinen kerta. Siitä pitäisi puhkoa renkaat ensi kerralla, mutta sehän olisi kovin väärin. Mutta matu ei ymmärrä kuin selviä viestejä kuten esim pieksäntä.
Miksi matu voi
Anonyymi-ap
10260
1Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Siinä se on kantiksen korollan kanssa vierekkäin.
Miksi sinua ärsyttää vain toinen noista?
Kumpi sinulle on se varsinainen syy ärsytykseesi:
1) se, että kuski on käsityksesi mukaan maahanmuuttaja
2) se, että auto on käsityksesi mukaan parkkeerattu väärin
Epäilen vahvasti vaihtoehtoa 1.
Kumpikin on oikein, olivat n33k3reitä kaksi kpl, tikkuraitti ei ole koskaan ollut parkkipaikka. Paitsi mannelle ja tunkeutujille. Kumma että näille riittää aina ymmärtäjiä, vaikka eivät välitä säännöistä vähääkään.
Tikkuraitti ei todellakaan ole ollut koskaan parkkipaikka.
Sinne pistetään kaikenlaisia esteitä peruskorjauksen yhteydessä, mutta täytyy silti jättää pelastusajoneuvoille ja kadun huollolle kulkuväyliä. Ne esteet eivät tule estämään itsekkäitä autoilijoita, jotka haluavat ajaa liikkeisiin ovelle asti.
Maahanmuuttajat voisivat opetella Suomen tieliikennelait ym lait, jotta ei tarvitse "itkeä" omaa kohteluaan kantasuomalaisten puolelta!
Suurin osa Asematien ja sen viereisillä kävelykaduilla ajavista ja pysäköivistä, ne mitä minä ja monet muut ovat nähneet, ovat kuinka ollakaan maahanmuuttajataustaisia.
Valitettavaa, että jalankulkijoille tarkoitettuja alueita ei pahemmin valvota poliisien toimesta.
Eipä näissä keskusteluissa näköjään ainoatakaan asiaa ole, etteikö joku persu tai persuhenkinen tee siitä omia maahanmuuttovastaisten asenteiden hehkutusta.
Niinkuin nyt tämäkin.
Tuossakin kitinässä sivurooliin jäi lopultakin pysäköintiongelma ja pääasialliseksi ongelmaksi persuhenkinen nosti maahanmuuttajavastaiset asenteensa.
Persut ja persuhenkiset ovat Vantaan yksi Vantaan suurimmista ongelmista ellei peräti suurin.
Kunhan rantautuu AfD Suomeenkin, itket vielä katkerasti fobiaasi Perussuomalaisten perään. Annetaan vaan historian toistaa itseään. Ehkä opit jotakin, islamisti.
Kaikille ei tämän juuri syyn ymmärtäminen ole niin selvää.
Näköjään kannatat natsismia, kommunismia, ääriliikkeitä yleensäkin. Rasismikin lienee sinulla ihannverenperintöä, vai onko opittu haittaominaisuus? Olet vaarallinen sivistyneille yhteiskunnille noiden kirjoitustesi perustella.
Miten ja miltä sinun maailmasi eroaa ääri-islamilaisuudessa tai muista ääriliikkeistä, terrorismista? Ei taida mitenkään…
Kumpi olikaan ensin, muna vai kana. Jos sivistyneeseen sääntösuomeen rantautuu ei toivottu- vihauskonto, ei kai kukaan (paitsi kaltaisesi törpöt) ole luomatta vastalausetta ja jopa vastaliikettä. Mikään höllämielinen sinisilmätäti ei vihauskontoa saa poistumaan. Oletko jo kokeillut sitä. Sitähän minäkin.
Suomessa vakavin vihauskonto on rasismi ja äärimmäinen muukalaisviha. Millaista keinoa sinusta pitäisi käyttää noita vaarallisia ääriajatteluita vastaan.
Ei kai kukaan usko (paitsi kaltaisesi törpöt) siihen, että niiden vaarallisuus vähenee ja niitä saataisiin pois hyväksymällä ne ja niiden agendaa julistamalla.
Oletko kokeillut sitä? No niin arvasinkin. Ongelmasi näköjään on se, että hyväksyt nämä ääriliikkeet ja ajattelun.
Mamu on töissä siellä rakennusalalla ja sinne saa rakennuskoneet parkkeeraa miten haluu