Meinaatko taas tänään söpöillä

Siellä kassalla? 😊
36596
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 36

Vanhimmat

Pitäisi ymmärtää, että kassat ei ihastuile asiakkaisiin.

Äänestä
  • Ei kannata liian vahvoja oletuksia tehdä. 😊

    2Äänestä

  • Vähän sä tiedät.

    Äänestä

  • Kyllä he vain ihastuvat, tavallisia normaaleja ihmisiä hekin ovat.

    3Äänestä

  • Vastailetko huonoitsetuntoinen eukko tähän palstaäijän kassatyttöfantasiaan siinä toivossa että tämä olisi se nainen jota herjaat vuodesta toiseen ja välillä onnut julkisesti väittäen itse olevasi ”kiusaamisen” kohde. TeeTee

    Äänestä

  • Miksei ihastuisi😲

    Äänestä

hän oli asiakas myöskin

Äänestä
  • Ei ollut. 😊

    4Äänestä

Mikä aika sulle sopii?

Äänestä

Kuka millä kassalla pieneenkin kylään mahtuu monta kassaa enkä mä sillai etes kattele söpöjä

Äänestä
  • Kuka ei söpöjä kattelisi, outo kommentti.

    2Äänestä

  • Muuten vaan aloittajaäijä esiinnyt täällä näille *piiip* kaupan kassaneitinä tai kaupan asiakasneitinä joka lähettelee terveisiä netin kautta. T naiselta. Onko muuten lounasaika/muonatunti jo alkanut? Tähän liitteeksi virtuaalinen duck face vaan ei emojiena

    Äänestä

  • Anonyymi00022 kirjoitti:

    Muuten vaan aloittajaäijä esiinnyt täällä näille *piiip* kaupan kassaneitinä tai kaupan asiakasneitinä joka lähettelee terveisiä netin kautta. T naiselta. Onko muuten lounasaika/muonatunti jo alkanut? Tähän liitteeksi virtuaalinen duck face vaan ei emojiena

    10.30-11 ja 11-11.30 ja 11.30-12 jos on nk isompi työtiski. Oiskohan about näi

    Äänestä

  • Anonyymi00024 kirjoitti:

    10.30-11 ja 11-11.30 ja 11.30-12 jos on nk isompi työtiski. Oiskohan about näi

    Eli siis että lauman johtajat söisivätkin viimeiseksi toisin kuin esim leijonilla? Lisäys

    Äänestä

No en todellakaan. Salessa oli miesmyyjä.

Äänestä
  • No hyi en mene enääN sinne

    1Äänestä

Söpöilyt voi tehdä missä vaan.

Äänestä
  • Kyllä hän tosiaan söpöilee muuallakin. 😊

    2Äänestä

☺️
🖥️🫴💳🤏😍

Äänestä

Takuulla aion söpöillä, varsinkin jos oikea henkilö osuu paikalle 😘

3Äänestä

Söpönä joka kolmas mies pyytää treffeille!

Äänestä
  • Joo o just sinun kaltaisten takia aloittajamies eivät paljoa niitä nimikylttejä käytä enää kauppaketjuissa koska

    Äänestä

  • Anonyymi00025 kirjoitti:

    Joo o just sinun kaltaisten takia aloittajamies eivät paljoa niitä nimikylttejä käytä enää kauppaketjuissa koska

    Ei kyllä johdu minun kaltaisista. 😊 -ap

    1Äänestä

  • Anonyymi00027 kirjoitti:

    Ei kyllä johdu minun kaltaisista. 😊 -ap

    No kyllähän johtuu- jos kyltissä lukisi vaikka Maija nii se ois pian päässäs avovaimo-Maija

    Äänestä

  • Anonyymi00028 kirjoitti:

    No kyllähän johtuu- jos kyltissä lukisi vaikka Maija nii se ois pian päässäs avovaimo-Maija

    😆😆 -ap

    1Äänestä

Tänään söpöilit muuallakin. 😊

Äänestä

Hän oli tänään söpönä muttei huomannut minua 😍😥

1Äänestä
  • Voi että, ehkä huomenna sitten 🥰

    Äänestä

Kiva kun tulit tänään jo aikaisin söpöilemään. 😊

Äänestä

Söpöin on söpöin

1Äänestä

Sussa oli muuttunu jotain. Näytit hyvemmältä kuin koskaan ennen. Oot mun suosikkikassa. Sulta saa aina niin hyvät heipat.
Joskus mietin, että ehkä et ookkaan siellä enään. Mietin sitä, mitä runoilija Emily Dickinson joskus kirjoitti "se että se ei koskaan enää palaa tekee elämästä niin suloisen".

Joskus mietin sitä ensimäistä kertaa, kun tulin siihen sun kassalle. Oikeastaan tuntuu, että jokainen kerta on ensimäinen kerta, kun tuun siihen sun kassalle.🙂

Äänestä

Tuli tästä aloituksesta mieleen, että taidankin laittaa itselleni haasteeksi etten seuraavaan kahden kuukauden aikana käy lähi Nesteellä tai naapuri kauppakeskuksessa vaan, jos tarvitsee käydä ostoksilla, niin tämän lähiön ulkopuolella ja viikon aikana samassa ostopaikassa käynti ainoastaan yhden kerran. Eli, jos kaksi kauppareissua viikossa niin kumpikin eri kauppaan. Jos johonkin kahville, niin eri kaffettelulokaatio joka kerta. 29.2. - 29.4.

Äänestä
  • Ei vaan 19.2.- 19.4.

    Äänestä

Eilen olit poikkeuksellisen kauniina. Oikein loistit. 😊

Äänestä

Munahaukka kaupan kassa juoksee munan perässä työajalla. Sairaalloinen uteliaisuus miespuolisia asiakkaita kohtaan. Kovat on luulot kun naama on ku petolinnun perse.

Äänestä
  • Ei liity tähän aloitukseen mitenkään. 😊

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Siellä kassalla? 😊

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu