Ois varmaan paras olla suora, eikä muuttaa suhtautumista päivän mukaan. Näin kaikki voittaa. Eikö niin?
Tosi epämääräistä ja kuormittavaa.
Varsinkin, jos oot sen toisen mielestä tosi ainutlaatuinen. Sellainen ihailtava tyyppi, jolle voisi antaa kaiken rakkauden.
Jos toinen tietää, että joku on tykästynyt
31
532
Vastaukset
- Anonyymi00001
Ei kyllä nappaa, odottelen mielummin.
- Anonyymi00003
…että toisen tuska kasvaa? 😅
- Anonyymi00002
Nuoren kannattaa odottaa,prinssi saapuu oventaakse ja kosii kun aika on
- Anonyymi00004
Entäs vanha? Laukkaako se ratsullaan ohi?
- Anonyymi00005
Mitäs jos on kaksi prinssiä jotka haluais alkaa olemaan ihan yhdessä
- Anonyymi00006
Sen haluaisi varmaan tietää jos on sen toisen mielestä jotain ainutlaatuista. Mut, n ussikaa keskenänne jos ette muuhun pysty.
- Anonyymi00007
Entäs jos on kaksi prinsessaa jotka halusi olla yhdessä ja puhtaissa lakanoissa?
- Anonyymi00014
Nou nou nou. Ei tuota mielikuvaa mun puhtaisiin lakanoihin.
- Anonyymi00008
Niin IRL: ssä, jos/ kun kohdataan. Täällä palstalla voi anona onneksi sekoilla mielensä mukaan, kun toinen ei yhtään tiedä, mitä täällä kirjoittelen, vihaanko, tykkäänkö vai kirjoittelenko ajankuluksi. Onneksi on tämä kaatopaikka, mihin kaataa kulloisetkin tunteet.
- Anonyymi00010
Ite tarkotin IRL tietysti. En oo ikinä uskonu, että tyyppi lukis tätä palstaa. Trollit tietysti vastailee.
- Anonyymi00009
Ei poika tajua vanhemman naisen vihjeitä.
- Anonyymi00015
Potkupalloilijat leikkiköö pallojensa kanssa. Molo päille sopiva homma.
- Anonyymi00012
Miten täällä sellaiseen kukaan kykenee. Tää paikka on kuormittava ja epämääräinen itsessään. Vie mukanaan.
- Anonyymi00013
Palstan ulkopuolella. Oikeassa elämässä tarkoitin.
- Anonyymi00016
Niin, olisihan se ollut!
- Anonyymi00017
Oliko aloitus naiselle?
- Anonyymi00019
On naiselle
- Anonyymi00030
Anonyymi00019 kirjoitti:
On naiselle
en usko
- Anonyymi00032
Anonyymi00030 kirjoitti:
en usko
joo?
- Anonyymi00020
Joo siitä voi seurata porttous.
- Anonyymi00021
No miten se toinen tietää, että toinen on täysin tykästynyt? Jospa toinen ei uskalla hirveästi tunteitaan näyttää, kun miettii, että toinen ei ole vielä täysin päässyt entisestään, eikä sen takia halua tyrkyttää itseään. Mutta tunteet tursuu välillä yli ja jalka on kaasulla. Mutta sitten muistaa, mikä olikaan ilmeinen tilanne, niin nostaa jalan pois kaasulta. Kun ei tajua kun on vähän diu diu tämän asian kanssa.
Miehelle naiselta - Anonyymi00022
Ja mistä ja milloin sen tietää, että toinen oikeasti arvostaa sinua? Milloin ja mistä sen tietää, että toinen ymmärtää ja hyväksyy sinut?
- Anonyymi00024
Jos sanoo niin….
-Ap - Anonyymi00025
Anonyymi00024 kirjoitti:
Jos sanoo niin….
-ApEli kaveri tai työkaveri
- Anonyymi00027
Anonyymi00025 kirjoitti:
Eli kaveri tai työkaveri
Jep
- Anonyymi00023
Mistä ja milloin sen tietää, että yhdessä hommat sujuu, sopivasti?
- Anonyymi00026
Jos nyt vaan tiedä että on noin.
- Anonyymi00028
Tietää
- Anonyymi00029
Ei ne suhtautumiset muutu omassa päässä vaikka sanoisi sen mitä toiset haluaa kuulla, tai sen mitä odottavat. Rakkautta tunteita jnejne...
Kiva ajatus, mutta silmäparit tiedostaen. - Anonyymi00031
Hmmm?
- Anonyymi00033
Elä elämääsi sinkkuna jonkun aikaa ja unohda pakit, jotka sait.
Tämä palsta on niille, jotka kaipaavat jotakin henkilöä. Sinulla taas on kova halu selittää miksi toinen on toiminut väärin, kun ei sinusta pitänyt.
Älä enää tunaroi.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p576483Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3455538Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1685176Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1414962Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil204210Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite412876Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema202706Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32488Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill282437- 792126