Tuota iskulausetta rauhanliike Suomessa hoki 1980-luvun alussa. Nyt jenkit lähtevät Euroopasta ja Natosta. Eurooppa saa ihan itse puolustaa itseään.
Rauhanliike on saavuttanut tavoitteensa!
USA ja Nato, rauhan perikato!
10
159
Vastaukset
- Anonyymi00001
Suomi ja Eurooppa kyllä pärjäävät ilman amerikkalaisia. Hyvä vain että lähtevät.
- Anonyymi00002
Eurooppa olisi pärjännyt paljon paremmin jos USA olisi pysynyt poissa myös WW1 ja WW2 tapahtumista, mutta kun ei..
- Anonyymi00004
Anonyymi00002 kirjoitti:
Eurooppa olisi pärjännyt paljon paremmin jos USA olisi pysynyt poissa myös WW1 ja WW2 tapahtumista, mutta kun ei..
Amerikan suurin anti WW1:ssä oli Espanjantaudin levittäminen Eurooppaan.
- Anonyymi00007
Päinvastoin! 2. MS:n jälkeen Eurooppa oli hyvinkin riippuvainen USA:n tuesta Neukun mahtiaikoina!
- Anonyymi00008
Anonyymi00002 kirjoitti:
Eurooppa olisi pärjännyt paljon paremmin jos USA olisi pysynyt poissa myös WW1 ja WW2 tapahtumista, mutta kun ei..
USA pelasti jopa Neulun tuellaan vuosina 1942-1943!
- Anonyymi00003
Kukaan järkevä ihminen ei amerikkalaisten perään itke. Painukoon helvettiin Euroopasta.
- Anonyymi00009
Eurooppalaiset itkee! Venäjän trollit ei!
- Anonyymi00005
Trumpin porukka ulos Euroopasta!
- Anonyymi00006
Tätä on vuosikymmeniä odotettu!
- Anonyymi00010
Ja odotat turhaan! Sitä mukaa kuin USA vetäytyy vahvistaa Euroopan Nato-maat omaa poulustustaan!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1572558Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021072- 64901
- 65839
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658