Ruotsalaispoliitikko vertasi Zelenskyiä koleraan – ”Venäläiset olisivat ehkä olleet parempi ratkaisu”
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/de952f6b-79b6-4a1a-a81d-fbca65e572f1
Paljonko mahtaa hänen pankkitilinsä saldo kasvaneen, kun on venäjän propagandaa ajanut tuolla tavalla?
Ruotsalaispoliitikko vertasi Zelenskyiä koleraan - puoluejohto tuomitsee kirjoitukset jyrkästi
38
270
Vastaukset
- Anonyymi00005
Ja Puuttinia ruttoon joten....
- Anonyymi00007
Putinin teoissa yhdistyy sekä rutto, että kolera ja varmasti monia muitakin tauteja.
Ei tuon ruotsalaispoliitikon lausuma mitään uutta ole. Onhan meilläkin Ano ja nykyisin venäläinen BEKMAN ja näillä lienee edelleen kourallinen suomalaistakin kannattajajoukkoa. Suomessa yleinen mielipide on niin voimakkaasti Ukrainan puolella, ettei kukaan uraansa ajatteleva poliitikko päästä tuollaisia näkemyksiä ulos mistään ruumiin aukosta.
- Anonyymi00011
Sama kohtalo, viimeinen edustuskausi ja sitten muutto ihannemaahan.
Totta. Osittainenkin Venäjän puolelle asettuminen on 99 %:n varmasti poliittinen itsemurha. Ainoa poikkeus on ollut pikkuinen änkyrävasurien osasto, joka saattaa olla jo ensi vuonna muisto vain. Äärioikeisto on 100 % varmasti vailla mahdollisuuksia Arkaadianmäelle.
- Anonyymi00022
Valitettavasti näin eduskunnassa, halla-aho on eduskunnan puhemies ja russofobi....mutta ei se kansaa vielä syylistä.
Halla-aho on tunnettu takinkääntäjä ja luopio.
- Anonyymi00013
Matalalla älykkyydellä varustetut uskovat herkemmin Kremlin propagandaa.
- Anonyymi00018
Ei mene, mutta usko vaan siihen ihan vapaasti.
Porukkaa on sillä osastolla niin vähän, että usein samat maneerit toistuvat sekä kommenteissa että niitä kehuvissa vastauksissa. 🥱
- Anonyymi00015
Zelenskyin pokerissa pitäisi olla paremmat kortit.
Kun joutuu tahtomattaan peliin, silloin pelataan sillä mitä on.
Ei ne kortit vastapuolellakaan kovin ihmeelliset ole. Tappiot lähestyy puoltatoista miljoonaa ja eteneminen on ollut siihen nähden lähes koomisen heikkoa.- Anonyymi00025
Repe_RuutikaIlo kirjoitti:
Kun joutuu tahtomattaan peliin, silloin pelataan sillä mitä on.
Ei ne kortit vastapuolellakaan kovin ihmeelliset ole. Tappiot lähestyy puoltatoista miljoonaa ja eteneminen on ollut siihen nähden lähes koomisen heikkoa.Tappiot on kovat kyllä ollu siihen mitä on saavutukset. Parempi niin.
Jaksaa vaan ihmetyttää että jengi ei reagoi mitenkään tuolla Venäjällä.
- Anonyymi00023
Selesnyi on uusfasisti ja hänen kohtalonsa on erikoisoperaation loppuminen.
Siksi mies torppaa kaikki mahdolliset neuvottelut.- Anonyymi00026
Eikö kyllästytä suoltaa tuota hevonpaskaa?
LOL: Se on Putin Kalsarimyrkyttäjä, joka on Hitlerin kaltainen imperialistinen uusfasisti, eikä suostu neuvottelemaan rauhasta, vaan siitä, kuinka paljon Ukrainan alueita ja ihmisiä hän saa varastaa.
- Anonyymi00033
moloch_horridus kirjoitti:
LOL: Se on Putin Kalsarimyrkyttäjä, joka on Hitlerin kaltainen imperialistinen uusfasisti, eikä suostu neuvottelemaan rauhasta, vaan siitä, kuinka paljon Ukrainan alueita ja ihmisiä hän saa varastaa.
Selesnille rauha tietää hänen poistumistaan näyttämöltä....tiedätte millaisin seurauksin.
Asioilla on AINA seurauksensa. Anonyymi00033 kirjoitti:
Selesnille rauha tietää hänen poistumistaan näyttämöltä....tiedätte millaisin seurauksin.
Asioilla on AINA seurauksensa.Esim. sillä on seuraukisensa, että Putin Kalsarimyrkyttäjä halusi sodan ja hyökkäsi Ukrainaan. Nyt Venäjä on menettänyt jo reilusti yli miljoona miestä kuolleina ja vakavasti haavoittuneina sen lisäksi, että Venäjä on menettänyt maineensa ja luotettavimmat kauppakumppaninsa ja talouskin on vaakalaudalla.
- Anonyymi00028
Pilthammar vertasi valintaa Venäjän presidentti Vladimir Putinin ja Ukrainan presidentti Volodymyr Zelenskyin välillä kuin ”ruttoon ja koleraan”😁
- Anonyymi00029
Kyllä siltikin löytyy uunoja,jotka tuota pummia rahoittavat!rahoittavat,vaikka omakin kansa kärsii,kyllä perkele olis kirveellä töitä!!!
- Anonyymi00030
Totuudenpuhujista ei pidetä tietyissä piireissä, pitää olla hys hys.
- Anonyymi00031
"Paljonko mahtaa hänen pankkitilinsä saldo kasvaneen, kun on venäjän propagandaa ajanut tuolla tavalla?"
Nato tiltun mukaan Vnäjän rahat on loppu, joten tuskinpa kasvoi totuuden puhujan pankkitilin saldo yhtään sitä kautta.
Saattoihan hän tietysti saada CIA:lta dollareina korvauksen - mene ja tiedä, vaikea sanoa. 😁
Joka tapauksessa Nato-EU pantiin taas PELKÄÄMÄÄN enemän. - Anonyymi00032
Ruotsalaispoliitikko vertasi Zelenskyiä koleraan - puoluejohto tuomitsee kirjoitukset jyrkästi.
Ruotsin Trumpistit panee puoluejohdon vaihtoon tai teloittaa sen.
Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p586612Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3465690Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1715325Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1435084Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil204340Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite463025Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema202836Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill282627Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32608- 792266