Yle, jolla ei ole varaa tehdä laadukkaita ohjelmia, lennättää toimittajia olympialaisiin ja lähettää kaiken aikaa lörpöttelyohjelmia, jossa puidaan kisa-asuja ja ties mitä, koska tuloksia ei synny Suomen osalta itse kilpailuissa. Urheilu-aiheella Yle ostaa kansansuosiota, ja sehän onnistuu. Median ja muun humpuukin tyhmentämä kansa tyytyy siihen mitä tarjotaan.
Vastaukset 17
- Anonyymi00001
Yle ei tee niitä ohjelmia vaan ne tekee ulkopuoliset mediayhtiöt!! JA Ylellä on laadukkain ohjelmisto kun vertaa muihin "ilmaiskanaviin"
- Anonyymi00002
Jokatapauksessa YLEstä on tullut Iltalehden veroinen roskakanava.
Merja Ylä-Anttila pilasi YLEn tekemällä siitä maikkariakin pahemman mainoskanavan.
Syöksy jatkuu Panu Pokkisen tultua valituksi vastaavaksi päätoimittajaksi, urheilutoimittajien kapeakatseisuus ei riitä muuhun kuin joka väliin työnnettyjen vanhojen uutisklippien toistoon. - Anonyymi00003
Aamupäivällä Yle tv 1: urheilua tv 2: urheilua. Illalla Yle tv 1: urheilua, tv 2: urheilua. MISTÄ MINÄ MAKSAN VEROA? Tämä on törkeää!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
- Anonyymi00009
Jopa kaikkien ohjelmien ja uutiskatsausten välit täytetään lätkällä tai vanhoilla urheilusaavutuksilla.
Pokkiselle potkut perseelle !
- Anonyymi00004
Ylekin suunnitelee taustalla tekoälyohjelmia. Se antaisikin toimittajille 7 tunnin lounastauot, pitäisi toki tilata heille mukavia lepotuoleja, ettei takapuoli väsyisi ja turvallisen tilan ajatus toteutuisi. Maksavalle luokalle, eli meille katsojillehan voi tarjota mitä kuvasilppua tahansa, ruutuhan vain mekastaa huoneen nurkassa ilman että sitä enää juuri katsottaisi.
- Anonyymi00011
Unohdettuna,hylättynä vain päivän ajaksi päälle pantuna.
- Anonyymi00005
Mutta aina voi näyttää klippejä vuoden -95 lätkästä.
- Anonyymi00006
Onkohan Panu Pokkinen päässyt kansan varoilla olympialaisiin ?
- Anonyymi00008
Tänään maksavalle taholle tarjolla toden teolla urheilua. Tällä kertaa karvaperselaji kyseessä kahden kanavan samanaikaisessa tykityksessä. Ylehän saa anteeksi kehnon laatunsa, kun idiooteimmat saavat nähdä hikisiä äijiä kaukalossa.
- Anonyymi00010
Ohjelmat tehdään yksinkertaisen kaavan mukaan.
Murhaohjelmia. Välillä uutisia joissa kerrotaan väkivaltaisesti kuolleiden määrä.
Urheilulajit valitaan sen perusteella missä lajissa on mahdollista menestyä ja sitten lähetetään toimittaja haastattelemaan urheilijaa johon asetetaan mitalitoiveet.
Euroopan ulkopuolinen maailma näytetään uhkana ja euroopan sisäisistä ongelmista vaietaan. - Anonyymi00012
Ylellä on myös varaa pitää noin 100.n henkilön porukkaa suojatyöpaikoilla kallispalkkaisina. RSO.n porukka syö määrärahoja tolkuttomasti, mutta tämä jatkuu vuodesta toiseen.
- Anonyymi00015
Tuohon suojatyöpaikan saaneisiin ei saa puuttua. Näin on käsky käynyt, joten säästöt etsittävä muualta.
- Anonyymi00013
Yle porskuttaa pornolla, murhilla ja urheilulla (ja vähän huumehörhöjä ja velkaantuneita sivuun). Se riittää sohvaperunalle, mutta ei minulle, joka myös MAKSAN!
- Anonyymi00014
Kannattaa laittaa palautetta Ylelle. Palautteen perusteella he osaavat muuttaa tarjontaa, tai nykyään pitää varmaan käyttää sanaa katttaus, ei tarjonta. Paitsi ettei Ylellä lueta muut kuin kiitokset. Vaan onhan sen Yle Botin kanssa sana niin mukava jutustella.
- Anonyymi00016
Ei palaute auta, Ylen ei tarvitse välittää kuuntelijoiden tai katsojien mielipiteistä, rahaa tulee yli puoli miljardia vuodessa veronmaksajilta vaikka kukaan ei katsoisi tai kuuntelisi. Ylen pääasiallinen pyrkimys on rahan tuhlaaminen ja poliittisen propagandan tuputtaminen.
- Anonyymi00017
Ylellä uusintoja ùusintoja🤔tästä maksetaan vero! Mutta samaa joka kanavalka 😏
- Anonyymi00018
Aamu jälkiviisaat vai mikä??? Jossa Anna Perho ja Timo Soini ja tämä Emilia Uljas???
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä on totta mikä ei?
Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?212244Päivän aivopieru Trumpilta
Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko821432- 132958
Just saying
Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.142737Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa
Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv95672- 54666
- 13627
Jos selviäisi että kaivattusi
Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan96592Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?
Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v12578- 65561
Toivotko vielä viestiä
Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.44549Jokin ei täsmää
Joskus yksi vuosiluku saa katsomaan koko tarinaa uudestaan. Löysin gradun. Matematiikka ei oikein täsmää siihen, mitä mi298546- 42525
- 133509
On väärin
Tykätä ja haluta sua kun tilanne täysin mahdoton mutta minkäs teet. Mun sisällä roihuaa 🔥 kunpa tietäisit mitä sä minus34503Kuka kaipaa T m?
Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota36500Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?
Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas28498- 77494
Miksi jotku naiset on niin tyhmiä
Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä52474- 58447