Tarvitsen rukousta oon miehiin päin ja kiihotun kaikesta sairaasta oon mies
Rukoulkaa puolestani
1
193
Vastaukset
- Anonyymi00001
Herra, sinä näet tämän miehen kamppailun oman seksuaalisuutensa kanssa. Hän ei voi itse sille mitään ja hän ei itse ole sitä aiheuttanut. Hän on syntynyt sellaiseksi, kuin on.
Kiitos Herra, että hän kelpaa sinulle sellaisena, kuin hän on, eikä hänen tarvitse kantaa siitä syyllisyyttä, eikä häpeää. Herra, sinä voit varjella hänet synnistä, niin kuin voit meidät kaikki varjella synnistä.
Kiitos Herra, että hän saa voimaa sinun sanastasi ja myös ohjausta, miten hänen pitää elää. Me emme voi toteuttaa kaikkia himojamme ja halujamme, vaan meidän pitää kieltäytyä kaikesta sellaisesta, mikä ei ole sinun tahtosi Herra.
Herra, siunatkoon sinua ja varjelkoon sinua ja antakoon sinun sisimpääsi rauhan ja ilon ja levon. Sinä kelpaat ja olet hyväksytty sellaisena kuin olet.
Kulje Herran viitoittamaa tietä. Kaikilla meillä on omat kiusauksemme ja mielitekomme ja me joudumme kieltäytymään sellaisista asioista, jotka eivät ole Jumalan tahdon mukaisia.
Jumalan Sana, Raamattu opastakoon sinua matkallasi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.4553395SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis1142597Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj842142Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis1621940Orpo ja Purra, käykää hakemassa oppia Espanjasta
Espanja on näyttänyt kuinka kova työttömyys nujerretaan ja saadaan maan talous palautettua nousu-uralle. Ei ole häpeä kä81857- 1471776
- 931580
Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle
Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi401477Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön3511311Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li331285