Tarvitsemme tukiopetusta talousasiotten ymmärtämyksen perusasiosta alkaen.
Puolueessamme ei ole talousosaamista
14
180
Vastaukset
- Anonyymi00001
Uskoin ja toivoin, että Suomen Pankissa ei olisi enää päästy tuhoamaan kansallisvarallisuuttamme, koska Euron myötä siellä mahdollisuudet kuprujen tekemiseen oli poistettu. Kuitenkin jouduin taas pettymään!
- Anonyymi00012
Keskustalainen Olli Rehn myi 5000 kg maamme kultavarannosta vaihtaen ne Yhdysvaltojen Dollareihin. Sitten heti kullan hinta kaksinkertaistui ja Suomen Pankille syntyi 1 000 miljoonaa Euroa tappiota. Lisätappiota syntyi Dollarin romahduksesta!
Rehn on välittömästi irtisanottava Suomen Pankista!
- Anonyymi00002
Tarvitset enemmän tukiopetusta kirjoittamiseen.
"talousasiotten, perusasiosta"- Anonyymi00003
Entäs asiasisällön kommentoimatta jättämisesi?
- Anonyymi00004
Anonyymi00003 kirjoitti:
Entäs asiasisällön kommentoimatta jättämisesi?
Talousasiasektoriin liittyviin keskusteluihin minulla ei ole mitään annettavaa.
- Anonyymi00005
Huomasin maalla käydessäni, että tuttavani maanviljelijä ei ole oppinut vieläkään itse täyttämään tukihakemuksiaankaan, eikä edes veroilmoitustaan. Maksaa sellaisistakin hommista tilitoimistolle, vaikka talvisin peltoa ei edes viljele.
- Anonyymi00006
Kauheaa Kapi! HOHOO, HO HOO!
- Anonyymi00008
Mutta pui kaalia ja tarkkailee lumensulamista ja muistaa niistäkin veloittaa tukea? Harva maalla osaa kirjoittaa, turha tuttavasi on sitä hävetä ja moni mamukin osaa auttaa kirjoittamisessa.
- Anonyymi00007
Soittakaa Kremliin.
Niin on aina ennenkin tehty. - Anonyymi00010
Kepulaiset ovat tottunut saamaan avustuksia, säästäminen on utopiaa.
- Anonyymi00011
Kepulainen lapsikin opetetaan Monopoly pelissä laskemaan rahoja: minun euro, tuki euro, minun euro, tuki euro, minun euro, tuki euro ja loput veronmaksajilta.
- Anonyymi00013
kepu meni sekaannus tilaan,
tärviölle, kun puolueen johdossa on ollut useita outoja ihmisiä,
kummallisin tavoittein..
Samaa on sdp kokoomus ja persuillakin on samaa ongelmaa..
Puhumattakaan vihreä vas anarkisteista.
Kun politiikka on tällaista ja yhteistä hyvää päämäärää ei näytä olevan,
niin ollaan tultu tilanteeseen, jossa velalla pidetään kulisseja yllä....
- Lyhyt video ajasta, jolloin kehitys oli myönteistä ;
https://youtu.be/x7mitzCn2VE?si=vuJ-lsjShVvufXJ5 - Anonyymi00014
Höpöhöpö! Puoluejohdon Antit osaavat talousasiat paremmin kuin koko Orpon hallitus!
- Anonyymi00015
juup,
antti sai linnatuomion,
talous osaamisestaan...
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse764568Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1093803Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1523546Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.442004Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575711928Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891239- 1281078
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1381014- 57943
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä27862