KOKEMUKSIA MASPALOMASIN NUDISTIRANNALTA

Anonyymi-ap

Onko kenelläkään kokemuksia Maspalomasin nudistirannalta? Itse käynyt yhden kerran. Toisessa reunassa paljon homoja ja muutoin paljon keski-iän ylittäneitä pariskuntia. Jonkin verran myös yksinäisiä miehiä ja naisia.

Silloin sai olla rauhassa (v 2023), miten on nyt?

Silloin muutama vanhempi sakasalaisnainen peukutti kun kävelin puoliheijarissa ohi, muutoin ei mitään ihmeellistä.

5

1550

1Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Luonnonsuojelualuetta nykyisin melkein koko paras alue. Tulee valvojat kimppuun nopeasti. Aikoinaan oli paljon enemmän toimintaa. Orgioita useitakin jne.

    • Anonyymi00002

      On paljonkin kokemuksia sieltä.

      Ensinnäkin se viranomaisten vahtiminen liittyy siihen, että dyynien huiput on tarkkaan suojeltuja. Viranomaiset ei vahdi seksijuttuja vaan suojelee dyynejä.

      Siellä voi nakuilla. Siellä voi uida nakuna. Jos tekee mieli seksiä, niin voi/pitää siirtyä vähän kauemmaksi rannasta. Ei siellä yleenä ole naisia jalat levällään odottamassa munaa mutta jotain sinne päin saattaa olla. Kokemusta on.

    • Anonyymi00003

      Juuri käyneenä huomasin käytännön tiukentuneen. Pölkkypolkujen alueellakin käy vahdit ilmoittelemassa , ettei vaan mennä oikaisten rannalle. Jopa muutaman metrin oikaisu ja sakko tuli. Itse en saanut , mutta seurailin jonkin aikaa ja kyllä aika monet sai.

    • Anonyymi00004

      30-vuotta Maspalomasissa kulkeneena voin todeta, mitään seksiin liittyvää en ole ranta-alueella nähnyt. Ranta-alueen takaisissa puskissa voi olla toisin. Joskus vähäistä alkukankeutta havainnut ensikertailla. Aluksi vaateiden risuminen voi jännittäää, mutta nopeasti siellä huomaa, ettei alastimuudessa ei ole mitää erikoista ja loputkin vaatteet lähtee pois. Samat pariskunnat tulevat vuosittain samoille paikoille. Mukava moikata ja jutella kuulumiset. Alastomuus ei hittaa, mutta mennään moikatessa sivulle. Pois lähtiessä, viimeisenä päivänä huikataan, ensivuonna sama paikka ja aika. Näähdään sitten.

    • Anonyymi00005

      Onko sinulla silmien sivuilla laput niin kuin hepoilla kaupungilla ?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimedia: Räsänen vei Lindtmanilta pääministerin paikan

      Lisäksi suomalaiset ovat innostuneet tuhlaaman, koska kuluttavat inflaation verran enemmän rahaa. Eikö porvarimedialla
      Maailman menoa
      57
      2794
    2. Ruotsi laskee jälleen bensaveroa, Riikka irvailee tumput suorana

      Euron bensa oli persujen vaalilupaus, mutta kohta alkaa olla kolmosella alkavia litrahintoja. Meanwhile in Sverige: "
      Maailman menoa
      36
      2409
    3. SE TAPAHTUI - Pekka Aittakumpu: Avioero

      Perussuomalaisten kansanedusta Pekka Aittakumpu käy parhaillaan avioero prosessia. Aittakumpu on siviiliammatiltaan past
      Perussuomalaiset
      92
      1673
    4. Anita ei saanut Heikkiä pihalle

      Kemijärven kaupunginvaltuusto ei tehnyt tietoisesti laitonta päätöstä. Heikki johtaa kaupunginhallitusta yhäkin.
      Kemijärvi
      85
      1295
    5. Martina Aitolehden rinnalla nähty Matias Petäistö yllättää - Uusi aluevaltaus TV:ssä!

      Matias Petäistö on tuttu Erikoisjoukot-realityn tiukkana kouluttajana. Hän on myös tuttu näky Martina Aitolehden parina,
      Kotimaiset julkkisjuorut
      30
      1139
    6. Emotionalisuuden puute.

      Joillain ihmisillä ei vain ole sitä "jotain". Heille kaikki täytyisi "vääntää" rautalangasta. Mutta heistä ei vaan o
      Sinkut
      155
      821
    7. Sait mut mies heikoksi

      Yllätti tämä asia nyt kyllä. Olet ollut mielessä koko ajan. Ei riitä pelkkä kevät nyt syyksi. Veit jalat alta. Pannaan m
      Ikävä
      80
      754
    8. Ei ole vaikea päättää kumpi

      Hän on vaimomateriaalia. Sinä olet vain tuollainen pieni kiusankappale.. Revi siitä.
      Ikävä
      52
      696
    9. Ymmärrätkö jo nyt, että

      Vetäytyminen ei kannattanut? Asioista pitäis puhua rauhassa hyvässä hengessä eikä lakasta maton alle. Yhdeltä ihanalt
      Ikävä
      44
      672
    10. 43
      655
    Aihe