https://yle.fi/a/74-20209804
Tuoreen raportin mukaan ilmaston keikahduspisteet ovat yhä todennäköisempiä. Keikahduksen tapahduttua ilmaston lämpenemistä on yhä vaikeampi pysäyttää.
Ajatelkaa, joku voi vielä uskoa näitä satuja ja ahdistua yhä lisää.
Ilmastokeikahdus uusin ilmastonmuutos hapatus
14
131
Vastaukset
- Anonyymi00001
Tuore raportti, heh heh heh
- Anonyymi00002
Persut pysyy peruna kellarissa
- Anonyymi00003
Hyvä olisi kun lämpiäisi jo.
Sähköraiskaus alkaa jo riittää. - Anonyymi00004
Persut eivät ymmärrä tieteestä yhtään mitään!
- Anonyymi00005
Alkavat olla jo epätoivoisia nuo ilmastohörhöt. Kukaan ei usko niiden satuja.
- Anonyymi00009
Juu, alkaa tuo ilmastokusetus saada jo enemmän kuin koomisia piirteitä.
- Anonyymi00006
Aina vain rajumpia ennustuksia tarvitaan uskovaisten pitämiseksi uskossa. Sama menetelmä kuin lahkoissa.
- Anonyymi00007
Kaikki tietää että mistään sovituista ilmasto aikatauluista ei tulla pitämään kiinni. Emme kai halua lisätä maamme taloudellista kurjuutta tästä vielä lisää.
Noh, ehkä pieni joukko vihreitä Elokapinallisia - Anonyymi00008
Voi noita ilmasto satusetiä
- Anonyymi00010
Ei tullut ilmaston lämpenemistä. Ei tullut ilmaston muutosta. Ei tullut luontokatoa. Yritetään nyt ilmaston keikahdusta.
- Anonyymi00011
hei me keikahdetaan
- Anonyymi00013
Mitä seuraavana yritetään. Se täytyy olla jotain vielä radikaalimpaa jotta uskovaiset pysyy ruodussa.
- Anonyymi00014
Jos poltat puuta takassasi kuu kupsahtaa maapallolle
- Anonyymi00015
Upea hiihtolomaviikon sää
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain32712068Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-15611157Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2776516Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2485305Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1823758- 1743588
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin592622Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö1172059Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä3292010Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov131884