Persujen kannattaa nyt ehdottomasti laittaa Rydman Juuson pestiin. Siinä on mies jonka ei tarvitse kumarrella, (koska on lyhyt), ja jolle punaisten on aivan turha räkyttää. Ehdotonta sosialiministerin ainesta!
Rydman taas kehiin!
Anonyymi-ap
14230
3Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Tai Keskisarja kaipasi myös ilmeisesti töitä eduskunnassa?
Teemu ei vielä ole aivan ministeriainesta ja sitäpaitsi sosialiministerinä joutuu tapaamaan erilaisia homppeleita, tarpeettomia ja muita. Niiden syrjään heittäminen onnistuu parhaiten Rydmanilta.
Ei ikinä Rydmania, Varmaan laittavat sen Miko Bergblomin joka ihan poikanen niin on helppo ohjailla.
Eihän siinä ole kuin raha ongelma
Helpoin virka
Yksi asia hallita
Rydman tosiaan kehiin....taitava sanankäyttäjä..ei tytti ja antti hetkauta
👍👍👍
yhdessä
seide so sano
Tuppis on jo lähestynyt Purraa ja pyytänyt ettei tämä laittaisi Willeä sosialiministeriksi, koska häntä pelottaa sen miehen läpitunkeva katse ja pirullinen hymy.
Tuppuraisen kannattaisi kokeilla Vagisan- voidetta. Kun ei kiristä, niin se tekee tyytyväiseksi.
Kahdesta rakista on valittava, kumpi on häijympi huonompiosaisia kohtaan Rydman, vai Bergblom? Ellei sitten Satonen kokeile siipiään uudelleen? Satonenkaan kun ei ole niitä ystävällismpiä köyhiä kohtaan, niin voisi joutaa juuston tilalle. Ja on saattanut jo keksiä jotain häjyä ministeri tauollaan?
Miksi köyhiä kohtaan pitäisi olla ystävällinen? Köyhäthän ovat itse aiheuttaneet olotilansa. Köyhyys kyllä poistuu, jos ihmisellä on tahdonvoimaa ja yrittämisen halua.
Suomessa kaikilla on mahdollisuus, mutta jos ei ole älliä käyttää sitä, niin ei pidä valittaa.
Just!
Juu, monikin työtön joka on joutunut tämän hallituksen tekemisistä vaille työtä, on sen itse halunnut? Niinkö? Tahdonvoimako se pelastaa? Tahdonvoiman pitäisi auttaa tätäkin hallitusta, että eivät ota enää uutta velkaa? Mahdollisuus on olla ottamattakin. Ei ollut hallituksella tahdonvoimaa olla antamatta rikkaille verohelpotuksia? Tahdonvoima puuttuu sieltä sun täältä.