Täällä- kin Pöytyällä se on iso ongelma.
Tulee aina kasvamaan....
Mistä 60 vuotias repii työpaikan?
Tulee aina kasvamaan....
Mistä 60 vuotias repii työpaikan?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
ideoita...........
Työpaikat on kivien alla. Pelkkää rekrytointifirmaa on tarjolla. Lähihoitajia eniten tarvitaan, kun kuntalaiset vaan vanhenee. Mutta jotain tällaista, johon ei tarvita valmista koulutusta:
https://www.jobly.fi/tyopaikka/aarre-avustajat-henkilokohtainen-avustaja-varsinais-suomi-2572510?_gl=1*1vfrj49*_up*MQ..*_gs*MQ..&gclid=CjwKCAiAtLvMBhB_EiwA1u6_Poy_KQ6x2ZtE20K73W2ovEpDiwm2-VB7bUZrGPdSNdpduvZ2WlUOyxoC0B8QAvD_BwE&gbraid=0AAAAAD18cbCJRrVMRR4RqF97oomw9iXdr
jeps ja tuossakin on se miten kemiat kohtaa.. ja se jääkö siitä mitään jos laskee matkat kun joka euro vaikuttaa?
Kai siitä jotain jää, mutta saako kotona olemalla saman? Se siinä kai on kysymys? Mutta kysymys henkilökemioista työnhakutilanteessa on aika outo.
Siis avustajan kai on suotavaa olla ok avustettavan kanssa?
Se selviää, kun sitä työtä kokeilee.
Ei saa mutta- työmatkat ? Sekin eli omavastuun jälkeen jäävä kokonaisuus. Ei kai kukaan käy esim "ruokapalkalla" tyyliin 70 km per pv duunissa?
eli bensa maksaa!
Virallinen työ.
Leivo ja myy torilla. Kerää marjoja ja sieniä. Kaikki tietty pimeästi.
Rehellisyys maan perii.
Rehellisesti työttömänä...
Miten se työllinen olisi sen rehellisempi?
Rehellinen työtön etsii töitä ja usein työllistyy. Epärehellinen on vain etsivinään.
Kyllä ne on pakko etsiä ja ilmoittaa.
Epärehellinen hamuaa työtä epärehellisin keinoin , rehellinen laillisin keinoin.
Tuo "usein"......? ihaks tosi
Valvonnan alla se haku on. Jos pv myöhästyy tulee huomautus ja kohta karenssi kun tulee uus laki joten ei kannata leukailla.
Hallitus lyö lyötyä.