Missä persu, siellä mamutus maximus

Persut takovat ennätyksiä. Esim.
- vuosi 2015, 35k mamuja Suomeen
- vuosi 2025, 50k mamuja Suomeen

Kuten vanha kansa tiesi jo sanoa:
"persu pettää ja valehtelee aina"
268
11Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

On ne kovia.

Äänestä

Ne paikkaa meitin työvoimapulaa 🤣

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Persut takovat ennätyksiä. Esim.
- vuosi 2015, 35k mamuja Suomeen
- vuosi 2025, 50k mamuja Suomeen

Kuten vanha kansa tiesi jo sanoa:
"persu pettää ja valehtelee aina"

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu