Uskollinen kumppani

Anonyymi-ap

Miten on? Olen hyvä sydämminen toista ajatteleva rehellinen ihminen.Alkoa en pahemmin käytä en tupakoi. Olen liikunnallinen ja muutenkin terve. Talouteni on kunnossa mm. Omakotitalo uusi auto jne.... Yrittänyt löytää hyvää kumppania rinnalleni. Niin ei sellaista vaan löydy? Missä vika?

3

171

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Kaikilla meillä ihmisillä on oma elämäntarkoitus, ehkäpä sinun ei tule löytääkään kumppania. Voisi johtua karmallisista syistä tai ehkä sinua odottaa elämäntehtävä jossa on parempi toimia yksin. Tai sitten vain se ainoa oikea astuu tietyn ikäisenä elämääsi.
      Nyt sinulla olisi sitten aikaa keskittyä henkisyyteen, kun ihminen ei ole vain fyysinen, psyykkinen ja taloudellinen olento vaan myös henkinen. Eikä sitä puolta saisi laiminlyödä. Etenkin kun se on ainoa saavutus minkä voi viedä seuraavaan elämään samalta asteelta jatkaen, kun taas rahaa ja älyllisiä saavutuksia ei voi ottaa mukaansa.

    • Anonyymi00002

      Asuinpaikkakunta vaikuttaa ja mis liikut. Koulusta/töistä/harrastuksista monet saa

    • Anonyymi00003

      Voi olla kumppani ja talous kunnossa, mutta silti olet yhtäkkiä kaikille vain paskaa. Kaikki on tehty kuten pyydetty mutta silti olet yhdentekevä ja tarpeeton. Kiitos vain teille.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      27
      11102
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      46
      8571
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      135
      5388
    4. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      144
      3694
    5. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      69
      3608
    6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      35
      3564
    7. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      40
      3288
    8. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      56
      2584
    9. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      43
      2123
    10. Miltä mahtaa tuntua

      Sitten kun näet hänet pitkästä aikaa?
      Tunteet
      28
      1816
    Aihe