Uskollinen kumppani

Anonyymi-ap

Miten on? Olen hyvä sydämminen toista ajatteleva rehellinen ihminen.Alkoa en pahemmin käytä en tupakoi. Olen liikunnallinen ja muutenkin terve. Talouteni on kunnossa mm. Omakotitalo uusi auto jne.... Yrittänyt löytää hyvää kumppania rinnalleni. Niin ei sellaista vaan löydy? Missä vika?

7

334

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Kaikilla meillä ihmisillä on oma elämäntarkoitus, ehkäpä sinun ei tule löytääkään kumppania. Voisi johtua karmallisista syistä tai ehkä sinua odottaa elämäntehtävä jossa on parempi toimia yksin. Tai sitten vain se ainoa oikea astuu tietyn ikäisenä elämääsi.
      Nyt sinulla olisi sitten aikaa keskittyä henkisyyteen, kun ihminen ei ole vain fyysinen, psyykkinen ja taloudellinen olento vaan myös henkinen. Eikä sitä puolta saisi laiminlyödä. Etenkin kun se on ainoa saavutus minkä voi viedä seuraavaan elämään samalta asteelta jatkaen, kun taas rahaa ja älyllisiä saavutuksia ei voi ottaa mukaansa.

    • Anonyymi00002

      Asuinpaikkakunta vaikuttaa ja mis liikut. Koulusta/töistä/harrastuksista monet saa

    • Anonyymi00003

      Voi olla kumppani ja talous kunnossa, mutta silti olet yhtäkkiä kaikille vain paskaa. Kaikki on tehty kuten pyydetty mutta silti olet yhdentekevä ja tarpeeton. Kiitos vain teille.

    • Anonyymi00004

      Oletko aloittaja kirjoittanut tuon viimeisen viestin? jos olet, niin minä voin kertoa, miksi on näin, niin kuin nyt on.

      • Anonyymi00005

        Entäs jos menisit johonkin kansalaisopiston vaikkapa neyleryhmään ja hankkisit uuden harrastuksen? Siellä saattaa olla joku näppärä neyleneitonen, joka saattaisi kiinnostua sinusta, joka harrastat neulomista? Mistäpä tietää?

        Tai laulukuoroon? Jos vaikka saatuisi olemaan möreä basso, - niin kyllä neitokaiset innostuu.
        Kokeile laulutaitoasi kylppärissä, laula jonkun oopperan tai biisin tai kansanlaulun mukana, ja sieltäpä saattaa löytyä uusi kyky sinulla?

        Tai keksi jotain muuta.
        Kyllä se siitä!


      • Anonyymi00006
        Anonyymi00005 kirjoitti:

        Entäs jos menisit johonkin kansalaisopiston vaikkapa neyleryhmään ja hankkisit uuden harrastuksen? Siellä saattaa olla joku näppärä neyleneitonen, joka saattaisi kiinnostua sinusta, joka harrastat neulomista? Mistäpä tietää?

        Tai laulukuoroon? Jos vaikka saatuisi olemaan möreä basso, - niin kyllä neitokaiset innostuu.
        Kokeile laulutaitoasi kylppärissä, laula jonkun oopperan tai biisin tai kansanlaulun mukana, ja sieltäpä saattaa löytyä uusi kyky sinulla?

        Tai keksi jotain muuta.
        Kyllä se siitä!

        Jokin kielikurssi olisi myös hyvä idea!
        Saksa, ranska, kiina. espanja?


    • Anonyymi00007

      minä tietäisin sinulle söpön ystävän, mutta sun kriteerit on varmasti niin korkeat, että niiden ylittämiseen menisi hänen koko elämä, joten öö pidä tunkkis, niinkös se ol.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      66
      2382
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1367
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      65
      1115
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      4
      1077
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      77
      803
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      780
    7. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      82
      650
    8. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      43
      648
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      23
      615
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      27
      571
    Aihe