Eikö tuo Purra tajua, että yrittäjät ovat vastuussa firmansa rahoittamisesta ja pankkilaina on halpaa ja saatavilla?
Riikka Purran aivopieru: Maksuton yritystuki firmoille
Anonyymi-ap
24178
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Purra on kommunisti.
Ei ole. Siksi vassut häntä vihaa kun hän ei ole samaa aatetta
Purra on itse asiassa pahinta sorttia oleva kommunisti, nimittäin viherkommari ituhippi.
Ääriänkyrä siis, vaarallinen yhteiskunnalle.
Mielummin yritystuki kuin aamiaiset lapsille
Etkö sinä tajua, ettei sitä lainaa saa enää kuten 1980-luvulla… jolloin olet itse lainaa hakenut?
Yrittäjät ovat vastuussa tietenkin mutta ellei punikit anna yrittäjille edellytyksiä yrittämiseen, niin sitten yritys ei voi vähääkään menestyä, ja se on punikkien syy.
Punikit mieluusti sysää hiton ilmastomaksuja yrityksille sekä tietenkin veroja, niin kuinka sellainen yritys voisi menestyä.
Punikit ilmastohulluudellaan vaikeuttaa yritysten toimintaa.
Seuraava äärimmäisen vasemmistolainen hallitus näyttää tämän tien.
Esimerkiksi maajussit ovat yrittäjiä. Heitä punikit yrittää kampittaa keinoja kaihtamatta seuraavassa hallituksessa.
Punikit ovat vihanneet talonpoikaa sata vuotta eikä se viha hellitä milloinkaan
En tiedä mitä punikit voittaa tällä vihallaan. Nälänhädän ainakin he aiheuttaa.
Seuraava äärimmäisen vasemmistolainen hallitus tulee leikkaamaan maatalouden tukia. Se on sama kuin sahaisi oksaa jolla istuu.
Empä usko.
Eikö vasurit tajua että valtion tehtävä ei ole rahoittaa köyhien ryyppäämistä eikä tupakointia, tuet pois jos ostaa alkoholia jokapäiväiseen ryypiskelyyn ja jos ostelee tupakkaa tukirahoilla.
Sanna on kylähuora,
Jep. Antikainen on Outokummun virallinen fillari. Sitä käy joka jannu polkemassa vuoronperään.
Onkohan Sannaa polkenut kaikki siellä Blair-instituutissa, ei kai se muuten sinne olisi päässyt.
Firmat sai hyvin tukea korona-aikana. Sanna Marin sen päätti. Hänen silloisen aviomiehensä firmakin sai hyvät avustukset. Joten kyllä me vasemmistolaiset kannatamme firmojen apurahoja edelleenkin.
Riikka Purra lahjoittaa velkarahaa joka vuosi 10 miljardia euroa ulkomaalaisille pääomasijoittajille.
Vuonna 2015 persut maahantoivat Suomeen 35 000 mamua, viime vuonna 2025 jo 50 000 mamua.
Riikka Purra on työskentelee Kremlille.
Kerro persu, miksi vihaat Suomen kansaa.
Pissariepu.
Ei kiinnosta.
Sellasta se on kun ei ole yrittäjäperheestä. Ei ole sitä menestyvän yrittäjän mallia. Äiti vaan ajeli taksilla. Pyykkipesukone jäi ostamatta.