tuollaisia ei vasemmistopuolueiden edustajissa olekkaan.
Sakari Puisto on ilman muuta eduskunnan älykkäimpiä ihmisiä.
Sakari Puisto on ilman muuta eduskunnan älykkäimpiä ihmisiä.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 57
Vanhimmat
Varmaan älykkäin, yhdessä Halla-ahon kanssa.
Takuulla.
Niitä "titteleitä" "nimityksiä" voi ostaa nimenomaan brittien turhuus huuhaa "kouluista"...
Swedupelle ztubidollakin on niitä...
Puisto ei ole ostanut.
Sulla on tapatyöttömän titteli.
Ylipäätänsä tutkintoja voi ostaa ja jos joku niin sanoo, ei hän ole tapatyötön. Persu vaan on dorka taas.
No mene ostamaan niin voit esiintyä älykkäänä sinäkin. Ei niitä kyllä tuolta suunnalta saa.
Esim. Harry Potter "pätevyys" about 10.000puntaa.
James Bond nimitys about 25.000 puntaa.
Turhake zwedupelle on hankkinut niitä nimityksiä ollessaan "opiskelemassa" mein kampf kirjaa Lontoossa.
Ota punikki lääkkees.
Lahtariin tehoaa 9 mm burana. ☠️
Idiootti ei tiedä, että se sanonta on ”9 mm Beretta”. 🤭😂🤣😂🤣🤣
Persuissa tuo henkilönpalvonta on kyllä omituisen yleistä.
Tarkoitit kai Sanna-kulttilaisia jotka ovat ihan fanaattisia.
Ja mitä henkilöpalvontaa avauksessa on, kun sanoo totuuden.
Itsehä tyhmänä palvoo täällä joka päivä marinia sitten syyttelee toisia palvonnasta. Täysin järjetöntä punikki.
Puisto on asiallinen mies.
Tiedä häntä!
" Tanja Smirnova-Bodjanski ( joskus Tatjana Puosto) on venäläissyntyinen taidekriitikko, joka on toiminut muun muassa musiikkiteatterin parissa.
Hänet tunnetaan myös suomalaisen poliitikon ja kansanedustajan Sakari Puiston puolisona. Vuoden 2011 Talouselämä-lehden artikkelin mukaan hän on kansainvälisesti verkottunut."
Eipä ole Sakari puolisoaan ollut esittelemässä eikä kertomassa miten tavanneet ja missä. Mediakin jostakin syystä " kusi sukassa hiljaa".
Onko tuo jotain sellaista miksi Sakarin naama on murheellisen riutuneen näköinen.
Sajari Puisto ja Tanja Smirnova-Bodjanski tapasivat toisensa Cambridgen yliopistossa, jossa he molemmat opiskelivat.
Nyt olidi kiva tietää mitä Tanja Suomessa taidekriitikkona puuhailee ja millaiset yhteydet on Venäjään?
Vähän alkaa mieyitytyä nämä venäläiset, kun kokoomuksen piiristäkin on venäläinen Daniel Sazonov päässyt Hesan pormestariksi ja hänellä venäläiset 90 luvulla Suomeen muuttaneet vanhemmat. Ja suku Venjällä.
Puisto tyypilliseen persutapaan haluaa polttaa turvetta. Sellaista se on kun ei tajua asioista mitään. No, Puisto on viimeistä kertaa ministerinä, eikä turvetta enää koskaan juurikaan poltella.
Luulee köyhä viherpunikki tietävänsä....hahahaaaa.
Miltä tuntuu olla tyhmä pummi?
Mihin puolueeseen siirtyy persujen jälkeen?
Vaikutat varsin tasapainoiselta ja huikean älykkäältä.
Jep, niinhän kaikki sinuun verrattuna.
Polttanu kokonaisen puiston jo.....
No kai fyysikon opinnot Puistolla on olleet ihan turhia, jos turpeen poltosta haaveilee!
"Olen keskustellut useita kertoja Timo Soinin kanssa. Hän on loistava sparraaja, Sakari Puisto kiittelee.
SoInin potentiaali on valtava"
Filosofian tohtori? Yhtä tyhjän kanssa
Kas kun ei lettutieteen vihtori.🥞👨🎓
Perussuomalaiset loistaa ja ovat haluttuja haastateltavia esimerkiksi ykkösaamussa. Vasta viikko sitten haastateltin Jussi Halla-ahoa
täytyyhän viihdettä teeveessä olla, ihmiset saavat nauraa.
Orjakansa päät kiinni.
Sieg heil!
Achtung!
Gott mit uns!
Mein kampf!
Punikki reppana ei tiedä mikä on orja saavutus sekin.
Korkeajännitys sanasto itselläkin kielitaitona.
Antti! Rauhoitu!
Tyhmä äijä, näpertelee jo hylätyn turpeen kanssa.
Jos on älykäs , niin miksi tyhmien puolueessa??
Eli sinulle kaikki sinua älykkäämmät ovat tyhmiä?
Siellä on hyvin helppoa erottua edukseen. Kokoomuksessa vastaava olisi Sakelle mahdotonta.
Vähän kuin sinulle täällä.
Vassarit yrittää väittää koskelan porukkaa viisaiksi. Jos oisivat viisaita perustaisivat yrityksiä kuten porvari mutta ei niin ei kun järki ei riitä kuin kelan luukulla valehteluun.
Puisto on fiksu kaveri.
Persujen ylivoimaisesti fiksuin. Toisaalta se nyt ei mahdottomia vaadi.
Mutta sinä et ole. Luulet vain älykkäimmäksi, kun sinulle on sitä tupailloissa toitotettu.
Sakari puisto on aika tönkkö, ehkä hieman alle keskitason kun älykkyyttä arvioidaan. Persujen tupailloissa varmaan menee täydestä, kun muista vaan mainita "nyt jytkytetään" tai "bensan hinta pumpulla" tai "mamu".
Hieno arvio imbesilliltä.
Asiaa puhuikin.
Puisto haikailee vielä turpeen polttamisen perään.
Hän ei ymmärrä, että saastuttamisen vuoksi siitä luovuttiin.
Vai onkohan niin, että hän tekee tällaisia esityksiä provosoidakseen keskustelua ilmaston muutoksesta?
Hakee vaan kannatusta puolueessaan, pelkää että tippuu eduskunnasta 2027
Puiston kunniaksi on kai sanottava ettei alennu siihen mikä yleensä on persupoliitikoilla se ainoa keino ennen vaaleja: Matuista öyhöttäminen.
Niin, sinä haluat luottaa pelkästään siihen puhtaaseen sattumasähköön.
Persuissa on paljon tohtoreita.
Onhan se kiva että Yle tuottaa koulupudokaspersuille masturbointimateriaalia.
Ajaa turpeen käyttöä, erimomainen idea. Marinin sekohallitus maksoi tukia että porukka hajoitti turpeenteko koneet
Milja Koskela on tuplatohtori.
Anorektikko
Se tekee fiksun, kun ei ammu kadulla tai hakkaa vasaralla päähän.
Tai ei polta kissoja elävältä.
Älyllistä keskustelua nautinto kuunnella