Fasistihallituksen ihmisoikeuslakien vastaista toimintaa ei voi hyväksyä. Mennään yleislakkoon ja jätetään kaikki fasistihallituksen määräämät sakot ja muut "rangaistukset" suorittamatta kansalaistottelemattomuuden nimissä. Pyyhitään vaikka takapuoli niillä sakkolapuilla!
Yleislakko ja kansalaistottelemattomuus
7
581
Vastaukset
- Anonyymi00001
Yhteiskuntakelvottomilla loiseläjillä ei pitäisi olla mitään vaatimuksia esitettävänä!
- Anonyymi00007
??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
- Anonyymi00002
Miten te työttömät laiskurivätykset osallistuisitte yleislakkoon? Tipattomalla maaliskuullako?
- Anonyymi00003
Sulla työtön vihervassari ei varmaan ole ollut töitä pitkään aikaan? Kun yleislakko niin ei taida olla Kelan toimisto auki?
- Anonyymi00005
Tätyy varmaan hommata keskuspankin holvin avaimet ,missäköhän niitä säilytetään? Kai sinne ny sopparahat on Orponki jäljiltä jääny.
- Anonyymi00004
Rikos on se sekin kun lainsäädäntöä käytetään omien tarkoitusperien saavuttamiseksi toimien oikeudellisista lähtökohdista piittaamatta tai perutuslaillisista lähtökohdista, jota eduskunnan tulee noudattaa pilkulleen kaikissa toimissaan, eduskunnan toiminnan ollessa perutuslaille alistettua. Lainsäädäntöä ja lakeja ei ole oikeutus säätää miten tahansa ,vaan lainsäädäntöä rajoittaa perutuslaki ja yhtäläillä kansainvälinen lainsäädäntö oikeus käsitteineen.
- Anonyymi00006
Eduskunta ne lait päättää. Eduskunta voi myös päättää muuttaa perustuslakia riittävällä enemmistöllä.
Rikos on suhteellinen käsite. Jos ei ole osoittaa miten lakia on rikottu, sitä ei ole rikottu.
Se että olet eri mieltä ei tarkoita että olisit oikeassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad981653- 541083
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että4251057- 166972
- 57792
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän126772- 81699
- 51698
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38665- 57661