Vieläkö työharjoittelijoilla

pyöritetään yritystoimintaa?
569
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

TIETENKIN PYÖRITETÄÄN TÄSSÄ VAPAAHERROJEN JA KETKUJEN MAASSA.

Äänestä

Tokihan ilmaista työvoimaa käytetään niin paljon kuin vain pystytään.

Äänestä

Suomi on tosiaan kommunistinen maa.

Äänestä

Eivät kommunistit omista niitä firmoja jotka käyttävät työharjoittelijoita ja laskuttavat heistä asiakkailta täyden tuntihinnan, esimerkiksi 60 eur/tunti. On varmaa tietoa. Tehdään isossa mittakaavassa.

Äänestä

Eiköhän tuo toimi samalla tavalla kuin ennenkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

pyöritetään yritystoimintaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu