Ei kokoomus Mafian saa vuotuiset tänään
Useampi uusi konkurssi
Mitä se hallitus muuta saa aikaiseksi ja kun kaikkimasit on Urpon mielestä hyvin
Useampi uusi konkurssi
Mitä se hallitus muuta saa aikaiseksi ja kun kaikkimasit on Urpon mielestä hyvin
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Uutiset kertoivat tänään: Lisää konkursseja on tulossa.
Kannattiko hallituksen leikata ostovoima pienituloisilta
ja viedä kansalaisilta luottamus tulevaisuuteen.
Konkurssit aiheuttavat lisää työttömyyttä.
TYÖTTÖMYYS KASVOI HELMIKUUSSAKIN
Kannatti koska rikkaat monimiljonääreit saavat enhän
Ja kokoomsu on miljonääri en etujärjestö , ei kansantalouden apu
👺👺👺👺
Moni ihmettelee miksi hallitus ja urpo ei tee mitään huonon suomen kansan tilanteen eteen
Suomessa kansalla kaikki huonosti miksi urpo ei tee mitään siksi kun hallituksen Urpon mukaan Suomessa kansalla kaikki on hyvin eit tarvii tehdä mitään
Kansa tosin eri mieltä💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩
Kokoomus ei selvästikään halua talouskasvua
Kokoomus vain lahjoo omia suurimpia rahallisia tukijoitaan veronalennuksill
Kokoomus ei tarvitse talouskasvua, koska verovaroja/ lainaa voidaan jakaa katteettomasti yksityiselle puolelle. Kokoomuksen logiikalla tällainen talouden hoito on tehokasta ja tuottavaa
Entisestään heikentynyt työllisyys, velkamäärän kasvu ym. ei vaikuta kokoomuksen rikkaiden veronalennuksiin näemmä mitään kaikki tavoitteet on siis saavutettuHallitus vaan jännää ja lomailee vaikka samaan aikaan selittää että tilanne on bakava
Anonyymi-ap
2025-08-05 20:45:52
Ilmoita
Mitäs jos hallitus menisi töihin
Ministeri Sari Multala pahoittelee käytöstään Ruisrockissa myöntää olleensa humalassa
Ministeri Sari Multala pahoittelee käytöstään Ruisrockissa – myöntää olleensa humalassaEi ollut yllätys ! Rikkaitten rikastuttaminen ei pelastanutkaan Suomea !
Työttömyys kasvaa edelleen kohti loppuvuotta ja velka kasvaa. Oppositio teki välikysymyksen velkaantumisesta, jonka hallitus lupasi loppuvan.
Lamahallitus on heittänyt roskakoriin tavoitteensa. Valtion talous menee hallitsemattomasti kohti syvää päätyä.kalliista sähkönhinnasta saadaa kiittää stubin, sipilän ja kataisen hallitusta jotka myivät härskisti vesivoimalat, talvivaarat sun muut valtion yritykset yksityisille ja sit kuppas firmat tyhjks ja nosti sähkönhinnat taivaisiin.
Vesivoimalat alkoivat myös valuttamaan vedet ohi turbiinien, ihan vaan siks et sai eeuulta korkeemmat korvaukset tolla toimenpiteellä ja hilattua sähkönhinnat ylöspäin..ja sama touhu jatkuu.
nytten vielä orpo ja stubu alkaneet junailemaan kataisen paluuta joko pääministeriks tai presidentiks.. sairasta.
20 luvulla syntyneet eivöt muista tollasia tapahtumia, et minkälaisia veijareita todellisuudessa on kyseessä.
Ainiin, se oli myös stubu joka junaili ryssienrakentamia/omistamia ydinvoimaloita Suomeen, jos joku ihmettelee miiksi nyt ilmassa leijailee radioaktiivista saastetta.. Manit pois, mitä sitte et ne on pois käyhiltä ja terveyski menee samalla.
Äänestä💩💩💩💩💩
Mihin urpo laittoi varastamansa kansan eläke rahat työeläke kassasta oliko kansan lupa
Äänestä