Mitä oikeasti olet? Jos, kuinka paljon se vaikuttaa siihen, että ette ole lähentyneet?
Näkeekö kaivattusi sinut erilaisena kuin
Anonyymi-ap
43555
1Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 43
Vanhimmat
En tiedä. Hänen kanssaan joka tapauksessa pystyn olemaan eniten oma itseni. Niillä harvoilla kerroilla kun ollaan tekemisissä.
Aika moni mies on sanonut minulle tuota samaa. Onko muuta vihjettä.
Jos toine salailee ja valehtelee, ulosanti on valheellista ja väärää kuvaa.
Sen tietää vasta sitten kun toine paljastaa todellisen luontonsa.
Se on ainoa mahdollinen selitys.
Mä ajattelen sen niin päin, että lähentymisen puute vääristää näkymää niin, että luulee kaipaamisen arvoiseksi.
Mistä minä voin tietää miten joku muu näkee minut?
Sinun pitää kysyä tuota siltä toiselta ihmiseltä eikä minulta.
Varmasti näkee. Yritän puhelimella viestinnällä olla niin asiallinen ja korrekti. Mies olisi varmaan halunnut jotain vähän muuta. Taisin olla aika tylsä.
Hän haaveilee jostakusta joka en ole minä
Vaai jokin paljon maailailtu tai muokarru mielikuva minusta. Mutta en minä.
Hän loi minusta seksiä tutkivan pahatteren.
Hirviön mitä en ole.
Mutta hän kovasti tahtoisi että olisin ollut..
Minua oikeaa autoa itsenäni hän ei halua tuntea.
Siksi lähdin menemään kun asiaa viimmevuonna vähän selvittäminen.
Luulin olevani myös rakastunut .
Mutta hän teki täysin saman minulle.
Hänen todelisuutensa oli aivan muuta mitä odotin.
Naiselta miehelle.
Minusta tuntuu ettet ymmärtänyt miestä kovin hyvin ja luulit väärin joissakin asioissa.
Oonhan mä muuttunut. Mut varmaan tietää millainen olen pohjimiltani jota moni muu ei tiedä.
Ei!
Tai en usko, että ainakaan enää.
Hän näki mut jossain vaiheessa jonkinlaisena ihmeellisenä prinsessa-tyyppinä. Varmaan samanlaisena kuin hänen oma naisensa. Olen henkisesti aika äijä. Ehkä äijempi kuin kaivattuni.
Sähän voisit panna varmaan sitten niitä molempia.
Onpa prinsessa tai äijä, tärkeintä on rehellinen sellainen, muuten ei ole mitään toivoa mistään.
En ole kiinnostunut naisista.
Joo, se ei häneltä onnistunut. Paitsi lopulta.
Tarkoitatko et viimein tajusi muiden epärehellisyyden, jaksoi pitkään uskoa ihmisyyteen ja reiluuteen.
En tarkoita. Vaan sitä, että paljasti puolivahingossa mikä on miehiään.
Siitä en tiedä mitään. Sanoin vain oman mielipiteeni; epärehellisyys on ylivoimaisesti huonoin piirre ihmisessä, koska se pilaa kaiken.
Joo, näin se on. Epärehellisuus on pepusta.
Hah, sama mulla🤗💯
Näkee sellaisena kuin olen
Kukaan ei ymmärrä, kaikki pitää p askana ja syyllistää.
Mistäpä minä tietäisin miten minut nähdään ja mitä kukakin ajattelee. Ainakin he, jotka ovat omasta mielestään pailanneet minulle sitä millainen olen, ovat olleet pahasti hutelikossa. Toisaalta onhan hyvin inhimillistä yrittää nähdä muissa samoja piirteitä kuin mitä itsessä on, mutta rajansa kaikella. Esimerkikis useat neuroepätyypilliset ovat kovin halunneet nähdä minussa samoja piirteitä kuin mitä heidan diagnoosiinsa liittyy, mutta kyse on aina kuitenkin ihmisestä kokonaisuutena. Ei yhdestä unohduksesta tai aikataulusekaannuksesta. Ehkä minäkin ryhdyn ruotimaan heidän piirteitään niin tajuavat kuinka epäkohteliasta ja epäasiallista kyseinen käytös ja toimintamalli on.
En tiedä millaisena hän minut näkee. Todennäköisesti ainakin iloisempana ihmisenä kuin mitä todellisuudessa olen, kun yritän aina vieraammassa seurassa käyttäytyä iloisemmin, etteivät uudet tuttavat luule, että olen kauhean negatiivinen tai vihainen. Ja yritän ottaa positiivisen asenteen, että ympärillä olevilla olisi mukavampi olla.
Tuskinpa. Näihin vuosiin on kertynyt paljon minua itseäni, mutta myös kontrolloituna. Kyllä hän varmaan pohjimmiltaan tietää mikä olen naisiani, muttei siltikään pintaa syvemmältä. Vielä... 🧐
ajattelen että näkee oleellisen, ja se on hienoa.
Kaivattuni on niin monitahoinen, että ajattelen näkeväni tällä hetkellä tärkeimmän❤️
Hänestä näin enemmän kuin hän näytti. Paria poikkeusta lukuunottamatta hän peitti luonteensa hyvin.
En tiedä millaisena hän minut näkee. Somessa hän näkee osan minua, juuri sellaisena mitä minä olen.
Humalassa olen paljon rohkeampi, mitä selvinpäin. Joten hän on nähnyt myös sen puolen, mutta tietääkö sitten, että oikeasti olen todella ujo. Mikä itsellä ainakin vaikeuttaa lähestymistä. En tiedä. Toki minussa on paljon myös sellaista, mitä hän ei näe somessa, eikä ole nähnyt livenä.
Varmaan näkee. Hän kuvittelee, että mä oon joku kiltti enkeli enkä mä oo. Mä oon ihan tavallinen ihminen, jolla on myös huonot puolensa. Enkä oo toisessakaan mielessä kiltti vaan vähän tuhma.
Kyllä, mutta ei passaa toistakaan aliarvioida niin hyvässä kun pahassa.
Enkelin alta löytyy aina se lutka lopulta.
Joka noin puhuu, on itse asiassa pahempi, henkisesti ruma lutka.
Oot taas sama lapsen tasoin diippiä shittiä postaaja tyyliin yläasteen "ite oot" tai "se joka sanoo toisesta ite on"
Olet henkisesti laiska löllerö
Mitä hittoa. Se joka haukkuu periaatteessa kaikkia naisia lutkaksi, mikä hiton ihminen oikein kuvittelet olevasi. Olet kuin joku 10-vuotias lapsi.
Kirjoitat kyllä kuin lapsi, koet ehkä samaistumista 10-vuotiaaseen nin etsit sitä myös minusta. Oletko ehkä pedari?
Ymmärrän, ota lääkkeet!
Väärin, huti meni!!
-sivusta
Kylläpä tää mun kommentti keräsi alleen riitaisaa sakkia.
Ps. Ollapa lutka. Elämä olisi helpompaa. Ja mahdollisesti hauskempaa.
Mene ja kysy häneltä, hitostako tarvii tietää?
Tyhmä kysymys🤭
Minusta ap tekee niin paljon galluppeja täällä palstalla et kannattaa ottaa nämä kaikki aloitukset talteen ja jos hakee vaikka urheilureportteri-kouluun joskus, niin tätä ”työkokemusta” voi käyttää hyväkseen.