Vesilahtelaiseen varjolaivastoon.
Kuuluuko lammasniemen laiva
4
381
Vastaukset
- Anonyymi00001
Vanhoina hyvinä aikoina veneet siirrettiin aina parin metrin päähän laiturista talvehtimaan niin murtuva rantajää ei päässyt aiheuttamaan pisterasituksia runkoon. Toki silloin oli veneet/laivat puuta ja miehet.......no, juovuksissa.
- Anonyymi00002
Varmaan on köli konehuoneen puolella kun vesi laskee ja jäät romahtaa keväällä. Veronmaksajat senkin siirron ongelmajätelaitokselle saa maksaa kun kunnan siirtokehotus pannaan käytäntöön ja nosturi nostaa sen upoksista lavetin kyytiin joka vie sen minne lie mistä saa rahalla lunastaa siirtokuluja vastaan . Omistuspohjan kun tietää ei kunta saa mitään kuluja takaisin.
- Anonyymi00003
Siitä tulee Nautilus sitten kun jäät sulaa. Rakenne: yksirunkoinen, suuri ja ylellinen alus, jossa on vesitiiviitä osastoja syvyyden säätämiseen.
- Anonyymi00004
Kuka maksaa "laivan " noston ennen kuin se uppoaa ,tuskimpa enää pysyy pinnalla jos jäät murjoneet. Ne ketkä sen omistaa on perseaukisia juoppoja,mutta kunnan valvova elin joka jätti valvomatta sen ettei ilmaiseksi olla maksullisella laituripaikalla voisi sen itse hoitaa omistaan tai lainata sen rahan opetukseksi siitä että ei puuttunut vapaamatkustajien touhuun jo ajoissa .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää432218Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten652088Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211950HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363931697Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1041655Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241484Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821102Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53967- 75945
- 27909