Miten ateistit tämän selittävät?
" Ja sille annettiin valta antaa pedon kuvalle henki, että pedon kuva puhuisikin ja saisi aikaan, että ketkä vain eivät kumartaneet pedon kuvaa, ne tapettaisiin. Ja se saa kaikki, pienet ja suuret, sekä rikkaat että köyhät, sekä vapaat että orjat, panemaan merkin oikeaan käteensä tai otsaansa, ettei kukaan muu voisi ostaa eikä myydä kuin se, jossa on merkki: pedon nimi tai sen nimen luku. Tässä on viisaus. Jolla ymmärrys on, se laskekoon pedon luvun; sillä se on ihmisen luku. Ja sen luku on kuusisataa kuusikymmentä kuusi."
Miten ateistit selittävät sen, että Raaamattu hyvin vanhana kirjana tietää ennalta sen, että tulee pedon merkki jota ilman ei voi ostaa ja myydä. Viittaan siis nyt teknologiaan. Historiaassa edes vaivaitse 100v sitten ei olisi ollut mahdollista edes rakentaa systeemiä jossa ilman ihmiseen asennettavaa merkkiä ei voisi ostaa ja myydä.
Tämä on mahdollista vain nykyajan teknologialla. Talousjärjestlemä tullaan ajamaan alas ja tätä WEF ajaakin. Se haluaa suuren nollauksen taloudelle. Tämä on julkista tietoa. Tässä kohtaa tulee kryptovaluutta ja pedon merkki kehiin.
Ja mikä erikoisinta, pedon merkin patentti on jo myönnetty.
Tässä patentista
"Microsoft ja Bill Gates saivat tämän kansainvälisen patentin vuonna 2020: Patentti
WO2020060606 - Cryptocurrency System Using Body Activity Data (Kehon aktiviteettitietoja
käyttävä kryptovaluuttajärjestelmä)"
https://asiakas.kotisivukone.com/files/cuttingedgefinland.kotisivukone.com/3_TRANSHUMANISMI_TIE_PEDONMERKKIIN.pdf
Raamattu on Jumalan sanaa ja Jeesus on tie totuus ja elämä. Tutkikaa asiota. Nämä ei ole mitään keksittyjä asiota vaan aivan todellisia.. Sattumaa ei ole patentin numerokaan jossa myöntämisvuoden perässä on kolme kutosta ja teknologia liittyy nimenomaan pedon merkkiin.
( lainaus Lieksa-sivulta )
Miten ateistit tämän selittävät?
9
84
Vastaukset
- Anonyymi00001
Siinäpä sitä on miettimistä.
- Anonyymi00002
Tuskinpa haluavat tällaista ajatella lainkaan. Sorruttaisi heidän korttitalonsa. Turvallisinta heidän kannaltaan on vain jatkaa herjaamista entiseen tapaan.
- Anonyymi00004
Kyllä Jumala on edelleenkin hyvin vanhanaikainen. Hänen syvintä osaamisaluettaan ei ole tietotekniikka eikä fysiikka yleensä.
Ja miten olisikaan?
Jmalahan on aikalaisten luomus.- Anonyymi00005
Kai ne "jeesuksen omat" haikailee niitä aikoja takaisin?
- Anonyymi00010
Höpö höpö. Et mitään tajua.
- Anonyymi00006
ostaa ja myydä saa vaikka kulta harkoilla valuuttoja on lukuisia
- Anonyymi00007
ennen käytettiin tupakkaa jopa valuuttana , kaikki on mahdollista , olosuhteet määrää
- Anonyymi00008
perkele silloin oli hopeakolikot käytössä , jossa oli skulloisenkin vallassa olleen keisarin kuva !!!
- Anonyymi00009
Ne voi olla myös paikallisia olosuhteita koskevia ennustuksia, jotka ovat jo tapahtuneet, myymis ja ostamiskiellot.
Maan ääret tarkoitti silloin tunnettuja ihmisyhteisöjä siellä päin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "974399Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293273No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452360- 351368
- 10999
- 32996
- 25990
- 153985
- 6914
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12862