Suomi toistaa sanat virheet jääkiekossa joka kerta

Kun ollaan ensin 2-0 johdossa, niin luullaan, että se riittää voittoon.
Ylpeys iskee ja lopetetaan yrittäminen kokonaan. Lautaan kiekkoa päätyyn, ei maalin suuntaan. Ei tällä asenteella päästä pelaamaan kullasta.
497
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Suomi toistaa samat virheet jääkiekossa joka kerta

Äänestä
  • Mutta kun suomi teki ruotsille ihan saman minkä kanada teki suomelle.

    Tärkeintä on peli ja viihdearvo, ei se kuka voittaa.

    Te torille rientäjät haluatte vain syyn juhlia.

    Äänestä

se on pysykologinen vaikutus ja suomen kohdalla kun lahjamaaleja ne 2, oikeasti siis kanada voitti 3-0 tai 4-0 myös mahdis jos tyhjiin olis heittäny kiekon..

Äänestä

Kun parhaansa yrittää, muuta ei voi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kun ollaan ensin 2-0 johdossa, niin luullaan, että se riittää voittoon.
Ylpeys iskee ja lopetetaan yrittäminen kokonaan. Lautaan kiekkoa päätyyn, ei maalin suuntaan. Ei tällä asenteella päästä pelaamaan kullasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu