Iivo Niskanen keskeytti

Kiitos Iivo. Nyt kotiin parantelemaan 🙅‍♀️🙅‍♀️
44692
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 44

Vanhimmat

Kyllä kaipaa Mika Myllylää! Silloin ei keskeytelty.

Äänestä
  • Myllylä on kaikkien aikojen paras hiihtäjä.Daehliekin lopetti kun ei pärjännyt Myllyllälle enään vaikka selitteli selkävaivoillaan

    Äänestä

Sairaus vei Iivon voimat tai sitten ei.
Iivon tautia sairastaa yleensä alle 4 v.lapsi tai vanhus yli 70 v.
??????????

Äänestä
  • Hesarissa oli juttua Iivo Niskasesta:
    ”'Iivon strategiassa ei ole järkeä, en ymmärrä sitä. Kun kilpailee pääosin harjoituksissa ja silloinkin vain itseään vastaan, ymmärrys omasta kunnosta suhteessa vastustajiin jää vaillinaiseksi. Tämä on varmasti osittain vaikuttanut tilanteeseen', Sami Jauhojärvi perustelee.
    'Silloin myös käsitys omasta suksikalustosta jää puutteelliseksi. On vaikea kehittää kalustoa ja omaa iskukykyä, jos siihen ei ole kunnon reaaliaikaista vertailupohjaa.'
    Viaplaylla asiantuntijana toimiva Jauhojärvi kritisoi laajemminkin suomalaista kulttuuria, jossa osa hiihtäjistä jättää vuosittain useita maailmancupin ja kotimaan kisoja kokonaan väliin VETOAMALLA HARJOITTELUN TÄRKEYTEEN.
    'Esimerkiksi Tour de Skitä ei monesti hiihdetä loppuun asti, jotta ehditään palautua harjoittelun tieltä. Mitä varten? Eikä oikein hiihdetä muitakaan kisoja, jotta voidaan harjoitella. Mitä varten? Eikö kilvanhiihtäjä ole treenannut ennen kautta nimenomaan kilpailemista varten?' Jauhojärvi kysyy."

    Minä veikkaan, että Iivo Niskasen ego ei anna ottaa mittaa mieshiihdon kuninkaaksi nousseesta Johannes Høsflot Klæbosta. Niskanen tietää häviävänsä Klæbolle mennen tullen matkalla kuin matkalla. Niinpä Niskanen välttelee joko tietoisesti tai alitajuisesti kilpailemista, koska tietää Klæbon osallistuvan joka he****n matkalle.
    Parempi olis lopettaa koko ura, sillä Klæbo on voittamaton ja kaiken lisäksi Niskasta nuorempi.
    Luulenpa, että Iivo ulosmittaa loput sponsorirahat ym. edut niin kauan kuin niitä joku suostuu maksamaan. Silti kuollutta hevosta on turha piiskata. Iivolla ei ole enää mitään mahdollisuuksia edes kymmenen joukkoon, saati Klæbon lyömiseen.
    Kiitos Iivo ja Sami ym. maastohiihtäjät! Harri, Marja-Liisa, Mika ym.! Hienosti veditte. Kiitos!

    Äänestä

  • Iivo on suurisuinen lässyttävä laiskamato.

    Äänestä

Näki että iivolla harmittaa nyt. Ei voi mitään.

Äänestä

Odotettu suoritus niiskuneidiltä.

1Äänestä
  • Vituu mikä mikä umpitollo kommentti🤣💩🤦‍♀️

    Äänestä

  • Ei Niiskuneiti saa tuollaisia kohtauksia. Iivo on paiskonut sauvojaan, suksiaan, potkaissut toista suomalaishiihtäjää, aukonut päätään yhdelle jos toiselle. Kaikki löytyy videoina netistä. Pelottavan näköistä käytöstä. Meinaan vaan, että lentääkö tavarat kotioloissakin? Siinä voi äkkipikaistuksissa tulla rumaa jälkeä... Muistetaan eräs mäkikotka, joka päätyi jopa kiven sisään - tosin kuningas alkoholi oli tekoihin osallisena.

    Äänestä

  • Iivo on täysi pellehermanni. Rahat kyllä kelpaa mutta ei tee mitään sen eteen vaan valittaa kaikista pikkuasioista lähtien. Kyläkilpailussa voi pärjätä jos ei ole muita hiihtäjiä kilpailemassa.

    Äänestä

Iivoon ei pidä tuhlata enää senttiäkään verorahaa, jos keskeyttelee omilla rahoillaan, niin jatkakoon uraansa.

Äänestä

Kaikkien immuunivaste ei vaan kestä rokotteluja. Olemme yksilöllisiä, mutta tätähän ei rokotebisneksissä haluta ymmärtää. Urheilijoiden syytähän tämä ei ole, että olemme tieteellisessä ansassa.

Äänestä
  • Yritän selvitä oman luontaisen resistenssin voimin.

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    Yritän selvitä oman luontaisen resistenssin voimin.

    Valitettavasti meidän terveydenhoidossamme ei luoteta tuohon menetelmään. Ihmisten yksilöllinen reagointi lääkeaineisiin tunnustetaan, mutta käytännössä toimitaan toisin. Niinpä meidän urheilijoistammekin on tullut massateollisuuden uhreja. Eli massarokotteet, jolloin lääkintä perustuu siihen, että ihmiset eivät reagoi yksilöllisesti, vaan rokoteteollisuuden bisnesajattelun mukaisesti. Rahalla on aina ollut iso merkitys. Isoin kuitenkin terveysbisneksissä, joissa massateollisuus kukoistaa.

    Äänestä

Koville olisi joutunut norjalaisten kyydissä terveenä.

1Äänestä
  • Olisi mielenkiintoista tietää, kuinka norjalaiset hoitelevat nämä lääketieteelliset asiat. Rokottelevatko urheilijoitaan yhtenään vai onko heillä joitain muita menetelmiä? Menneinä vuosina heitä vaivasivat astmaattiset ongelmat ja sen mukaiset lääkinnät. Entä nyt?

    Äänestä

Kotiin pesemään pikkupöksyjä.

1Äänestä

Ei olis kannattanut puolikuntoisena edes lähteä tuohon kisaan. Varmaan Iivoa ketuttaa, oli panostanut tuohon 50km matkaan ja sitten iski joku virustartunta päälle ennen kisaa. Ehkä seuraavissa talvi-olympialaisissa olis parempi onni matkassa.

1Äänestä
  • Oliko joku tartuttanut sopivasti??...melkoinen yhteensattuma . Salaliitto?

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Oliko joku tartuttanut sopivasti??...melkoinen yhteensattuma . Salaliitto?

    Astma piippu ventoline sallittu. Joko korkea veriarvot tutkittu liekö taas veri doupattu iivoa.

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    Astma piippu ventoline sallittu. Joko korkea veriarvot tutkittu liekö taas veri doupattu iivoa.

    Nykydoupinki pyörii rokoteteollisuuden ympärillä. Valitettavasti noilla keinoin ei kuitenkaan pärjätä, päinvastoin.

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Oliko joku tartuttanut sopivasti??...melkoinen yhteensattuma . Salaliitto?

    Eivät taudit kaikkiin tartu. Tuhkarokkobileitäkin pidettiin lapsille siinä toivossa, että sairaudet tulisi sairastettua ajallaan. Mutta eihän se näin mene, eikä noin vastuuttomasti pitäisi koskaan toimia. Tahallinen sairauden tartuttamisen toivo on todella epäeettistä ja ymmärtämätöntä, sillä koskaan emme etukäteen voi tietää, kuinka tällaisissa tartuttamisbileissä tulee käymään.

    Tervettä on yrittää torjua tauteja, eikä syöksyä niitä kohti siinä toivossa, että kun uhka kohdataan, se myös selätetään.

    Äänestä

  • No jaa silloin Iivo jo 38 v. Voihan se olla vuan suattaa olla olematta.

    Äänestä

Olisko pitänyt mennä naisleijonien kanssa laulamaan karaokea ?

Äänestä

Joo, se on pro-meininkiä olympiaurheilijoilta.

Äänestä

Iivo pää pystyy ei maailma tähän kaadu on päivä huomennakin ,kun voimistuu ja
terveeksi tulet.
Monesti ole saavuttanut voiton ja olisimme suoneet saada nytkin.

1Äänestä

Venäläiset olisivat ottaneet kolmoisvoiton, jos olisivat saaneet osallistua.

Äänestä

Hiihto on doping-laji, naisetkin varmaan ajaa viikset joka päivä.
Mutta mitäpä sitä ihminen ei tekisi rahan eteen...

Äänestä

Niinhän räkä sanoi että kuuli maanantaina että sairastunut???? Oliko pelko persiissä ettei häviä aineet kropasta ennen 50km kisoja.

Äänestä

IIvo Niskanen on ammatiltaan hiihtäjä. Hän on tehnyt neljä vuotta ja 4500 tuntia töitä olympialaisten viidenkymmenen kilometrin kisaa varten. Mitä muuta hän hiihtäjänä olisi tehnyt? Halkoja? Ei halonteko olen hiihtäjän hommaa. Hiihtäjän työ on treenata ja hiihtää kilpaa. Onhan se tietenkin iso pettymys, kun tuntee että kaikki tehty työ valuu hukkaan mutta ei elämä ole reilua, eikä ainakaan urheilu maailman huipputasolla.

Äänestä
  • Olisihan hän voinut tuona 4 vuoden aikana tehdää vaikka mitä tahansa muuta kuin hiihtää, hoitaa vaikka Petteriikan hylkäämiä vanhuksia.

    Äänestä

  • Anonyymi00027 kirjoitti:

    Olisihan hän voinut tuona 4 vuoden aikana tehdää vaikka mitä tahansa muuta kuin hiihtää, hoitaa vaikka Petteriikan hylkäämiä vanhuksia.

    Joo, niin olisi. Mutta jos on hiihtäjä, niin silloin pitää trenata ja hiihtää. Turhaan se siitä valitti kisan jälkeisessä haastattelussa.

    Äänestä

Iivo kunnon diiva! Kansa alkaa saamaan tarpeekseen tästä latujen diivasta! Mies kilpailee kerran vuodessa ja arvokisat munaa!

Äänestä

Iivon aika on ohi! Ei tule mitään tosta touhusta et hiihetään pari kisaa vuodes ja niissäki kiukutellaa. Jos ammattilaisetkin tuominneet touhun!

Äänestä
  • Ei pärjää edes kyläkilpiluissa jos on muitakin osallistujia.

    Äänestä

Iivo, kiitos munauksista!

Äänestä

Kiitos Iivo kun saavutit hienot 3 olympiakultaa ja eipä taida enempää enään tulla.Kaikkea aikansa,mutta taitaa olla ettei enään mitään mitaleita arvokisoista tule

Äänestä

Minne se mykoplasma sairaus hävisi kun suomalaiset aikaisemmin selitteli aina sillä kun eivät pärjänneet?

Äänestä

Iivo taas diivailee ku ei viitti hiihtää!

Äänestä

Iivo vois lopettaa koko touhun, ettei käy kun entisellä hiihtäjällä.

Äänestä

Iivo= il diivo. Eli diivojen diiva! Eihön nyt menneiden vuosien olympiasankari voi ihan joka kisoihin osallistuu! Siinähän joutuu hiihtää! Heh, heh!

Äänestä

Rahat kyllä kelpaa ja matkustelu mutta kun päästään perille niin sitten on "sairas".

Äänestä

Ai Iivo-diivo uskaltautuu ladulle kotimaassa kun voi vaikka pärjätäkin! Heh, heh.

Äänestä

Eihän ny il diivo viittiny 50 tulla kun kohta on kesä, heh, heh! Eihän ny iivoo sovi haastaa ku on niin hyvä!!!!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kiitos Iivo. Nyt kotiin parantelemaan 🙅‍♀️🙅‍♀️

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu