Panayiotoun mielestä Suomen valtionjohto puhuu paskaa sanoessaan, että Ukrainan aseellista tukemista tulee jatkaa, kunnes paine Venäjän ympärillä pakottaa maan neuvotteluihin.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/bc225bb2-38dc-4590-8368-d4113b6297ad
Kerrankin joku uskaltaa puhua totta eikä narratiivia.
Euroopasta rajua puhetta: Suomen presidentti puhuu paskaa
25
559
Vastaukset 25
- Anonyymi00001
Stubbilla uusi titteli, paskanpuhuja.
- Anonyymi00002
Korjaan vain sen verran että Stupidoa ei pidä missään nimessä kutsua presidentiksi, vain ja ainoastaan Stupidoksi.
- Anonyymi00017
Mikä on englannin kielessä "Stupid"?
- Anonyymi00024
Anonyymi00017 kirjoitti:
Mikä on englannin kielessä "Stupid"?
Se on stupid,bastard,mother fucker,idiot,asshole..kiss my ass🤗
- Anonyymi00003
Kova kolaus "mailapojalle" kun ei nautikaan maailmanlaajuisesta arvostuksesta.
- Anonyymi00004
Eiköhän se paskan puhuja ollut itse tuo meppi, selvästi elänyt elämänsä jossain tynnyrissä.
- Anonyymi00005
Voisitko perustella väitettäsi, vai veditkö ihan mutulla?
- Anonyymi00008
Olen eri mieltä. Maailmalla varmaan laajemminkin koetaan stupidi tyhjän puhujaksi.
- Anonyymi00009
Anonyymi00005 kirjoitti:
Voisitko perustella väitettäsi, vai veditkö ihan mutulla?
Venäjä on täysin vapaa lopettamaan sodan vaikka heti ilman mitään neuvotteluja vetämällä sotilaansa pois vieraan valtion alueelta.
Venäjä lopettaa sodan vasta kun on pakko, ei sitä mitkään neuvottelut kiinnosta. - Anonyymi00010
Anonyymi00008 kirjoitti:
Olen eri mieltä. Maailmalla varmaan laajemminkin koetaan stupidi tyhjän puhujaksi.
Tottakai pyccän trolli on eri mieltä siinä ei ole mitään uutta.
- Anonyymi00011
Anonyymi00010 kirjoitti:
Tottakai pyccän trolli on eri mieltä siinä ei ole mitään uutta.
Vedit sitten mutulla ja tunteella
- Anonyymi00013
Onko siellä sun tynnyrissäsi pimeää, tuukko hakee leipää?
- Anonyymi00015
Anonyymi00009 kirjoitti:
Venäjä on täysin vapaa lopettamaan sodan vaikka heti ilman mitään neuvotteluja vetämällä sotilaansa pois vieraan valtion alueelta.
Venäjä lopettaa sodan vasta kun on pakko, ei sitä mitkään neuvottelut kiinnosta.Ei tämä ole mikään perustelu, tämä on mantra
- Anonyymi00018
Anonyymi00015 kirjoitti:
Ei tämä ole mikään perustelu, tämä on mantra
Kauanko sitä pitää hokea että Venäjä ymmärtää tosiasiat?
- Anonyymi00020
Anonyymi00009 kirjoitti:
Venäjä on täysin vapaa lopettamaan sodan vaikka heti ilman mitään neuvotteluja vetämällä sotilaansa pois vieraan valtion alueelta.
Venäjä lopettaa sodan vasta kun on pakko, ei sitä mitkään neuvottelut kiinnosta.On ne juurisyyt vielä olemassa...
Anonyymi00020 kirjoitti:
On ne juurisyyt vielä olemassa...
Totta. Moskovan patriarkaatin pyhästi siunaama ja Duginin perustelema menneisyyteen tuijottava imperialismi on Venäjän sotahulluuden ainoa juurisyy.
- Anonyymi00012
Suomalainen sotasensuuri alkaa rakoilla.
- Anonyymi00019
Ei meillä ole sensuuria! Venäjän propaa voi ja saa levittää vapaasti, mutta Suomessa KAIKKI tietää sen valheelliseksi!
- Anonyymi00014
Euroopasta? Kyseessä on joku kyproslainen, josta kukaan ole kuullutkaan aiemmin. Kyproshan on maa, joka ainakin joku aika sitten taisi myydä kansalaisuuksia, ja venäläiset oligarkit niitä ostivat päästäkseen helposti EU-kansalaisiksi.
Uutisessa väitetään tuolla nobodylla olevan paljon seuraajia somessa. Kuinkahan moni niistä on venäläisiä botteja tai Intiasta ostettuja seuraajia?
Miksiköhän tuosta tyypistä edes tarvitsi uutisoida Suomessa? - Anonyymi00016
Venäjän maksettu trollihan tuo on.
- Anonyymi00021
Se on aivan sama mitä Ano tai Anon kaltaiset tiltut maailmalla sanoo koska he ovat täysiä vitsejä litteän maan ja kalsarimyrkyttäjän kannattajia 😁
- Anonyymi00022
Mahtava kyproslainen äärioikeistopoliitikko. 😂
- Anonyymi00023
Mielestäsi vasemmisto on se ainoa oikea
- Anonyymi00025
stubbihan on palvelus ikäinen "ukrainan sota on minun sotani" ehkä kannattaisi sitten stubbin lähteä eturintamalle keräämään kokemusta ja jättää presidentin hommat niille jotka haluaa olla suomen presidentti
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 71830
- 113779
- 37706
- 134700
En haluaisi sanoa tätä
Mutta olet sokea sille, mitä sinulla jo on! Jos minä olisin sinä, pyrkisin tekemään kaikkeni kohentaakseni nykyistä pari40609- 70607
- 28508
Vasemmiston aloite
Pyhäjärvellä, ihan hyvä aloite. Toteutus ja puhdistus pitäisi alkaa ihan omasta pesästä. Näkeehän tuon sokeakin mitä ja58493Koska Sofia kertoo totuuden, että ovat eroneet miljonääri miehen kanssa?
Eikö olisi hänelle itselleen helpotus, kun voisi kertoa totuuden. Miksi salata asiaa ja pitkittää sitä harmaan tulevaisu142492Onko suhtautuminen kaivattusi
Fyysiseen vetovoimaan muuttunut? Jos, mihin suuntaan? Tunnetko enemmän vai vähemmän vetoa häneen fyysisesti kuin silloin35468- 69455
Muistelen lämmöllä
Se oli vaikein päätös, jonka olen joutunut tekemään. En pidä valehtelusta, mutta näin sait päätöksen asioille. Rakasti43439- 41432
- 62432
- 45423
Maajussille morsian: Farmiviikon voittajat ja häviäjät - Itkua ja pettymystä ei salattu
Maajussille morsian -suosikkisarjassa farmiviikolla selviää, onko ilmassa "sitä jotakin". Rakkauden etsintä on täynnä i0422Hei, alettaisko oleen yhdessä?
Miltä tuntuisi jos joku ihminen josta tykkäät sanoisi haluavansa yhteen asumaan? Ajattelisitko menettäväsi vapauden, pys73414Näyttää siltä ettet edes sinä.
Kukaan ei uskalla kohdata aitoa ja syvää sielun rakkautta. Hyvin harvat vain. Ihmisten on turha tavoitella sitä oikeaa30408- 35408
Jos olen aiheuttanut pahaa, pyydän anteeksi
Jos olen omalla kirjoittelullani aiheuttanut täällä jollekin pahaa mieltä tai sotkenut asioita, niin pyydän sitä anteeks59395