Onnea Espoo!

Anonyymi-ap

Espoon uusi koulusuunnitelma: ”Suomalaiset täytyy laittaa maksamaan epäonnistuneesta maahanmuutosta”.


Espoossa on ryhdytty valmistelemaan toimia maahanmuuttajakoulujen ongelmien vähentämiseksi tasaamalla vieras- ja suomenkielisten määrää eri koulujen välillä.

Ongelmat tuodaan nyt vielä jäljellä oleviin hyviin kouluihin!

7

254

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Monikulttuurisuus on rikkaus!!!

    • Anonyymi00002

      Espoon koulut pitävät perää koulujen vertailussa, eikä siihen mene monta vuotta.

    • Anonyymi00003

      Yläasteen opettajan tulee Espoon monikulttuurisissa kouluissa olla yhtä-aikaa pätevä opettaja, sosiaalityöntekija ja päihdetyöntekijä. Moni ylä-asteen opettaja siirtyy opettamaan ala-astetta.
      Maaseutukoulujen vetovoima kasvaa .

    • Anonyymi00005

      Elämänkatsomustieto oppiaineena koskee tulevaisuudessa kantasuomalaisia, muslimit eivät luovu islamisaatiota edistävästä "ainoasta oikeasta" uskostaan.
      Pyöreitä olivat Espoon muslimi-taustaisen rehtorin vastaukset toimittajan esittämiin suoriin kysymyksiin aamu-tv:ssä.

      • Anonyymi00006

        Johan muslimi espoolaiskoulun rehtorinakin. Kyllä tuo vaikuttaa jo opetukseen. Heidän opissaanhan neuvotaan valehtelemaan vääräuskoísille.


      • Anonyymi00007
        Anonyymi00006 kirjoitti:

        Johan muslimi espoolaiskoulun rehtorinakin. Kyllä tuo vaikuttaa jo opetukseen. Heidän opissaanhan neuvotaan valehtelemaan vääräuskoísille.

        Monessa jyrkässä islam-kulttuurissa naisen asema on todella heikko . Nainen on muka tyhmä kuin aasi ja miehen tulee päättää kaikesta . Vaikeaa tulee olemaan eri uskontoa edustavien kulttuurien yhteiselo myös Espoossa. Monikulttuurisuuden suosiminen tuo kyllä demareille halpoja ääniä.


      • Anonyymi00008
        Anonyymi00007 kirjoitti:

        Monessa jyrkässä islam-kulttuurissa naisen asema on todella heikko . Nainen on muka tyhmä kuin aasi ja miehen tulee päättää kaikesta . Vaikeaa tulee olemaan eri uskontoa edustavien kulttuurien yhteiselo myös Espoossa. Monikulttuurisuuden suosiminen tuo kyllä demareille halpoja ääniä.

        Miten sinun käsitykses maailmasta eroaa kivikaudesta? Tai eläimistä? Jos teet lapsia milloin vain, tekeehän eläimetkin niin! Jos otat muijan ajattelematta luonnetta tai astrologiaa yleensäkään, ei eroa eläimiin ja kivikauteen!

        Kun sut on jätetty vaille tuota tietoa, oletko edes tajunnut kysyä onko se ok? Tuskin, koska et tiedä, mitä tietoa puuttuu.

        Onko ok ja kristillistä, että about puolet liitoista johtaa avioeroon? Ihmiset valittaa, että suomalaisia on niin vähän, ja sodan ajan joukot vain...?


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Puukotus Kajaanissa

      Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu
      Kajaani
      59
      1501
    2. Taas henkirikos

      Kuka lienee nyt asialla.
      Ilomantsi
      25
      1113
    3. 82
      982
    4. Mitä söpö

      Mies mietit?
      Ikävä
      65
      806
    5. Nyt se syksy on sitten alkanut

      Esimerkiksi tänään sataa aamusta iltaan, ja nytkin.
      Maailman menoa
      36
      780
    6. Nainen, tässä olen kahden vaiheilla

      Toinen pitäisi valita ja kummassakin on hyvät ja huonot puolensa. Toinen olisi sellainen pysyvä mutta työläs. Toinen taa
      Ikävä
      69
      774
    7. Minä en ole koskaan

      Rakastanut ketään toista yhtä paljon kuin sinua
      Ikävä
      90
      723
    8. Miten uskallan sua nähdä

      Kun vaikutat suuttuneelta :(
      Ikävä
      47
      722
    9. Humalassa autolla ajo.

      Tuhti humala hyydytti kuljettajan Suomussalmella -sammui rattiin ,uutisoi Ylä-Kainuu.
      Suomussalmi
      13
      710
    10. Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.

      Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.
      Ikävä
      131
      695
    11. Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."

      Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i
      Kotimaiset julkkisjuorut
      19
      685
    12. Vähän pitää

      Kiusia ja näyttää
      Ikävä
      115
      666
    13. Suloinen ja herkkä

      Toiset huomioiva, räväkkä, yllättävä. Ei sellaisesta voi olla pitämättä.
      Rakkaus ja rakastaminen
      31
      605
    14. Jäljitelmä Birginit

      Ei jumaleisson, Jeffin vaimo kertoo et nää Hermesit olikin jäljitelmiä ja timangit labrarääsää. Anna mun kaikki kestää �
      Kotimaiset julkkisjuorut
      140
      591
    15. Hurja pako Kuhmossa

      19 vuotias kaahasi humalassa jalkakäytävälle tänään. Kuka mitä häh.
      Kuhmo
      4
      582
    16. Minä muistan

      Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol
      Ikävä
      45
      560
    17. Taidat olla

      Luovuttanut jo minun suhteeni osalta?
      Ikävä
      41
      544
    18. Hyvää yötä hurmuri

      Iltaa haaveeni! Kauniita unia😘 Jospa me vielä nähtäis ja juteltais, suukoteltais ja halittais, siliteltäis ja hyväiltä
      Ikävä
      24
      513
    19. Mä voisin rakastua noihin tähti silmiin

      Katseesi on niin lumoava nainen💚.
      Ikävä
      18
      512
    20. Jos tullaan toisiamme vastaan, niin

      pitäiskö pysähtyä ja onnitella?
      Ikävä
      41
      508
    Aihe