Voice of Finland

Anonyymi-ap

Kisa pitäisi järjestää, suomalaisille ja vain suomenkielellä Ei pitäisi valita jatkoon Nuoria naisia joilla ei ole lauluääntä vaan huutavat kurkku suorana. Kenen korvat kestää ja ketkä rentoutuvat tämän tyyppisessä huutamisesta. Kysyn vaan?

5

236

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Olet oikeassa!

    • Ei pelkällä suomen kielellä. Sitten paljon hyviä lauluja jäisi ulkopuolelle ja monia genrejä pois. Esimerkiksi rockia, heavya, countrya laulavia kisaajia ei tulisi paljon, jos ei vois laulaa myös englanniksi. Myös muut kielet olisi sallittava, esim. ruotsi, koska se saattaisi rajata suomenruotsalaisia pois.

      Kaikenlaiset kappaleet ja genret on hyvä olla edustettuina, sehän se on Voicen ideakin. Iällä ei ole kauheasti merkitystä eikä musiikkityylillä.

      Huutamalla laulaminen ei ole kivaa ellei se sitten kuulu musiikkityyliin, esim. punk. En itsekään niin paljon pidä sellaisista laulajista, jotka korkealta laulettaessa huutavat, esim. Celin Dion mielestäni on välillä huutanut, kun laulaa korkealta.

      Ihmettelen joskus myös sitä, että miksi korkealle laulava ja myös se huutava saa kovemmat aplodit kuin matalammalta laulava, vaikka itse asiassa vaikeampaa on laulaa matalammalta ja tehdä se hyvin ja selkeästi.

      • Anonyymi00002

        hyvä postaus aamen. Sulla on sana hallussa.


    • Anonyymi00003

      Voi, miten ihana musta kimalteinen sifonkipusero oli Selma Lepistöllä päällä. Mistä tuollaisen saa? Kuka tietää?

    • Anonyymi00004

      Nämä euroviisu ehdokkaat,kuka nämä on valinnut.
      Kaameata ininää ja vinkumista,näiltä naisartisteilta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      51
      1001
    2. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      17
      896
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      501
      802
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      46
      737
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      42
      674
    6. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      37
      619
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      596
    8. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      166
      553
    9. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      540
    10. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      57
      518
    Aihe