Jälleen kerran Ukraina on voittamassa sodan Stubbin faktojen mukaan.
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011837595.html
Stubbilla keulii taas
16
170
Vastaukset
- Anonyymi00002
pappa mikä pappa, pappatunturi papalla keuluiii
- Anonyymi00003
ALE ON VAUHDISSA
- Anonyymi00004
Anonyymi00003 kirjoitti:
ALE ON VAUHDISSA
TAAS TULI KUVA LEHTEEN
- Anonyymi00016
Anonyymi00003 kirjoitti:
ALE ON VAUHDISSA
NAAPURISUHTEET ON NOLLTTU VIIMEISEN PÄÄLLE
- Anonyymi00017
Anonyymi00003 kirjoitti:
ALE ON VAUHDISSA
NYT KARKAS MOPO KÄSIST
- Anonyymi00005
Stubb saisi nyt perustella voiton näkemyksensä. Putin on kokolailla toisella kannalla sodan tulevasta voittajasta. Toisin kuin Ukrainalla, Putinilla on kokonaisen mantereen kokoiset resurssit ja kultaa holvit täynnä. Maaperässä öljyä ja kaasua sekä muita luonnonvaroja loputtomasti. Silti Stubb harhoissansa kokee että Ukraina on niskan päällä, vaikka Ukraina on hävinnyt jo neljäsosan pinta-alastaan ja häviää lisää joka kuukausi.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/1d9b8eb5-f83b-4354-b0b5-51300191ac55 - Anonyymi00006
Stubb tulee tilanteisiin mukaan heti lausunnoillaan kun hän näkee mahdollisuuden saada kunnia itselleen asioiden muuttumisesta myönteisempään suuntaan.
- Anonyymi00007
Toinen syy psykedeelisiin ulostuloihin on pyrkiä vakuuttamaan suomalaiset veronmaksajat miljarditukien jatkamisesta Ukrainan korruptoituneelle hallinnolle. Tiedä vaikka Stubb saisi osansa. Yhdessäkin miljardissa on paljon jaettavaa ja suomi on antanut jo useampia. Miljardilla tekee 1000 miljonääriä.
- Anonyymi00008
Ukrainan voittoon ei usko kukaan muu kuin Stubb.
KL:ssa Sota-asiantuntija Emil Kastehelmi ei jaa tasavallan presidentin Alexander Stubbin näkemystä siitä, että Ukraina on voittamassa sodan. - Anonyymi00011
ottakaa se lapsi pois sieltä huutelemasta
- Anonyymi00012
Media pitää epätoivoisesti kiinni linjauksesta, että muuta kuin yksi ja ainoa totuus saa olla kansalaisten ulottuvilla. Luulisi, että tämmöinen mielipiteenmuokkaus hävettäisi, mutta ei, presidenttiä myöten sepustetaan samaa ukrainan ja brittien tarinaa.
- Anonyymi00013
Pressa joka 60% ollut ulkomailla sen jälkeen kun valittiin.
Koko kansan Pressa. Trumpin mailapoika. Joka paikassa väärään aikaan. EU johtajien perseen nuolija. - Anonyymi00014
stubbi valehtelee enemmän kun trumppi
- Anonyymi00015
Deutsche Wochenschau 43-45 katsauksissakin sota tuntuu sujuvan.
- Anonyymi00018
Stubb on taitava puhumaan englantia, mutta mitään asiasisältöä puheissa ei ole.
- Anonyymi00019
Taitaa olla tuholainen? Lusikka joka soppaan!
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1257139Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M1234934L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa664276TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a153463Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7242271Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?2761701- 671465
Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä221446Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581428Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j581394