Saksa ja ranska soljuu kuten enkku
Olen vaikuttunut meidän pressan kiekitaidosta
Anonyymi-ap
20194
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Näinpä
Ranskan ääntäminen tai saksan hallinta ei kaikilla onnistu
ei haittaile jos joskus väärin kirjoittaa vääriä kirjaimia kuinjoku viiru-pöllö-einari.
niin joku kova kappale... jenkki-levyltä "I'll take you alive"
Tähän mennessä historian kielitaitoisin presitenttimme
Se tiedettiin jo äänestäessä.
Tänään Ranskan presidentti ihaili Alexanderin ranskan kieltä
Näin uutisista ja hyvin sujui
Sotahullu se on.
Kielitaitoinen, sotahullu runkkari se on.
Stubb on hepsankeikka, saattaa möläyttää mitä vaan ja valehdella.
Kielitaito ei korvaa järkeä.
Taatusti järkevänpi kuin yksikään tässä ketjussa
Jos Trumpia miettii, siinä on varsinainen idi ootti
Sinä olet niellyt kaiken sonnan, mitä vasemmistomedia suoltaa Trumpista.
Todellisuudessa Trump on saanut enemmän aikaan, kuin yksikään presidentti aiemmin, USA talous ja työllisyys kasvaa paljon suomea ja Eurooppaa nopeammin, siirtolaistulva mexsikosta on padottu, eurooppalaiset natomaat saatu panostamaan puolustukseen, sota lopetettu Gazassa, diktaattori saatu vankilaan, nyt Iranin ydinaseen kehitystyön pysäyttäminen, jatkuvaa työtä rauhan eteen Ukrainassa,jne jne.
Mitä Stubb on saanut aikaan vuodessa, tai koko presidenttiuran aikana, ei tule mitään mieleen. Naurettavaa kehua tuon tyhjäntoimittajan kielitaitoa ja edustavuutta, kun tämä ei saa mitään aikaiseksi. Suomi on ajautumassa taloudelliseen katastrofiin.
En mä nyt tiedä oliko kovin älykästä nuolla ensin numero ykkösen takapuolta ja sitten suuttua kun jälkimmäinen ei korvaansa lotkauttanut "Euroopan laatimalle" Ukraina-diilille.
oikeasti itseäni on mietityttänyt kun että kun aina jotain mies-puolisisa sillä tyacoin robotit niin, näkökulmaa naisiltakin jotain.
Niin täytyykin.
perustasoa.. voisi olla parempi 🤭
meillä on edustuskelpoinen presidentti, niin älyllisesti kuin fyysisestikin.
Huonon itsetunnon omaavat haukkuvat Stubbia, kun itse eivät omassa elämässään kykene mihinkään. Pelkkiä luusereita.
Ne on näitä, jotka eivät halua tänne mitään kieltenopetusta kouluihin. Keskisarjakin sanoi ettein englantia tarvita missään. Heidän mielestään suomalaisten pitäisi asua kuin lintupöntössä ilman mitää ulkomaan uutisia. Alkaisivat vaan turhaan vaatimaan parempia oloja kun huomaisivat miten hyvin muualla huolehditaan kansalaisista.
Hänhän sanoi tänään Macronille, ett' suomalaiset puhuvat ranskaa yhtä hyvin kuin espanjlaiset lehmät. Minusta se ranska sujui Stubbilta ihan hyvin. Ei ollut mitään ralliranskaa.