sairastaisitte pahaa munuaisvikaa ja ainoa parannuskeino olisi munuaissiirto, mutta siirrännäistä ei löytyisi suomesta vaan teidän pitäisi mennä pakistaniin leikkaukseen, mitä tekisitte? vrt TV2 klo21.00
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
munuainen mulla, kuin kymmenen pakilla!
Tietysti.
Melko heti.. Siinä näkee näiden järjenjuoksun.
Tällä ajattelutavalla ei koskaan nousta köyhyydestä, ihmekkös nämä mielellään tulisivat toimeliaiden länsimaalaisten elätettäväksi kun eivät muuhun pysty.
yhtä absurdi kysymys jos minä kysyisin sinulta matkustaisitko Neptunukseen siksi että siellä ainoastaan voi elellä ilmaiseksi, toisten siivellä.
Päin vastoin kysymys on erittäin konkreettinen ja realistinen.
tulisiko hurskas islaminuskoinen Suomeen jos täällä ei tervitsisi tehdä mitään, kaikesta huolehditaan sosiaalitätien puolesta ja elintaso on muutenkin parempi kuin kotimaassa ja lisäksi "toosaa" on tyrkyllä yllin kyllin: pullukkaa ja muuta pikkutavjaa ihan vapaaehtoisesti ja nuorta vohlaa saa nyrkillä, ilman tuomiota tietysti?
Ei varmasti tulisi! Hurskas muslimi ei voisi mitenkään asua täkäläisessä somorran ja komorran paheellisessa ilmapiirissä eikä varsinkaan ottaa vastaan VÄÄRÄUSKOISTEN armonpaloja!
mistässä tiedät kuin ne hurskaat tekee valintansa ja silleen ootsä sitten itse tai haluisits sä edes olla hurskas?