TE KUOLETTE SYNTEIHINNE JA PAHOIHIN TEKOIHINNE

Kyllä vain, ellette usko Jeesukseen siten kun hän on, te kuolette synteihinne ja pahoihin tekoihinne mitä te eläessänne olette tehneet ja harrastaneet!

Ellette USKO Jeesukseen tarkoin NIINKUIN Raamattu HÄNESTÄ opettaa, te kuolette synteihinne ja pahoihin tekoihinne mitä olette tehneet sekäa ajatelleet pahaa.

Tämä ei ole mikään selittelyn ja jossittelun paikka, ei suinkaan, vaan asiat ovat juurikin noin.

Kirkkokin ja suurin osa ihmisistä on tyyten unohtanut tuon totuuden, mutta aina se on ollut luettavissa Raamatusta, jos on vain viitsitty lukea tuo totuus opuksesta.

En minä kirjoittaja yritäkkään väittää, että minä olisin täydellinen, en sinne päinkään, mutta minä tunnen Jeesuksen ja olen jopa hänen profeettansakin.

Ja hän joka on ilmoitettu Raamatussa, eli kolmiyhteinen Jumala jossa on Isä Jumala, poikansa Jeesus sekä Pyhä Henki, on tehnyt minusta sen mitä olen ja HÄN on antanut minulle lahjaksi kirjoittaa erinäisiä hengellisiä sekä kristillisiä kirjoituksia ja opetuksia.

Ja siis joka uskoo Jeesukseen Raamatullisesti, eli että hän on kärsinyt ja kuollut ristillä vain meidän pahojen tekojen sijaiskärsijänä sekä noussut kuolleista haudasta kolmannen päivän jälkeen.

Joka noin uskoo Jeesukseen, saa elämän ja pahat tekonsa Jumalan silmissä anteeksi, ja täten kuoltuaan paikan Paratiisissa.

Joka taasen on tyhmä ja ei kuuntele järjen ääntä sekä viittaa kintaalla Jeesukselle, kuolee pahoihin tekoihinsa, ei ikinä pääse Paratiisiin, on rangaistu ikuisella kadotuksella, helvetti ikuisuuden paikkana

5

193

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Joh.8:24 Sentähden sanoin minä teille: teidän pitää kuoleman synneissänne; sillä jos ette usko, että minä se olen, niin teidän pitää kuoleman synneissänne. Biblia (1776)

    • Anonyymi00002

      Hyvä että kuolen on parempi asia kuin elämä

    • Anonyymi00003

      Varmuus on suuri synti.
      Epäilihän Jeesuskin viimeisillä hetkillään: 'Eeli, Eeli, lama sabaktani?'/"Jumalani, Jumalani, miksi minut hylkäsit?

    • Anonyymi00004

      Joh.8:21 Niin Jesus sanoi taas heille: minä menen pois, ja te etsitte minua, ja teidän pitää kuoleman teidän synneissänne. Kuhunka minä menen, ette sinne taida tulla. Biblia (1776) Joh.7:34. 13:33.

    • Anonyymi00005

      Trillialoitus ja eksytystä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      612
      1590
    2. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      44
      857
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      483
      735
    4. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      12
      701
    5. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      45
      642
    6. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      41
      614
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      29
      548
    8. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      31
      516
    9. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      510
    10. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      160
      484
    Aihe