Sinänsä huvittavaa että etsivät vihollisia maansa ulkopuolelta vaikka se ainoa vihollinen on siellä heidän keskellään Kremlin muurien suojassa.
Puuttin tuhoaa Venäjää hirvittävää tahtia.
Putin on Venäjän vihollinen nro 1
9
120
Vastaukset
- Anonyymi00001
Putin jyrsii Venäjän olemassaolon perustaa. Palstan russotrollit ovat kuin syyhypunkkeja, jotka kaivelevat pikku tunneleiltaan äiti Venäjän kuultoiseen nahkaan.
- Anonyymi00002
Itäukrainassakin asiat oli ihan hyvin ennen kuin Puuttin tuli asioita sotkemaan, asioita jotka ei sille kuulu pätkän vertaa.
- Anonyymi00003
Juuri näin. Paljon vaati propagandaa, valehtelua, lahjontaa ja kiristystä ennen kuin saivat malliksi muutaman ukrainalaisen liittymän venäjän terroristeihin.
Ovat valitelleet tätä julkisesti itsekin kuinka vaikeaa sodan aloitus olikaan.
- Anonyymi00004
Puuttinin kultainen kosketus on saanut itäukrainan asiat päin fittua.
- Anonyymi00005
Olisiko Mossadin agentti. Kostaa Venäjän pogrommit ja kasaarivaltakunnan tuhoamisen.
- Anonyymi00006
Putin on Jumalainen.
- Anonyymi00007
Puutiainen vie lammaskansaa
- Anonyymi00008UUSI
Putin uhraa Venäjän taloudellisen tulevaisuuden imperialistisen tavoitteidensa vuoksi, tiedustelupalvelu sanoo.
- Anonyymi00009UUSI
Eroa venäjästä.ru
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse794578Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1093813Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1643583Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.532040Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575711928Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891259- 1281098
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1381034- 57953
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä27872