Ihan pöljä hanke tuo länsirata. Sitä ei persujärki käsitä.
Orpo ei äänestänyt Halla-ahoa puhemieheksi, tahallaan. Halusi nuolla punaprseitä.
Siitä me palkitsemme kokkarit.
Ei länsirataa!
Ei länsirataa jumalaut
14
129
Vastaukset
- Anonyymi00002
Länsirata, tunninjuna....
Sipilän eli ''perskeko'' hallituksen loistava viritys.
https://www.epressi.com/tiedotteet/kaupungit-ja-kunnat/tunnin-junan-suunnittelu-kaynnistetaan.html - Anonyymi00003
matuja varissuolta
- Anonyymi00004
Ihan höpöhöpöprojekti
- Anonyymi00005
Se on alueen kunnista kiinni, haluavatko maksaa Turun ylihintaisen turhan märän unen. Toivottavasti ei.
- Anonyymi00006
Sen varaan laskevat Perussuomalaisetkin - että kaupungit ja kunnat jättäytyvät tuosta loputtomasta rahareijästä ulos.
- Anonyymi00007
Monen Miljardin Rata no ainakin 8 MRD menee
- Anonyymi00008
Kun asia on kabinetissa päätetty, ei mikään järki peruste tehoa:))
https://www.rakennuslehti.fi/2020/10/vaylavirasto-selvitti-turun-tunnin-juna-on-kannattamaton/ - Anonyymi00009
Anonyymi00008 kirjoitti:
Kun asia on kabinetissa päätetty, ei mikään järki peruste tehoa:))
https://www.rakennuslehti.fi/2020/10/vaylavirasto-selvitti-turun-tunnin-juna-on-kannattamaton/Persut ja heidän liikenneministeri hyväksyivät tunnin junan
- Anonyymi00012
Anonyymi00009 kirjoitti:
Persut ja heidän liikenneministeri hyväksyivät tunnin junan
Olet sinä yksinkertainen - varmastikin aivan mahtava sopimuskumppani.
- Anonyymi00010
Seurasitko, persut eivät torpanneet rataa vaikka se olisi ollu mahdollista.
- Anonyymi00011
Seurasitko, persut eivät torpanneet rataa vaikka se olisi ollu järkevää.
Järkevä toiminta ei kuulu persujen ohjelmistoon. - Anonyymi00013
Anonyymi00011 kirjoitti:
Seurasitko, persut eivät torpanneet rataa vaikka se olisi ollu järkevää.
Järkevä toiminta ei kuulu persujen ohjelmistoon.Se olisi tarjoittanut hallituksen kaatumista, eli pelaamista opposition pussiin. Nyt on parempi sitten odottaa, mitä tekevät kaupungit ja kunnat tuossa välissä - kuinka suurelta osin jää raide Turun maksettavaksi. Valitettavasti se pitää olla järjettömän suuri osouus, ennenkuin turun korrutoituneet idiootit sitä hylkäävät. No, kai Turun mamut sitten sen työllään ja tuottavuudellaan rahoittavat. Kuten muuallakin investoinnit. Niinhän tuota porukkaa markkinoidaan - lukuja vaan ei löydy tueksi.
- Anonyymi00014
Anonyymi00011 kirjoitti:
Seurasitko, persut eivät torpanneet rataa vaikka se olisi ollu järkevää.
Järkevä toiminta ei kuulu persujen ohjelmistoon.Jos PS olisi vastustanut oikein isolla kirjaimilla, seuraavien vaalien lopputulos olisi muuttunut todella mielenkiintoiseksi.
- Anonyymi00015
Anonyymi00013 kirjoitti:
Se olisi tarjoittanut hallituksen kaatumista, eli pelaamista opposition pussiin. Nyt on parempi sitten odottaa, mitä tekevät kaupungit ja kunnat tuossa välissä - kuinka suurelta osin jää raide Turun maksettavaksi. Valitettavasti se pitää olla järjettömän suuri osouus, ennenkuin turun korrutoituneet idiootit sitä hylkäävät. No, kai Turun mamut sitten sen työllään ja tuottavuudellaan rahoittavat. Kuten muuallakin investoinnit. Niinhän tuota porukkaa markkinoidaan - lukuja vaan ei löydy tueksi.
Purralta olisi jäänyt suojatyöpaikka saamatta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1136965Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M1074711L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa513962TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a133334Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu6782017Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?2301401- 661338
Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja551283Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j521277Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise12962