Mitä tehdä muuta kuin surra...
Vastaukset 15
- Anonyymi00001
Mistä näin päättelet, saiko diagnoosin..? Miten hänet on kasvatettu?
- Anonyymi00015
https://www.seiska.fi/kotimaa/sanna-marin-vaihtoi-vapaalle-kuvat/1998011
Julkaisussa viimeisenä on hehkeä selfie, jossa valkoiseen asuun pukeutunut Sanna poseeraa kevyt meikki kasvoillaan. Sanna on vetänyt hiuksensa niskaan poninhännälle ja näyttää sangen tyytyväiseltä hymy huulillaan.
- Anonyymi00002
Moni narsisti pärjää elämässä ihan hyvin, vaikka voikin olla aika ärsyttävä ihminen.
- Anonyymi00003
Älä nimittele/leimaa lastasi narsistiksi äläkä miksikään, se on sama kuin psykiatrin leima =kirous lapsen päällä ja hän alkaa käyttäytyä sen mukaan.
Leimaaminen takaa että hän lyö välittömästi kanssasi välit poikki aikuistuttuaan, suojellakseen itseään haitalliselta ja masennukselta mitä leimaaminen tekee.
Älä mene mukaan psykiatrien leimaamis kulttuuriin, se katkoo välit saat olla varma.- Anonyymi00010
Narsisti osaa ihan itse katkoa kaikki ihmissuhteensa, ennemmin tai myöhemmin.
- Anonyymi00004
Otamme osaa, rakkauden hedelmä puhkeaa kukkaan.☹️
- Anonyymi00005
Empatiakuurille sitten vain. Sitä voi harjoittaa kuin lihasta.
- Anonyymi00006
Kannattaa mennä sillon itseensä ja miettiä miten on kasvattanut ja muuttaa se kasvatustyyli välittömästi ja toivoa parasta
- Anonyymi00007
Tätini on kasvattanut narsistin. Taustalla on mummin hylkäämiskokemus.Hän on ollut ei-toivottu lapsi ja ollut siksi kylmä kasvattaja. Isällänikin on narsistin piirteitä, vaikkei olekaan narsisti, mutta osittain niiden piirteiden takia en voi nykyään sietää. Kyllä siinä on kasvattajalla peiliin katsomisen paikka
- Anonyymi00008
Sureminen ei auta yhtään eikä ketään. Sinun on hyväksyttävä lapsesi sellaisena kuin hän on. Autat, kun apua pyydetään, muuten elät omaa elämääsi.
Ei kai vain tuo narsisti ole oma diagnoosisi? Älä ikinä nimittele lastasi tuolla tavalla!
Hyvää kevättä! - Anonyymi00009
Voitko soittaa johonkin perheneuvolaan tms. Saa ainakin itse keskustella ja arvioida tilannetta, jos lapsi ei lähtisikään (heti) mukaan.
- Anonyymi00011
Aloituksesta ei käy ilmi, onko se lapsi vasta lapsi, nuori, vai jo aikuinen lapsi ?
- Anonyymi00012
Kyllä, monesti narsisti onkin jämähtänyt teinivuosille ja uhmaikään.
- Anonyymi00013
Homeopatian avulla voi muuttaa luonteenpiirteitä pysyvästi, joten ei pitäisi olla suurikaan ongelma.
- Anonyymi00014
Ei luonteenpiirteitä pysty millään muuttamaan kovin paljoa, luonne on mikä on. Käytös on sitten asia erikseen, sitä pystyy muuttamaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1152403Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???371453Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha641995- 106983
- 71962
- 97878
- 48875
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76700- 70696
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik31686