Ukraina suunnittelee Unkarin energiainfran tuhoamista.Orban määrännyt joukot valmiuteen.
Ukraina ja Unkari kohta sodassa?
Anonyymi-ap
42270
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 42
Vanhimmat
Oikeastaan Unkari tai pikemminkin sen nykyinen johto joutaisikin hävittää. Vttumainen ja putinistinen loisvaltio.
Ei ollut sellainen ennen Orbania. Orban ja Putin ja vielä se Fico pitäisi laittaa samaan häkkiin, saisivat inhottavaa seuraa toisistaan. Veljekset kuin ilvekset.
Niin, mutta sinäkään tuolle veemäiselle valtiojohdolle, et mahda yhtään mitään.
Kuten et omallekkaan valtiojohdolle.
Kremlin uutisia eli muunneltua totuutta.
Unkari heti pois EU:sta!
Kaikki raha hanat kiinni heti !!
Nimenomaan! Unkari pois EU:sta jarrutramasta päätöksiä! Ei tuollaisella ukolla kuin ORBAN, ole mitään virkaa Euroooan johtajistossa!! On vain jarruttamassa päötöksiä!
Pitäisi kuitenkin odottaa maaliskuun vaalit! Silloin Unkari voisi kuitenkin jatkaa EU:ssa, kun Orban putoaa pois jalustaltaan ja Unkarista tulee todelllinen länsimainen valtio!
Onnittelen jo nyt unkarilaisia, että valitsevat vapaan Unkarin tuon ORBANIN ahdistaman maan jälkeen!!
Ei taida Orbanin korviin sinun käskytyksesi kantautua. Ja mahtaisiko vaikuttaa, vaikka kantautuisikin?
Eu:sta voi tosiaan erota, mutta siitä ei voi erottaa.
Orban on putlerin.puhuva suu. Vetää vertoja valehtelussa putinille.
Tyypillinen isänmaaton populisti.
Ulkonäöltäönkin oikein öykkärin näköinen! Lihonutkin leveän leivän äärellä kuin porsas ja kulkee nokka pystyssä kuin olisi maailman valtias! Sellainen on ORBAN!!
Ei ole kumma, että TRUMP koettaa makeilla tuolle Orbanille, taitaa olla sukulaissielu!
Ei ole Putinin puhuva suu, vaan osa yhtenäistä EU:ta ja sen moniäänistä demokratiaa.
Eihån se orban muuta kuin aikovat estää
sen 91 miljardin raha tuen lainan ukrainna oligarkeille jauhoa niistäjille, snuusk.
Sikäli huippumies.
EI rahaa, vaan materiaali tukea mitä ei voi myydä.
Miksi te putinistipersut ette osaa kirjoittaa?
Jos rahaa UKRAINALLE, länsivaltioiden pitäö nykyään valvoa tuon rahankäyttö! Sielläö taitaa olla Ukrainassa noita ahneita välistä vetäjiä, että ei tiedä, kuinka paljon on mennytkään noita annettuja varoja noitten katalien ahneitten lompsaan!
Ei ihmiset halua lahjoittaa, jos sieltä lölytyy yhtenään noita välistä vetäjiä! Melko roistomaista on tuollainen sodasta kärsivässä maassa, tosi katalaa tuo rahojen varastaminen!
Ryzzänkätyrit eivät osaa suomen kieltä.
Ei hätää, pian suomen reservaatin alueella Venäjällä viralliseksi kieleksi tulee venäjä.
Kysymys: Miksi te putinistipersut ette osaa kirjoittaa?
Vastaus: Ryzzänkätyrit eivät osaa suomen kieltä.
Eikö nämä leirit mene vähän sekaisin?
Ostarilla oli huonot opettajat.
Ainut järkevä päättäjä eu.ssa.Jalat maassa eikä ole vaipunut sota psykoosiin.
Orban muistuttaa esi historallista alkusikaa !
Ja Zelenski romanikerjäläistä.
Eli samanlainen kalsarimyrkyttäjän perceennuolija kuten Ficokin😁
Zelenskyi on kova kaveri kun Orban on vain vetelää pascaa💩💩💩
Zele on raukkamainen EU-pomojen rinnalla kiertelevä kerjäläinen, repii rahaa mistä vaan saa. Ja koskaan eivät maksa lännelle saamiaan apuja takaisin!
Euun häiriköt heti häkkiin! Täisi paska euu , ei mahdollista heittää häirikkö maita pellolle! Johan ne on huijanneet , ja imeneet Suomenkin kuiviin! Erityisesti Unkari!
Meinaako Ukraina hyökätä nat0omaan kimppuun?
Tuollaisesta paskamaasta kuin Ukraina muka pitäisi tehdä EU-maa! Täynnä korruptiota, venäläistyylistä slaavilaisuutta ja naapurimaista itse viis veisaavat. Unkari tarvitsee energiaa vielä vuosia Venäjältä, kun ei ole vaihtoehtoisia energiamuotoja vielä tarpeeksi kattamaan mm. lämmitys ja sähköntuotto. Ukrainalta todella veemäinen teko, itse ovat Zele etunenässä vaatimassa EU-mailta kuun taivaalta. Kuvitelkaapa tilanne, eli jos ryzzä hyökkäisi (mitä se ei sinänsä edes tee) EU-maahan, niin latiakaan ei Ukraina antaisi apua. Zele on MINÄMINÄ-jätkä.
En osta mitään, joka on unkarissa valmistettu!!!! Vuosi sitten olin ostamassa uudet rengaskerrat autoon. Hankookia kysyin ja se on valmistettu Unkarissa. Heti näytti punaista, ja ei kiitos, ei ikikuuna päivänä. Unkari on pian kokonaan Venäjän sylissä.
Minä taas ostain unkarilaista, ovat fiksuja eivätkä mene kajahtaneen EU:n aivopesuhömppiin mukaan. Taito ajatella omilla aivoilla ja toimia oman maansa parhaaksi on katoavaa kansanperinnettä.
Oma maa = Orbanin kaveripiiri.
Eikö siis orbanin ja unkarin kannatas siis ertota eu:sta kun eivät kannata eu:ta? eli mikisi orban ei erota unkria mikä on syy kun kuitenkin vastustaa eu:ta?
Orban on järjen ääni EUn hullussa keskiössä
Orban on puutinin ääni eu:ssa.
Unkarilla ei ole mitään hätää. USA tukee Orbanin vaalikampanjaa, näin ilmoitettiin ministerivierailun aikaan.
Eli hätää on.
Käsittämätöntä, että Orbania ei kukaan päästä päiviltä, se olisi kuitenkin helppoa, kun hän ravaa Brysselissä koko ajan pyytämässä lisää fyrkkaa itselleen.
Minä taas ihmettelen miksi Zeleä ei saada pois päiviltä. Pahin jarru Ukrainassa rauhan tiellä.
Miksi OIKEISTO-YLE ei meille kerro, mitä on tekeillä
Täälä vain kokkari-pojat meuhkaavat ja erottelevat unkaria eu-mafiasta !
Missäs "uutisissa" tällaisia kerrotaan.
Vai kertooko niitä vain äänet putinistin pään sisällä?
Kehtaatko sinä länsimaalainen hippi epäillä pravdan totuutta?
T: Putinistinaapurisi
Tästä on ollut kaikissa lehdissäkin.
Varsinkin syksyn kuolleissa lehdissä ja MV-lehdessä.
Hyvä! On aika pyyhkiä tuo hiirenpascan kokoinen rottavaltio pois kartalta!
Voisikohan Ukraina hoidella Slovakian samalla?